کاشف اسرار-شهردار منتخب رشت به اتفاق مدیر منطقه دو شهرداری به منزل خانواده استاد مرحوم نادر گلچین  رفت و ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت این هنرمند بر نام گذاری معبری در رشت به نام استاد نادر گلچین تا پیگیری مجوز آثار و چاپ دو جلد کتاب تاکید کرد.

به گزارش کاشف اسرار،مسعود نصرتی در این دار که با همراهی مرتضی عاطفی صورت گرفت،ضمن عرض تسلیت به خانواده گلچین گفت: استاد نادر گلچین از مفاخر موسیقی گیلان بود که آثار ماندگاری از خود به جا گذاشت.

وی با بیان اینکه آثار مرحوم گلچین در خاطرات ایرانیان تا سالیان دراز زنده خواهد ماند افزود: ما نیز وظیفه داریم به سهم خود در ماندگاری این آثار ایفای نقش کنیم.

شهردار منتخب رشت در ادامه از پیگیری روند صدور مجوز برای آثار استاد نادر گلچین خبر داد و تصریح کرد: سبک گلچین در آواز سنتی سبک خاصی بوده که از ارزش بالایی برخوردار است.

 

 

 

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود پیشنهاد نام گذاری یکی از گذرهای رشت به نام استاد نادر گلچین را مطرح کرد و گفت: پیگیر این اتفاق خواهیم بود و مدیریت شهری رشت در نظر دارد با نام گذاری یکی از معابر، یاد و خاطره این استاد موسیقی گیلان را زنده نگهدارد.

 

 

 

شهردار منتخب رشت در پایان از چاپ دو جلد کتاب در خصوص زندگینامه و آثار استاد گلچین خبر داد و اظهار داشت: تلاش ما بر این است بخشی از این اقدامات تا پیش از مراسم چهلم نادر گلچین به سرانجام برسد.

 

 

 

شایان ذکر است استاد نادر گلچین متولد ۱۳۱۵ در شهرستان رشت بود که پس از یک عمر زندگی هنری و به یادگار گذاشتن آثاری فاخر سرانجام در ۳۱ شهریور ماه سال جاری پس از تشدید بیماری ریوی و ایست قلبی در بیمارستان گاندی تهران دار فانی را وداع گفت. وی از حدود ۱۰ سال قبل به بیماری ریوی دچار شد و در سالهای اخیر با سرطان ریه مبارزه می کرد./منبع:مدیریت ارتباطات شهرداری رشت

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :