کاشف اسرار-مسئول هیئت روضات الحسین (ع) رشت،گفت:یازدهمین همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی (ع) همزمان با ۴۵۰۰ نقطه ایران و جهان، مطابق روال هر سال در اولین جمعه ماه محرم در رشت برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،رضا ثقتی در آستانه ماه محرم،اظهار کرد:این برنامه به همت هیئت روضات الحسین (ع) رشت، از ساعت ۹ صبح جمعه ۳۱ شهریور ۹۶ در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این که هر ساله هزاران نفر از مادران گیلانی به همراه فرزندان شیرخوار خود، با هدف رشد و پرورش در دریای پرمهر معنویت حضرت سیدالشهدا(ع) در این مراسم شرکت می کنند، افزود: بنای مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) بر پایه نذرنامه خوانی است و مادران با قرائت دسته جمعی نذرنامه، فرزندان خود را نذر یاری قیام حضرت صاحب الزمان (عج) می کنند.

به گفته این فعال مذهبی،حجت الاسلام اسماعیل پوررضا امام جمعه موقت رشت، سخنران یازدهمین همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی (ع) در این شهر است و «رسول خدادادیان»، «سید حسین رضویان» از ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و «مهدی حسن زاده» مداح نوجوان گیلانی، اجرای برنامه خواهند کرد.

ثقتی،ابراز کرد: توزیع رایگان لباس متحدالشکل، توزیع بسته های فرهنگی و نذرنامه، اجرای گروه سرود مدافعان حرم و دمام نوازی هیئت شباب اهل بیت (ع) از جمله برنامه های یازدهمین همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی (ع) در این شهر است.

وی بیان کرد: این برنامه به صورت زنده از شبکه تلویزیونی باران (سیمای مرکز گیلان) و همچنین بخش هایی از آن از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

مدیر اجرایی برگزاری یازدهمین همایش شیرخوارگان حسینی (ع) در رشت، خاطرنشان کرد: برنامه امسال با حمایت و مشارکت مدیریت بانک انصار گیلان، صدا و سیمای استان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و رهنمودهای مشفقانه حضرت آیت ا… قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت برگزار می شود.

ثقتی،اضافه کرد: از دیگر برنامه های این هیئت در محرم امسال، برگزاری مراسم سوگواری از شامگاه پنجشنبه ۳۰ شهریور به مدت ۱۱ شب از ساعت ۲۱ در مسجد امام رضا(ع) گلسار به سخنرانی حجت الاسلام پوررضا و مداحی ذاکرین اهل بیت (ع) و ویژه مراسم ظهر عاشورا همراه با اجرای تعزیه می باشد.

وی در پایان،متذکر شد:همایش شیرخوارگان حسینی (ع) برای یازدهمین سال متوالی، همزمان با اولین جمعه ماه محرم، با همکاری مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در بیش از ۴ هزار نقطه ایران و ۵۷ کشور جهان برگزار می شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :