کاشف اسرار-رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان،از مخالفت با ویلا سازی در بخش دیلمان شهرستان سیاهکل خبر داد و ابراز کرد:اگر کسانی دارای طرح های گردشگری باشند آمادگی همراهی وجود دارد مشروط بر این که طرح گردشگری آنان مصوب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باشد

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار از سیاهکل،علی رضا شعبان نژاد “دیشب در جلسه کارگروه موانع تولید و رونق تولید این شهرستان در بخش دیلمان به ریاست استاندار گیلان برگزار شدبه بیان گوشه ای از عملکرد دولت تدبیر و امید در نیمه اول امسال بخش کشاورزی این منطقه پرداخت.

وی بخش دیلمان شهرستان سیاهکل را منطقه مستعدی برای پرداختن به امورات بخش های کشاورزی  و گردشگری در استان گیلان دانست و اظهار کرد:در نیمه نخست امسال در حدود دو هزار و ۶۱۸ هکتار از اراضی باغی این منطقه برای انجام آب یاری تحت فشار در دستور کار قرار داشت و فقط ۸۵۰ هکتار آن باقی مانده و در آینده نزدیک انجام خواهیم داد.

وی اعتبار در نظر گرفته شده برای انجام آب یاری تحت فشار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال عنوان و خاطر نشان کرد:بخش دیلمان از قدیم الایام در کشت گندم بوده،ضمن این که این محصول در هر هکتاری کمتر از یک تن برداشت می شود.

این مسئول سیاست وزارت جهاد کشاورزی را در این راستا توسعه باغات در اراضی شیب دار ذکر کرد و افزود:سازمان جهاد کشاورزی گیلان امسال در نظر دارد ۴۰۰ هکتار از مستثنیات مردم و هم چنین ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی شناسایی و قابل واگذاری را با همکاری منابع طبیعی در دستور کار قرار داده است و برخی از آنها انجام شده است

شعبان نژاد،متذکر شد:خدماتی که در مستثنیات مردم ارائه می شود ،شامل تبدیل باغات فندق ،گردو و سایر میوه جات از جمله گیلاس و سر درختی می باشد که قابلیت بهره وری را دارد و برای تسطیح کردن احتمالی اراضی خدمات به صورت رایگان انجام خواهیم داد،ضمن این که نهال یارانه دار،آب یاری تحت فشار رایگان و وام مکانیزاسیون برای خرید ماشین آلات در اختیار متقاضیان گذاشته می شود.

وی یکی از ابهامات موجود در حوزه گردشگری  بخش دیلمان را ویلا سازی بر شمرد و تاکید کرد:یکی از سیاست های مهم وزارت جهاد کشاورزی مخالفت با ویلا سازی است ولی اگر کسانی دارای طرح های گردشگری باشند آمادگی همراهی وجود دارد مشروط بر این که طرح گردشگری آنان مصوب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان ،اولیتماتوم داد:مراجعه برای انجام ویلا سازی فایده ای نخواهد داشت و این دستگاه اجرائی بر اساس سیاست های بخش کشاورزی دولت تدبیر و امید اتخاذ شده با ویلاسازی به شدت مخالفت خواهد کرد و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد.

شعبان نژاد،تصریح کرد:مخالفت با ویلا سازی جزو سیاست هایی می باشد که در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید برای توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم اتخاذ شده است.

پایان پیام

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :