کاشف اسرار-صبح امروز مراسم بزرگ داشت روز رشت با ۴۵ دقیقه تاخیر در ساعت ۹:۴۵ در سالن اجتماعات نیروی انتظامی استان گیلان در فلکه انتظام رشت برگزار شد،ضمن این که در این مراسم نمایندگان مردم آستانه اشرفیه و صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در غیاب سه تن از نمایندگان مردم رشت حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،استاندار گیلان،مدیر کل امور اجتماعی استانداری گیلان،سرپرست فرمانداری و هم چنین بخشدار مرکزی شهرستان رشت،مدیر مسئول پایگاه خبری کاشف اسرار،تعدادی از مدیران کل  دستگاهها،اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار رشت،رایزن فرهنگی بنگلادش در ایران،مشاور سازمان شهرداری های کشور،فرمانده لشکر ۱۶ عملیاتی سپاه قدس گیلان،رییس مجمع شهرداران شهرهای آسیایی،مدیرعامل موسسه غذای حلال و جمع کثیری از فرهیختگان، نام آوران و شهروندان رشت  از دیگر حاضرین در مراسم بودند.

تلاوت آیاتی از قرآن کریم،پخش سرود جمهوری اسلامی و نیز کلیپ،خیر مقدم رئیس شورای اسلامی شهر رشت،نمایش میرزا خلیل رفیع(اولین شهردار رشت)،سخنرانی شهردار، و هم چنین رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت،اجرای موسیقی سنتی،سخنرانی رئیس مجمع نمایندگان گیلان و اهدای جوایز ؛ عنوانین برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

استاندار گیلان که در حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه به اتفاق هیات همراه وارد سالن اجتماعات شد و برای “مصطفی سالاری”ده دقیقه وقت سخنرانی در نظر گرفته بودند،بیش از بیست دقیقه به ایراد سخنرانی پرداخت.

انجام سخنرانی های متعدد سبب خستگی برخی از حاضرین شد،ضمن این که مشخص نشد فرآیند انتخاب ۱۴ نفر از مفاخر شهر رشت جهت تجلیل در این مراسم چگونه طی شده بود به طوری که در بین اشخاص چهره های فرهنگی رسانه ای،شعرا و..دیده نشد به طوری که در لحظات پایانی تجلیل یکی از شاعران با سن یالا از جای خویش بلند شد و از عدم تجلیل شاعری به شدت اعتراض کرد.

جلیل واقع طلب خطاب به مسئولین حاضر در مراسم که از جمله آنها مشاور سازمان شهرداری ها ی کشور،نمایندگان مجلس،استاندار گیلان و رایزن فرهنگی ایران و بنگلادش بودند ،خود را از شاعران حماسی نامید که سه جلد کتاب شعر از وی منتشر شده و حتی مدعی گردید منزل وی از سوی رهبری اهداء شده است.

وی در ادامه از مسئولی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هم انتقاد کرد ولی مسئول مربوطه مدعی شد که از وی لیستی جهت معرفی مفاخر خواسته نشده است.

در این مراسم می توانستند تمبر یادبودی را رونمائی کنند و جاذبه های شهر رشت هم چون صنایع دستی و ظروف سنتی تهیه غذا به نمایش بگذرانند و حتی تابلویی را به عنوان یادبود امضاء کنند ولی چنین آیتم هایی در نظر گرفته نشد،ضمن این که سالن اجتماعات سرد بود.

النهایه از مسئولین برگزاری مراسم درخواست می شود در راستای رسالت قانون مطبوعات جهت تنویر افکار عمومی و هم چنین  عمل به فرامین مهم امام راحل و هم چنین رهبر انقلاب مبنی بر پاسخگویی مسئولین چگونگی فرآیند انتخاب ۱۴ تن از مفاخر و عدم تجلیل مفاخر در دیگر حوزه ها پاسخگوی در اسرع وقت باشند.پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :