کاشف اسرار-شهردار رشت از کسب برند شهر حلال توسط این شهر خبر داد و با تاکید بر این که در هیچ جای دنیا شهردار به تنهایی قادر به انجام امور شهر نیست،خواستار به وجود آمدن چتر حمایتی برای سرمایه گذاران در استان گیلان شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”مسعود نصرتی قزوینی نژاد”در مراسم گرامی داشت ۱۲ دی ماه به عنوان روز رشت که در سالن اجتماعات نیروی انتظامی گیلان برگزار شد  از نامگذاری این روز براساس برقراری وفاق ملی ،ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به گذشته افتخار آفرین رشت ،خاطر نشان کرد:اولین ها به لحاظ نشان دادن اصالت و هویت رشت برای ما بسیار ارزشمند است،ضمن این که امروز روز جشن و شادی است و برای روز رشت پرافتخار دور هم جمع شده ایم. این روز هر روز تکرار نخواهد شد .

این مسئول بر ضرورت استفاده از فکر و توان جمعی  جهت برنامه ریزی مناسب برای آینده،یاد آور شد:شهر باران شهر اولین ها شهری که در سال ۵۵ جز ۵ شهر اول صاحب زیرساخت معرفی می شود؛ شهری که در سال ۱۳۱۰ جز ده استان اول با یک گستره ای وسیع تر از وضعیت فعلی معرفی می شود.

 نصرتی قزوینی نژاد،ادامه داد:همچنین شهری که در دوران صفویه به عنوان مرکز رشت به ثبت می رسد متاسفانه امروزه پس از ۴۰ سال در تولید زیر ساخت ها جایگاه بیست و ششم پیدا می کند.

وی با بیان این که ما از نسل همان گذشتگان هستیم و امروز به اینجا رسیده ایم،افزود: بنابراین بیایید با آسیب شناسی به جلو حرکت کنیم؛ تنها راه چاره اتحاد و همدلی برای انجام چند کار شاخص و با هدف مشخص است .

شهردار رشت خطاب به مسئولین،اظهار کرد:بیایید هم قسم و همدل و همراه شویم تا این شهر جاذب سرمایه گذار شود چرا که ما از نعمت های خدادادی بسیار زیادی برخورداریم و بهانه های زیادی برای جذب سرمایه گذار داریم.

 نصرتی قزوینی نژاد،افزود: شهر رشت در حال حاضر یک شهر نام آشنا برای همه ایرانیان است بنابراین شایسته است تا به لحاظ زیرساختی شرایط بهتری را فراهم کنیم.

وی از ایجاد اتحاد و تعامل بسیار خوب مابین مدیریت شهری، نمایندگان استان و استاندار خبر داد و گفت: باید چتر حمایتی برای سرمایه گذاران در استان به وجود آید تا ما بدهکار آیندگان نباشیم.

این مسئول،یاد آور شد: در سال ۲۰۱۵ رشت به عنوان یکی از شهرهای خلاق در شبکه شهرهای خلاق یونسکو به ثبت رسیده و شاید این شرایط دیگر تکرار نشود و در این اقدام رشت جز بیست و پنج شهر خوشمزه جهان معرفی گردید و با این اتفاق این شهر می تواند میزبان تمام گردشگران خطه شمال باشد.

نصرتی قزوینی نژاد از کسب برند شهر حلال توسط شهر رشت خبر داد و گفت: امروز با فعالیتی که در چندماه گذشته صورت گرفت و اطمنیان حاصل شده موفق شدیم مجوز برند شهر حلال را برای این شهر بگیریم که امروز از این موفقیت رونمایی خواهد شد.

وی با تاکید بر این که باید شرایط شهر را نه برای نفس کشیدن و زنده ماندن بلکه برای زندگی کردن برای مردم فراهم کنیم به بر بحران آبی پیش رو در کشور اشاره کرد.

به گفته شهردار رشت،با وجود آینده سختی که برای ایران به لحاظ منابع آبی پیش بینی شده رشت با داشتن ذخایر و منابع آبی فراوان به موفقیت های کلانی در حوزه بین الملل دست یابد.

شهردار رشت با اشاره به اتحاد همدلی مدیریت شهری با اعضای شورای اسلامی شهر رشت،بیان کرد: شهرداری رشت از ابتدای ماه آینده ، به صورت هفتگی اطلاع رسانی عمومی برای بیان مشکلات ، ارائه راه حل و گزارش ضعیف یا قوی برخی از مدیران خواهد داشت.

نصرتی قزوینی نژاد با اشاره بر تقدیر از ۱۴ چهره ماندگار رشت،متذکر شد: ما امروز برنامه های دیگری هم در سطح شهر خواهیم داشت، این شهر با ویژگی ها و نگاه هایی که دارد باید دهها سالن با پارکینگ داشته باشد برای این کار سرمایه گذار ورود کرده فقط باید کمک کنیم

وی با تاکید بر رونمایی از اتاق شکوفایی در هفته قبل تصریح کرد: در هیچ جای دنیا شهردار به تنهایی قادر به انجام امور شهر نیست، پس بیاید وفاق ملی ایجاد شده در گذشته را امروز بار دیگر تکرار کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :