کاشف اسرار-معاون سفیر و رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری سفارت کره جنوبی در ایران،تاکید کرد:امکانات و حوزه های زیادی برای سرمایه گذاری علی الخصوص جهت حوزه شیلات و خاویار و هم چنین گردشگری و صنایع مختلف مثل قطعات یدکی خودرو،صنایع شیمایی در استان  گیلان وجود دارد

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،یانگ سوک کیم”در نشست با شهردار و دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت که در دفتر شهردار برگزار شد،هدف از سفر به استان گیلان و شهر رشت را مشاهده و شناسایی امکانات همکاری های بین کسب و کارها و فرصت های سرمایه گذاری عنوان کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای پر کار و مفید یوم جاری در گیلان ،خاطر نشان کرد:من متوجه شدم امکانات و حوزه های زیادی برای سرمایه گذاری علی الخصوص جهت حوزه شیلات و خاویار و هم چنین گردشگری و صنایع مختلف مثل قطعات یدکی خودرو،صنایع شیمایی در این استان وجود دارد.

به گفته این دیپلمات کشور کره جنوبی ،مقامات دولتی جمهوری اسلامی ایران،شهردار رشت و هم چنین شرکت های بخش خصوصی ، همکاری نزدیکی و بسیار خوب با یک دیگر در جذب سرمایه گذار خارجی دارند.

یانگ سوک کیم،متذکر شد:برخی از حوزه ها به دفتر مرکزی مخابره می شود برای این که مطالعات و امکان سنجی اولیه را برای سرمایه گذاری در این منطقه انجام بدهند .

وی یاد آور شد:به عنوان رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری سفارت کره جنوبی در ایران ،ماموریت سه ساله خویش را در کشورتان به این موضوع اختصاص می دهم  کسب و کارها را به یک دیگر بر مبنای”برد-برد”برای دو طرف متصل بکنم .

این دیپلمات خارجی،با اشاره به تغییر فرهنگ جهانی کسب و کار،بیان کرد:فقط مدل کسب و کار صادرات و واردات به صورت سنتی باقی مانده و مدلی بنده می خواهم برای ماموریت در ایران انجام بدهم  به طوری که طرفین سرمایه گذاری اولیه در فن آوری و هم چنین دانش فنی برای کارخانجات انجام می دهند به خاطر این که بازار ایران خودش به اندازه کافی بزرگ است.

یانگ سوک کیم با اشاره به وجود و در نظز گرفتن بازار ۱۰۰ میلیونی در اطراف ایران،تاکید کرد:من همه تلاش خودم را می کنم تا این مدل جدید کسب و کار بین جمهوری کره و جمهوری اسلامی ایران و جامعه تجاری ایران  برقرار بشود.

ناگفته نماند در این جلسه،احمد رمضان پور نرگسی و محمد حسن علی پور کسبخی(دو عضو شورای اسلامی شهر رشت)،تعدادی از اصحاب رسانه،معاونین سرمایه گذاری و امور مالی شهردار،نماینده بانک جهانی در فضای کسب و کار ایران،مدیران روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری رشت هم حضور داشتند.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :