کاشف اسرار-یک مقام ارشد استانداری گیلان دقایقی قبل به خبرنگار کاشف اسرار اطلاع داد نماینده عالی دولت در استان روز آینده از منطقه آزاد انزلی بازدید میکند،بازدیدی که تا لحظه انتشار این یادداشت از سوی مدیریت روابط عمومی و امور بین المل این سازمان جهت حضور خبرنگار و پوشش خبری اطلاع رسانی نشده است.

مدیریت حوزه امور بین الملل این سازمان به قدری در سال جاری فعال بوده به طوری که”امین افقی”توفیق سفر به کشورهای اوکراین و روسیه را پیدا کرده است ولی در حوزه داخلی از زمان شروع به فعالیت پایگاه خبری “کاشف اسرار”در اردیبهشت ماه سال گذشته تاکنون نه تنها جهت پوشش خبری برگزاری نشست ها و بازدید مقامات دعوت و اطلاع رسانی نکرده بلکه مشخص نیست این جزو سیاست های کاری مدیر عامل یا مدیر روابط عمومی منطقه است؟

مدیر روابط عمومی سازمان از ۱۳۸۴ عهده دار این سمت بوده و تا این لحظه به برخی از گزارش های انتقادی این رسانه درباره وضعیت نامناسب فاز تجاری،جمع آوری فنس های دور تا دور آن،عرضه مواد غذایی و بهداشتی فاقد تائیدیه استاندارد و موارد دیگر منتشر شده در این رسانه پاسخی نداده است.

خبرنگار کاشف اسرار در بعد از ظهر امروز با ارسال پیامکی به مدیر روابط عمومی سازمان درباره صحت و سقم حضور استاندار گیلان در روز آینده سئوال مطرح شده ولی با گذشت حدود چهار ساعت پاسخی به آن داده نشد تا این که یک مقام ارشد استانداری این موضوع را تائید کرد.

رهبر انقلاب بارها بر اطلاع رسانی مسئولین دولتی تاکید فراوان کرده و حتی کسب خبر  نه تنها طبق قانون مطبوعات حق رسانه های مشمول این قانون بوده،بلکه بر اساس حقوق شهروندی در نظام اداری مصوب شورای عالی اداری و ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری در فروردین ماه امسال ابلاغ شده و مدیر روابط عمومی منطقه آزاد انزلی خود را حامی دولت تدبیر و امید می داند،باید در عمل به مصوبات و ضمانت اجرای قوانین،خود را تابع دولت بداند.

النهایه داشتن فن و دیپلماسی برخورد با ارباب رجوع و داشتن ارتباطی زیبا و ارزشمند با مراجعین، از الزامات افراد شاغل در نقش روابط عمومی است.

در واقع اگر کسی توانایی سخن گفتن با مراجعین و ارباب رجوع را ندارد بهتر است که به شغلی خشک تر و در خور روحیه خود بپردازد،چرا که روابط عمومی نشان گر جایگاه و نقش راهبردی روابط عمومی در زندگی فردی و اجتماعی افراد و سازمان هاست.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :