کاشف اسرار-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی واحد آزمایشگاه در حوزه نانو ،سلول های بنیادی و ژنتیک را برای تحقق برنامه های فناوری های پیشرفته از نیازمندی های  این دانشگاه عنوان و تاکید کرد:برای تحقق این مهم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش کاشف اسرار،شاهرخ یوسف زاده چابک در پنجاه و هفتمین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حضور هیات رییسه و صاحبان پروژه های استراتژیک حوزه سلامت،در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی برگزار و طی آن بر راه اندازی چرخه تولید فناوری سلامت در گیلان، تاکید شد.

وی ضمن اشاره به مناسبت های ماه صفر و تبریک حلول ماه ربیع الاول، اظهار کرد: زلزله کرمانشاه منجر به از دست رفتن جمعی از هموطنانمان شد، اگر چه این زلزله آسیب های زیادی در زیر ساخت ها و زندگی مردم ایجاد کرد اما همدلی و همراهی مردم ایران را به نمایش گذاشت که جا دارد از این همه حس نوع دوستی مردم ایران علی الخصوص کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و خیرین سلامت استان گیلان، تقدیر و تشکر بشود.

اجرای یکپارچه سیستم تروما در کشور می تواند در مواقع بروز بحران و بلایا بسیار کمک کننده و راهگشا باشد
این مسئول با اشاره به سیتم تروما و قدرت آن در مدیریت بحران،خاطر نشان کرد: اگر سیستم تروما به صورت یکپارچه در کشور اجرایی شود در مواقع بحران ها و بلایای طبیعی می تواند بسیار کمک کننده و راهگشا باشد.
به گفته یوسف زاده چابک،دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزء اولین دانشگاه هایی بود که توانست بلافاصله روز بعد زلزله در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور یافته و به آسیب دیدگان خدمات درمانی ارایه دهد. تاکنون نیز بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان بهداشت و درمان استان به کرمانشاه اعزام شده اند.
وی با اشاره به کمک های مردم قصر شیرین در سال ۶۹ به زلزله زدگان شهرستان رودبار، گفت: مردم در آن سال مبلغی را که برای بازسازی قصر شیرین در نظر گرفته بودند به زلزله رودبار اختصاص دادند و جا دارد امروز نیز مردم گیلان پاسخگوی این خوبی ها باشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به راه اندازی مجتمع فناوری های پیشرفته در دانشگاه علوم پزشکی استان، تاکید کرد: مدیران برای رسیدن به چشم انداز دانشگاه باید شتاب بیشتری داشته باشند هر چند که تحقق اهداف و چشم انداز ها با تحمل سختی همراه است.
یوسف زاده چابک،بیان کرد: هدف از راه اندازی مجتمع فناوری پیشرفته در دانشگاه، راه اندازی دانشکده فناوری های پیشرفته سلامت در دانشکده شرق گیلان و راه اندازی چرخه تولید فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. وی مرکز رشد فناوری های سلامت و ستادها و مراکز تحقیقاتی را دو ساختار مهم برای راه اندازی مجتمع فناوری سلامت عنوان کرد و افزود: این مجتمع می تواند دستاوردهای مهمی برای حوزه سلامت در استان داشته باشد.

راه اندازی صندوق پژوهشی در حوزه سلامت، یک ضرورت است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان،تحقق ایده ها و اجرای طرح های پژوهشی را نیازمند راه اندازی صندق پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی استان ذکر کرد.

یوسف زاده چابک،افزود: برای این که طرح های پژوهشی با مشکلات و منابع مالی روبرو نشوند، راه اندازی صندوق پژوهشی در حوزه سلامت، یک ضرورت است. بی شک سرمایه گذاری در امر پژوهش های کاربردی می تواند در آینده منجر به تولید درآمد در دانشگاه و برون رفت از مشکلات موجود شود.

وی اذعان کرد: اگر نخبگان به درستی شناسایی و هدایت شوند می توانند با عملکرد خود بسیاری از مشکلاتی که امروز جامعه با آن روبرو است را بر طرف کنند و در این خصوص راه اندازی واحد تحقیق در صنعت بسیار حایز اهمیت است.

این متخصص مغز و اعصاب ،راه اندازی واحد آزمایشگاه در حوزه نانو ، سلول های بنیادی و ژنتیک را برای تحقق برنامه های فناوری های پیشرفته از نیازمندی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان و تاکید کرد:برای تحقق این مهم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

یوسف زاده چابک،یاد آور شد:با توجه به فاصله گیلان با دانشگاه های داخل کشور حرکت ما باید شتاب بیشتری داشته باشد. باید از حصارها خارج شد و با وجود یک نگرش کلی و درست به سمت آینده حرکت کرد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان
پایان پیام
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :