کاشف اسرار-مراسم اهدای جوایز برترین های چهاردهمین دوره جشنواره برترین های روابط عمومی ایران و اختتامیه سیزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی عصر سه شنبه ۳۰ آبان ۹۶،در سالن همایش های کتابخانه ملی تهران برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت در این دوره از جشنواره، باز هم حضوری موفق را تجربه کرد و دو عنوان برتر را به خود اختصاص داد.

بر اساس رای هیات داوران، به دلیل رعایت استاندارد های حرفه ای ( علمی – صنفی ) ، خلاقیت در کار و داشتن کیفیت و کمیت مناسب فعالیت ها لوح تقدیر روابط عمومی برتر در رشته های “اطلاع رسانی” و “نوآوری و خلاقیت” در سال ۹۶ به روابط عمومی شهرداری رشت اعطا شد

بر اساس اطلاعات برگرفته از سایت سمپوزیوم،جشنواره برترین های روابط عمومی ایران” از سال ۱۳۸۲ توسط “موسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان” و با بهره گیری از داوران برجسته و صاحب نام برگزار می شود.

این جشنواره با عدم گزینش روابط عمومی های برتر از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۸۲ عملاً توسط موسسه آرمان و با هدف اعتبار بخشی به فعالیت های موضوعی روابط عمومی ، استاندارد سازی فعالیت ها با تعیین شاخص های علمی ، ایجاد رقابت سالم بین روابط عمومی ها و ارائه آثار برتر اجرا می شود.

گرچه رشته های رقابت در این جشنواره ثابت است ، لیکن بعضاً با عنایت به رویکردهای اجتماعی و علمی ، دچار تغییر و تحول می شوند.ضمن این که

این جشنواره در چند بخش برگزار می شود :۱ – بخش ملی که بیشتر به دستگاه های اجرایی حوزه ستادی و سازمان های بزرگتر را در بر

می گیرند.۲ – بخش استانی۳ – مدیران و کارشناسان برتر روابط عمومی۴ – مدیران ارشد ارتباط گستر-۵ – نشان های ویژه که این نشان ها نیز با توجه به ضرورت های اجتماعی و علمی دچار تحول    می شوند.یکی از کارکردهای مهم این جشنواره ، تهیه و قرائت “بیانیه هیئت داوران” است که هرسال برآیندی از وضعیت کیفی آثار ارسالی روابط عمومی ها را بروز می دهد.

ناگفته نماند لوح تقدیر روابط عمومی برتر در رشته  “اطلاع رسانی”در حالی به مدیره روابط عمومی شهرداری رشت تعلق گرفته که علی رغم انجام چندین سفر خارجی یه عنوان شهر خلاق یونسکو نتوانسته گزارش عملکرد به شورای اسلامی شهر و مردم ارائه دهد و این ضعف عملکردی”فاطمه قدیمی حرفه”مورد انتقاد “فاطمه شیرزاد”به عنوان عضو پارلمان شهری قرار بگیرد.

اینک سئوال میشود چطور”قدیمی حرفه”نتوانسته گزارش عملکردی منتشر کند،کسب مقام برتر در سمپوزیوم را احراز کرده است؟آیا این گونه موارد برای اعطای جوایز مورد تحقیق هیات داوران قرار می گیرد یا فقط بر اساس آثار ارسالی بوده و این امر موجب مباهات کسب کننده مقام بشود؟

پایان پیام

 

 Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :