کاشف اسرار-مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از افزایش ۹۷ درصدی میزان انرژی دریافتی از نیروگاه آبی سد سفید رود در سال گذشته در مقایسه با سال ۹۴ خبر داد و ابراز کرد:به زودی در آینده ای نزدیک شاهد به بار نشستن نیروگاههای بادی و خورشیدی  در استان خواهیم بود.

به گزارش کاشف اسرار،”عظیم بلبل آبادی”با اعلام این خبر در روز جاری،اظهار کرد:میزان انرژی دریافتی از نیروگاه برق آبی سفید رود در سال ۹۴ ، ۱۲۲ هزار و ۲۱۱ مگاوات ساعت بود که این مقدار در سال ۹۵ به ۲۴۱ هزار و ۷۸۳ مگاوات ساعت افزایش یافت که از  رشد ۹۷٫۸۴ درصدی برخوردار بوده است.

وی خاطر نشان کرد:میزان انرژی دریافتی از نیروگاه برق آبی سد تاریک در سال ۹۴ ، ۶ هزار و ۱۰۶ مگاوات ساعت بود که این مقدار در سال ۹۵ به ۸ هزار و ۵۵۸مگاوات ساعت افزایش یافت. به عبارتی میزان انرژی دریافتی از نیروگاه آبی سد تاریک در سال ۹۵ در مقایسه با سال ۹۴، رشد ۴۰٫۱۶ درصدی داشت.

این مسئول،تاکید کرد: شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان  به شدت  پیگیر و علاقمند راه اندازی نیروگاههای تولید انرژی پاک و تجدید پذیر است چون این نیروگاهها آلودگی زیست محیطی ندارند.

بلبل آبادی با اشاره به اهمیت انرژیهای تجدیدپذیر بیان داشت: رویکرد عمده و اساسی که مورد توجه قرار گرفته و کلید خورده است ،ضمن این که موضوع به کارگیری از انرژیهای تجدیدپذیر بادی و خورشیدی است.

وی در پایان،ابراز کرد:به زودی در آینده ای نزدیک شاهد به بار نشستن نیروگاههای بادی و خورشیدی در استان گیلان خواهیم بود.

منبع:روابط عمومی برق منطقه ای گیلان

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :