کاشف اسرار-مدیرکل استاندارد گیلان،تاکید کرد:کنترل ۱۰۰ هزار واحد صنفی گیلان توسط استاندارد با امکانات موجود غیر ممکن است و در این راستا

گسترش فرهنگ مطالبه گری به مصرف کنندگان توسط عزیزان اصحاب رسانه ضروری است،ضمن این که تولیدکنندگان اجناس نامرغوب از وضعیت مملکت سوء استفاده می کنند و نباید اجناس آنان خریداری بشود.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”داریوش اشکانی پور”در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی استاندار با ابزاز علاقه شدید مبنی بر برگزاری جلسات متعدد با خبرنگاران در طول سال،اظهار کرد:طبق ضرب المثل ایرانی،بی بی از بی چادری خانه نشین است،یک مقدار وضع اعتبارات اجازه نمی دهد آن طور باید و شاید در درج خبر و اطلاع رسانی به مردم کمک کنیم.

وی با اشاره به برگزاری گرامی داشت روز جهانی استاندارد در گیلان برابر با مهر ماه امسال با حضور اصحاب رسانه،نمایندگان مجلس،مدیران واحدهای تولیدی و سایر مقامات و اشخاص،خاطر نشان کرد:در هفتهاستاندارد  امسال برنامه های مختلفی برپاشده و آخرین آن در روزجاری و افتخار نشست با اصحاب رسانه است.

وی نقش اطلاع رسانی اصحاب رسانه در حوزه استاندارد گیلان به مردم را بسیار بزرگ و مهم دانست و ابراز کرد:سازمان ملی استاندارد ایران تنها متولی تدوین استانداردها در کشور می باشد و ضمن این که استانداردهایی که در شورای عالی استاندارد اجباری اعلام می شود،نظارت بر حسن اجرا را بر عهده دارد.

این مسئول با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در  ابلاغ اصل ۲۴ اقتصاد مقاومتی به منظور افزایش پوشش استاندارد برای کلیه کالاها و خدمات و قرار گرفتن وظیفه سنگین بر دوش سازمان ملی استاندارد ایران،تصریح کرد:ابلاغ این مصوبه حوزه فعالیت این سازمان را بسیار فراتر از حال حاضر اعلام می کند .

به گفته اشکانی پور،این مصوبه نقش سازمان ملی استاندارد ایران را که بتواند بازار را کنترل بکند خیلی حساس می کند،ضمن این که طبق آمار رسمی بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنفی در گیلان فعالیت دارند و دست فروشان و فروشگاه های فاقد پروانه کسب و مراکز عرضه در روستاها شامل  این ارقام نمی شود.

وی کنترل واحدهای صنفی توسط سازمان استاندارد با امکانات موجود غیر ممکن است ولی این کار باید صورت بگیرد و تنها با نظارت و دخالت مستقیم مردم می تواند به انجام برسد و مردم باید با قوانین استاندارد و حقوق شهروندی خویش در حوزه استاندارد آشنا بشوند.

این کارشناس مدیریت دولتی،بر تاکید بر ایجاد فرهنگ مطالبه گری به مصرف کنندگان توسط عزیزان اصحاب رسانه،اذعان کرد:اصحاب رسانه در میان مردم هستند و درد مردم را می دانند و به شما اعتماد دارند و حرفی که از طریق رسانه به مردم منتقل می شود با اطمینان خاطر آن را قبول می کنند.

اشکانی پور بار دیگر با قدردانی از زحمات اصحاب رسانه و خواهش جهت کمک کردن و ایجاد فرهنگ مطالبه گری توسط مردم،متذکر شد:چشم انداز اداره کل استاندارد گیلان بر اساس این نکته مبنی بر این هر مصرف کننده خودش یک بازرس برای سازمان ملی استاندارد باشد.

وی تاکید کرد:باید تولید کنندگانی اجناس نامرغوب تولید می کنند و به نحوی از این موقعیت خاصی که فعلا  مملکت با آن در گیر است،دارند سوء استفاده می کنند افشا بکنیم و باید بازار را برای آنان خطر ساز و بازار کثیف را به بازار  تمیز تبدیل نمائیم و مردم با نخریدن این گونه محصولات ،تولید کنندگان را از این پهنه خارج بشوند.

لازم به ذکر می باشد این نشست به همت روابط عمومی اداره کل استاندارد گیلان برپا و از زحمات اصحاب رسانه برای همکاری قدردانی شد.

پایان پیام

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :