کاشف اسرار-رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت،تاکید کرد:سازمان در مقابل فعالیتهای هنرمندان موظف است تا بدهی ها را پرداخت کند ولی نباید با نگاه به این امر که سازمان بدهی دارد فعالیت جدیدی صورت نگیرد.

به گزارش کاشف اسرار،علی رضا حسنی لفمجانی در نشست با کارگردان های گروه های نمایشی گیلان از همراهی اهالی تئاتر و هنرمندان در اجرای برنامه های فرهنگی این سازمان قدردانی و ابراز امیدواری کرد همواره این همکاری ها تداوم یابد.

وی با بیان این که برای اجرای تئاتر دائمی خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت بامشارکت اداره فرهنگ ارشاداسلامی شهرستان رشت برنامه ریزی می شود،اظهار کرد:در نظر است تا اجرای تئاتر علاوه بر فضای سالن در فضای پیاده راه فرهنگی « تئاتر خیابانی » نیز به صورت یک فعالیت مستمر مورد حمایت قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که برای تحقق این مهم نقطه نظرات و ایده های صاحبنظران و متخصصان تئاتر شهر می تواند بسیار کمک کننده باشد،خاطر نشان کرد:در مورد وضعیت مالی این سازمان، همه هنرمندان کم وبیش در جریان هستند و ما در حد توان برای هنرمندانی که خالصانه در راه اعتلای فرهنگ شهر زحمت می کشند کوتاهی نخواهیم کرد.

این مسئول با تصریح بر این که نقدها و انتقادات هنرمندان از سازمان را خواهیم شنید و در یک تعامل دوسویه سعی در رفع آنها خواهیم کرد،متکر شد:جایگاه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت یک جایگاه حقوقی است و نمی تواند کاری راخارج از قانون و یا مصوبه شورای شهر انجام دهد .

حسنی لفمجانی،تاکید کرد:سازمان در مقابل فعالیتهای هنرمندان موظف است تا بدهی ها را پرداخت کند ولی نباید با نگاه به این امر که سازمان بدهی دارد فعالیت جدیدی صورت نگیرد چرا که ما در مقابل شهروندان و نسل امروز وظایفی برعهده داریم و نباید به حکم داشتن بدهی درجا بزنیم و کاری انجام نشود.

وی خطاب به هنرمندان حاضر در این نشست،بیان کرد مطمئن باشید نیت سازمان این است که فضای کار برای هنرمندان فراهم شود برای اجرای نمایش دائمی در پلاتو و نیز تئاتر دائمی خیابانی در پیاده راه فرهنگی سازمان آماده همکاری با هنرمندان است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با اشاره به استقبال شهروندان از برنامه های فرهنگی که در پیاده راه فرهنگی این شهر اجرا شده است،ادامه داد: باید برنامه های نمایشی به گونه ای تدوین شود تا در طول هفته یک نمایش با موضوعی جدید برای شهروندان در پیاده راه فرهنگی اجرا شود.

به گفته حسنی لفمجانی، هدف از برگزاری این نشست بررسی چگونگی اجرایی شدن این امر است ، اگر قرار است تئاتر دائمی خیابانی شکل گیرد باید چارچوب آن وضع شود و باید بررسی شود برای اجرای تئاتر خیابانی چه سلسله مراتبی باید تعریف شود،ضمن این که برای تحقق این امر از پیشنهادات و ایده های نو استقبال می شود .منبع:روابط عمومی سازمان

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :