کاشف اسرار-رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان این که نگاه ما به تالاب عینک به عنوان ۱ ثرورت ملی است،تاکید کرد: همه باید در توسعه این تالاب تلاش مجدانه ای داشته باشیم.

به گزارش کاشف اسرار سید امیر حسین علوی امندانی در نشست هم اندیشی به منظور پیوستن شهر رشت به شهرهای تالابی دنیا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تأکید بر استفاده از همه ظرفیت ها در ثبت شهر رشت به عنوان اولین شهر تالابی کشور تصریح کرد: بسیاری از فعالیت های مربوط به ثبت این شهر به عنوان یکی از شهرهای تالابی کشور  در محدوده منطقه ۴ خواهد بود.

سعی در ارتقا خدمات رسانی و افزایش سرعت قطار خدمت

 سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز ضمن تبریک انتصاب دکتر سالاری به عنوان استاندار گیلان اذعان داشت: امید است با حضور دکتر سالاری قطار خدمت گذاری به مردم سرعت بیشتری گیرد و آنچه که مستحق مردم شریف شهر رشت است محقق شود.

فاطمه شیرزاد با اظهار تاسف از عدم وجود فرزندان رشت در بدنه دولت گفت: اعضای شورای پنجم در یک مشارکت و همدلی با سازمان های مردم نهاد سعی دارند تا پروژه های زیست محیطی شهر رشت را در راستای احیا رودخانه ها و تالاب این شهر یکی پس از دیگری به اجرا درآورند. ثبت رشت به عنوان اولین شهر تالابی کشور یکی از این چنین اقداماتی است که در دستور کار شورای اسلامی قرار دارد.

 

 

 

مشارکت مسئولین نقطه عطف تحقق توسعه شهر

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز طی سخنانی در این نشست مشارکت همه مسئولین را نقطه عطفی در تحقق توسعه شهر دانست

محمد حسن عاقل منش گفت: شهر رشت مطالبات زیادی در راستای توسعه دارد لذا با این نشست ها و همیاری ها می توان به اهداف توسعه یافتگی در این شهر دست یافت.

 

 

 

دوری اعضای شورای پنجم از هرگونه تفکر سیاسی

منتخب اول مردم در انتخابات  و عضو شورای اسلامی شهر رشت هم طی سخنانی با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) گفت: شورای پنجم مصمم  است از حداقل های موجود در شهر رشت حداکثر بهره وری در بخش های زیست محیطی، عمران و…. داشته باشد.

احمد رمضان پور نرگسی با اشاره به دوری اعضای شورا از هرگونه تفکر سیاسی خاطرنشان کرد: با کنار گذاشتن فضای سبز از استان گیلان شاهد زخم های زیادی به دلیل عدم وجود جوانان گیلانی در بدنه دولتی هستیم.که این یکی از دلایل مهم عدم توسعه یافتگی این شهر است.

 

 

حل نیازهای شهر با اجرای طرح های بالا دستی

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز از آمادگی کامل این دستگاه اجرائی در تصویب رشت به عنوان شهر تالابی دنیا خبر داد و گفت: ما به عنوان یک رشتوند باید در جهت ارتقا کیفیت زندگی مردم رشت گام برداریم.

علی خاوری دانشور افزود: مطالعات بافت فرسوده در شهر رشت انجام شده و از آن جایی که همواره طرح های بالا دست، بسیاری از نیازهای شهر را مرتفع خواهد کرد، شایسته است تا همه ما در اجرای این طرح همراه و همگام هم باشیم.

 

 

 

ضرورت عدم دوری و جدایی مسئولین و مردم

مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به ضرورت مشارکت و همراهی کلیه دستگاهها در اجرا و تصویب طرح پیوستن شهر رشت به شهرهای تالابی دنیا اذعان داشت: سال گذشته با جمع آوری سنبل آبی در یک اقدام شایسته شاهد حضور حدود ۴۶ دستگاه دولتی و سازمان های مردم نهاد بوده ایم.

مرادی  توت کله با تاکید بر عدم دوری و جدایی مسئولین و مردم خاطرنشان کرد: بعد از جنگ تحمیلی  جمع آوری سنبل آبی از تالاب عینک تنها گامی بود که بدون درنظر گرفتن هرگونه بودجه و اعتباری با مشارکت مردم محقق شد.

 

 

 

آمادگی شهرداری رشت در همکاری همه جانبه با نهادهای دولتی و سازمان­های مردم نهاد در پیوستن شهر رشت به شهر تالابی دنیا

علی بهارمست به عنوان معاون خدمات شهری شهرداری رشت هم طی سخنانی از آمادگی کامل شهرداری در اجرا و تصویب شهر تالابی خبر داد.

 

 

 

شرایط خاص منطقه ۴ در راستای پیوستن به شهرهای تالابی

شهردار منطقه ۴ نیز با اشاره به اهمیت موضوع پیوستن رشت به شهرهای تالابی گفت: منطقه ۴ به دلیل شرایط خاص خاص خود با داشتن فرصت منابع طبیعی، چون پارک مفاخر، پهنه زمین ۱۴ هکتاری، تالاب عینک و داشتن ۸۸ درصدی سکونت گاه های رسمی، از طرفی با فرصت های خوب و از طرفی با تهدیدهای گوناگونی مواجه شده است.

متین عاشوری ضمن قدردانی از مهندس مقصودی در اجرای جمع آوری سنبل آبی از تالاب عینک تصریح کرد: در حال حاضر فاز دوم پارک دانشجو و پیست دوچرخه سواری افتتاح شده که در ادامه این پروژه، این پارک به تالاب عینک متصل می شود.   

در ادامه هریک از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد به بیان نقطه نظرات خود در زمینه اجرای طرح و تصویب پیوستن شهر رشت به شهرهای تالابی دنیا پرداختند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :