کاشف اسرار-عضو دوره های چهارم و پنجم و سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت از عدم ارائه گزارش ره آورد سفرهای متعدد خارجی مدیر روابط عمومی و مسئول دبیرخانه شهر خلاق یونسکو جهت تنویر افکار عمومی و اعضای پارلمان شهری انتقاد و اذعان کرد:اعضای شورای شهر رشت حاضر نشدند با فاطمه قدیمی به ترکیه بروند.

فاطمه شیرزاد امشب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار به تبیین مطرح شدن موضوع سفر مدیر روابط عمومی شهرداری رشت به اتفاق یک عضو شورای اسلامی شهر در آذر ماه امسال به ترکیه جهت شرکت در همایش شهر خلاق یونسکو در جلسه روز گذشته پارلمان شهری پرداخت.

وی سئوال مطرح شده از سوی خویش در جلسه علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر را مینی بر این که ره آورد سفر های متعدد خارجی مدیر روابط عمومی شهرداری و مسئول شهر خلاق یونسکو برای شهر رشت چه بوده است؟،عنوان کرد.

مدیر مسئول رسانه فرزندان گیل،متذکر شد:اگر دستاوردها در حوزه برند سازی بوده،”فاطمه قدیمی حرفه”ره آورد های عاید شده حاصل از سفرهای متعدد خارجی  را به قید فوریت به شورای اسلامی شهر و مردم اعلام بکنند و ما هم منتظر هستیم

شیرزاد زمان ابراز انتقاد خویش از عدم ارائه ره آورد سفرهای متعدد خارجی مدیر روابط عمومی شهرداری رشت را هنگام ارائه لایحه معرفی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر برای همراهی”قدیمی حرفه”به کشور ترکیه،ذکر و اذعان کرد:هیچ یک از اعضای پارلمان شهری جهت همراهی مشارالیها کاندیدا نشدند.

وی با اشاره به انتقاد خویش در صحن علنی روز گذشته شورای اسلامی رشت به دلیل ارائه لایحه دیر هنگام معرفی یکی از اعضا پارلمان شهری جهت انجام سفر به ترکیه اعلام کرد و  افزود:در سخنان خویش به عدم ارائه گزارش ره آورد سفرهای متعدد خارجی”قدیمی حرفه”اعتراض شد

این مسئول،تصریح کرد: سیاست های دبیرخانه شهر خلاق یونسکو به مدیریت”قدیمی حرفه”نیازمند بازنگری دارد،ضمن اینکه باید اعلام بکنند هزینه سفرهای مشارالها از طریق شهرداری یا کشورهای مدعو تامین شده است،لکن متاسفانه تاکنون گزارشی از نتایج احتمالی سفرهای خارجی ارائه نداده است.

شیرزاد،با تاکید بر لزوم ارائه گزارش و پاسخگویی سریع مدیر مسئول شهر خلاق یونسکو به شورای اسلامی شهر رشت،بیان کرد:با توجه به طرح سئوال بنده در جلسه روز گذشته پارلمان شهری با حضور شهردار،ان شاء الله پاسخ ارائه خواهد شد و در اختیار رسانه شما “کاشف اسرار”قرار خواهد گرفت.

وی ابراز کرد:طرح سئوال به منزله انتقاد نیست،بلکه برای روشن گری بوده و بیان انتقادات دل سوزانه به بهبود وضعیت دبیرخانه شهر خلاق به مدیریت”قدیمی حرفه” کمک می کند و تعیین وضعیت و روشن گری مباحث و برای بنده در بخش برندسازی، اهمیت دارد  و باید پاسخ مناسب و توضیحات لازم از عمل کرد خودش در دبیرخانه جهت روشن شدن افکار عمومی ارائه بدهند.

تنها عضو بانوی شورای اسلامی شهر رشت و مجری سابق صداوسیمای مرکز گیلان،در واکنش به انتقاد رئیس علمی کمیته شهر خلاق در مهر ماه امسال مبنی بر عدم برگزاری همایش بین المللی غذا در رشت برای اخذ امتیاز،تاکید کرد:بنده چون گزارشی از”قدیمی حرفه”دریافت نکرده ام در جریان این مبحث نیستم.

شیرزاد با انتقاد از عدم شفاف سازی و ارائه عملکرد درست و به موقع  توسط مدیر شهر خلاق یونسکو در شهرداری رشت،معتقد است:” یک مسئول باید در اطلاع رسانی به موقع سرعت عمل داشته باشد و”قدیمی حرفه“هم می توانست هم چون سایر مسئولین قبل یا بعد از انجام هر سفری اطلاع رسانی و شفاف سازی داشته باشد و خیلی راحت و منطقی صحبت های خودش را به سمع و نظر مردم و افکار عمومی برساند.

وی تصریح کرد:”قدیمی حرفه“باید در برابر عدم ارائه اطلاع رسانی و شفاف سازی به مردم  به قید فوریت پاسخگو باشند،این در حالی می باشد؛ همواره سرعت عمل در دستور کار روابط عمومی هابرای انتقال و انعکاس اخبار و ارائه عملکرد قرار دارد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت  با اشاره به نگاه مدیریتی،اشرافیت و تجربه خوب شهردار جدید به مباحث مختلف شهری و داشتن سابقه ۲۷ ساله در حوزه مدیریتی شهرداری ها،ابراز کرد:این انتظار وجود دارد”مسعود نصرتی قزوینی نژاد”سیاست هایی را که اتخاذ کردند به مرور زمان در حوزه های مختلف شهرداری پیاده بکنند.

شیرزاد،ابراز امیدواری کرد تا پایان سال از مهم ترین پیچ مدیریت مالی شهری که بررسی و تصویب بودجه شهرداری رشت است عبور بشود تا یک دست آورد خوبی برای کارکنان این نهاد عمومی غیر دولتی و هم مردم به وجود بیاید تا بتوان خدمات بیشتری برای پیش برد توسعه شهری مد نظر قرار بگیرد.

وی در  واکنش به عدم پاسخ گویی شهردار رشت به نامه مدیر مسئول کاشف اسرار ارائه شده در نشست خبری”دوم آبان ماه برابر مهلت ده روزه در نظر گرفته شده در قانون دسترسی آزاد  به اطلاعات جهت ارائه مکاتبات اداری،گزارش عملکرد و هزینه سفرهای متعدد  “قدیمی حرفه”،اظهار کرد:پاسخگویی جزو وظایف روابط عمومی است که در  اطلاع رسانی سرعت عمل و شفاف سازی داشته باشد و امیدوارم به زودی این موضوع محقق بشود.

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :