راه اندازی کارخانه آسفالت تی تان

کاشف اسرار-رئیس سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت از راه اندازی کارخانه آسفالت تی تان پس از ۷ ماه خاموشی خبر داد و تصریح کرد: جای تعجب است که در ادوار گذشته نسبت به توسعه و راه اندازی کارخانه آسفالت کم توجهی شده است

به گزارش کاشف اسرار،هومن روایی امروز با اشاره به تاکید شهردار رشت بر راه اندازی و توسعه این کارخانه آسفالت در راستای اقتصاد مقاومتی، گفت: کارخانه تی تان یکی از کارخانه های تولید آسفالت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری رشت است که پس از ۷ ماه خاموشی راه اندازی شد .


وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت تی تان ظرفیت مجموع دو کارخانه آسفالت به ۱۲۰۰ تن در روز افزایش یافت.

امکان تامین آسفالت مناطق از طریق کارخانه های آسفالت در جهت صرفه و صلاح شهرداری رشت

این مسئول تاکید کرد: قطعا تامین آسفالت از طریق کارخانه های آسفالت سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت در جهت صرفه و صلاح شهرداری خواهد بود و باید این موضوع پیش از این با جدیت بیشتری دنبال می شد.


روایی تصریح کرد: منافع شهرداری رشت، منافع شهروندان است و جای تعجب است که با این حجم نیاز به آسفالت نسبت به راه اندازی و توسعه کارخانه های آسفالت در ادوار گذشته کم توجهی صورت گرفته است.


رئیس سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت افزود : با توجه به در اختیار گذاشتن قیر رایگان از سوی راه و شهرسازی به شهرداری ها و همچنین تهیه مصالح از صنعت و معدن و تهیه کامیون ها از اتحادیه کامیون داران قیمت تمام شده آسفالت برای شهرداری رشت به مراتب کمتر خواهد بود .

به گفته روائی،می توان به جای در اختیار گرفتن پیمانکارانی که مصالح را تهیه و آسفالت را اجرا می کنند از پیمانکاران دستمزدی بهره برد.

وی با اشاره به نیاز بسیاری از معابر شهر رشت به اجرای آسفالت های مرغوب ،متذکر شد: خرید و اجرای هر تن آسفالت توسط سازمان عمران و بازآفرینی حدود ۱۶۸ هزار تومان است،

این مسئول با اذعان بر این که خرید و اجرای هرتن آسفالت توسط پیمانکار حدود ۲۵۰ هزار تومان محاسبه شده است،ابراز کرد: این اختلاف قیمت در کل عملیات عمرانی، رقم چشمگیری خواهد شد که با این اقدام به همین میزان صرفه جویی شده است.

ضرورت افزایش ظرفیت تولید کارخانه های آسفالت در اسرع وقت به دلیل از دست دادن بخش عمده ای از فصل کاری

روایی با بیان اینکه عموم شهروندان بر بهبود کیفیت و سطح سرویس معابر رشت تاکید دارند ،اعتقاد دارد: برای اجرای آسفالت با کیفیت و دوام بالا، شرایط آب و هوایی از قبیل رطوبت و دمای هوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و عملا در حال عبور از فصل کاری مناسب هستیم.

وی ادامه داد: به منظور در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهرداری و شهروندان باید علاوه بر قیمت تمام شده آسفالت، کیفیت و دوام آن را نیز در نظر بگیریم تا شاهد ایجاد انواع خرابی ها در آسفالت هایی با عمر کم و ضرورت ترمیم نباشیم.

به گفته رئیس سازمان عمران این نهاد، به همین دلیل افزایش ظرفیت تولید کارخانه های آسفالت در اسرع وقت از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا پیش از شدت یافتن بارش ها و برودت هوا نسبت به ترمیم آسفالت های معابر رشت اقدام کنیم.


روایی همچنین برخی دیگر مزایای استراتژی جدید آسفالت از سوی شهردار رشت را برشمرد و گفت: نظارت بهتر و دقیق تر بر عوامل موثر بر کیفیت آسفالت از جمله زمان حمل، دمای آسفالت و نوع قیر مصرفی از جمله مزایای این استراتژی است که نهایتا منجر به آسفالتی ارزان تر و باکیفیت تر خواهد شد.

وی با اشاره به عمر مفید بیشتر آسفالت ها در شهرهایی با شرایط آب و هوایی مشابه رشت اظهار داشت: مجدانه به دنبال تحولی در حوزه آسفالت رشت هستیم.

تقدیر از همکاری مدیران

این مسئول با اشاره به استراتژی شهردار رشت در خصوص تولید و تامین آسفالت از طریق کارخانه های آسفالت سازمان عمران و بازآفرینی، گفت: اجرایی شدن این استراتژی با همکاری :مدیرکل راه و شهرسازی گیلان،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مدیرعامل اتحادیه کامیون داران رشت امکان پذیر است .

روایی،در پایان خطاب به این مسئولین و سائیر مسئولان ،گفت:به همین منظور تقدیر و تشکر خود را اعلام می کنیم و دست مدیرانی که برای بهبود سطح خدمات به شهروندان در کنار شهرداری رشت قرار گرفته اند به گرمی می فشاریم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :