کاشف اسرار-شهردار رشت برقرار کردن خواهر خواندگی بین این شهر با یکی از شهرهای کره جنوبی را با حمایت سفارت این کشور در ایران برای ما مفید فایده خواهد بود.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،“مسعود نصرتی قزوینی نژاد”بعد از ظهر امروز در نشست با معاون اقتصادی سفارت جمهوری کره جنوبی در ایران  که در دفتر شهردار برگزار شد با ابراز خرسندی به مناسبت فاصله نزدیک با پنجاه و پنجمین سال گرد با ارتباط دیپلماسی ایران و کره،از میزبانی هیات مذکور در شهر تاریخی و فرهنگی رشت مباهات کرد.

وی با اشاره به اقلیم و شرایط مشترک بین استان گیلان و شهر رشت با کشور کره،افزود:شرایط مناسبی فراهم است تا ارتباط بین استان به ویژه شهر رشت با جمهوری کره و یکی از شهرهای این کشور برقرار بشود.

این مسئول،خاطر نشان کرد:با توجه به موقعیت منطقه آزاد انزلی در استان گیلان به طور یقین شرایط برای اقدامات اقتصادی ،فرهنگی و گردشگری برقرار خواهد بود.

“نصرتی قزوینی نژاد”به تبیین جایگاه ممتاز رشت در حوزه بین المللی پرداخت و ابراز کرد:رشت به عنوان اولین شهر ایرانی خوراک شناسی در شبکه خلاق یونسکو ثبت شده،ضمن این که مسئولیت دبیرخانه محیط زیست شهری مجمع جهانی شهرهای ابریشم به شهر رشت سپرده شده است.

وی تاکید کرد:با توجه به جایگاهی که کشور کره جنوبی برای جاده ابریشم قائل است و همایش مشترکی بین ایران و کره در شهریور ماه سال قبل برگزار شد و مدیریت این برنامه با نماینده ای از کشور کره بوده است،ما این شرایط را پر رنگ تر ،قوی تر و با اقتدار تر در شهر رشت داشته باشیم.

رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم ،برقرار کردن خواهر خواندگی بین رشت با یکی از شهرهای کره جنوبی را با حمایت سفارت این کشور در ایران برای ما مفید فایده خواهد بود.

نصرتی قزوینی نژاد” با قدردانی از نماینده بانک جهانی در فضای کسب و کار ایران  به منظور فراهم کردن برقراری ارتباط از نگاه بانک جهانی،تصریح کرد:برگزاری این جلسه با معاون اقتصادی سفارت کره در ایران یک مقدمه خوب خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد در یک برنامه کوتاه مدت میزبانی خوبی برای هیات سفارت کره جنوبی در رشت باشد و شرایطی فراهم گردد تا شناخت خوب و قابل توجهی برای اعضای هیات به منظور امضای تفاهم نامه و قراردادهایی که بستر مناسبی در این شهر وجود دارد،مهیا بشود.

این مسئول،بیان کرد: گیلان با ۳۶ میلیون نفر گردشگر سالیانه که این رتبه  یک موقعیت و جایگاه جهانی به شمار می آید می تواند پذیرای سرمایه گذاران برای تولید زیر ساخت ها با نگرش گردشگری باشد.گردشگری که ثابت و به طور سالیانه به خاطر داشتن مواهب طبیعی،تاریخی و فرهنگی آن بدون انجام هیچ گونه تبلیغی و دعوتی مراجعه می کنند و وارد استان می شود

به گفته نصرتی قزوینی نژاد”هر زیر ساختی بخواهد برای جذب گردشگر در گیلان فراهم بشود و هر نوع انجام سرمایه گذاری با نگاه اقتصادی برای این حجم از گردشگر معنی دار و ارزشمند است و چترحمایتی این استان به ویژه شهر رشت برای حمایت از سرمایه گذارانی که شما معرفی می کنید ،باز است و امیدوار هستم این نوع جلسه مقدماتی شرایطی را برای آینده و برقراری ارتباط بهتر فراهم کند

وی در پایان،بیان کرد:پیشنهاد من این است که با معرفی نمایندگان و تشکیل کارگروه هایی برای فراهم آوردن تفاهم نامه ها و عقد قرارداد این مسیر را به درستی پیش رویم و  به طور یقین ارتباط آژانس های بین الملل که با شهر رشت در ارتباط هستند شرایط را بیشتر برای  تعاملات بین  المللی فراهم می کنند.

“فاطمه قدیمی حرفه” به عنوان مدیر  روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت در این نشست،اظهار کرد: رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی و شهرهای راه ابریشم  دارای ظرفیتهای خوبی برای فعالیت های سودمند اقتصادی است.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :