کاشف اسرار- سومین دوره انتخابات اتحادیه صادرکنندگان و بازرگانان گیلان در ظهر امروز با حضور ۲۹ نفر از اعضاء در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی رشت برای مدت فعالیت سه ساله برگزار شد.

IMG_20180111_121905

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، با  رسمیت یافتن جلسه و رای گیری صورت گرفته در این مجمع، شجاع الدین بدری،به عنوان (رئیس جلسه)،همایون کاوه(منشی)،فرنگیس رحمانی(ناظر یک)،احمد صدر ممتاز(ناظر دو)و سمیه علی محمدی(نماینده اتاق بازرگانی رشت)هیئت رئیسه انتخابی اداره جلسه را برابر ماده ۱۳ اساس نامه اتحادیه بر عهده گرفتند.IMG_20180111_123358

برای تعیین اعضای هیات مدیره؛مهران فکری-میر مسعود نیک سیرت-قاسم رضائیان-بهمن لطیفی-علی رضا آقا زاده-ایرج محبوبی-طاهر زمرد نیا-سیاوش غلامی-مصطفی رحمتی و مهربخش حسین زاده و جهت تصدی سمت بازرسی؛جواد خضر ابراهیمی و غلام حسین نوروز نژاد،کاندید شدند.

IMG_20180111_124638

تصویر قاسم رضائیان حائز بیشترین رای برای انتخابات هیات مدیره اتحادیه

پس از اخذ رای گیری مخفی و کتبی از ۲۹ نفر از اعضاء؛قاسم رضائیان حائز(۲۸ رای)،میر مسعود نیک سیرت(۲۷ رای)،علیرضا آقا زاده(۲۷ رای)،ایرج محبوبی(۲۶ رای)،مهران فکری ۲۱ رای)،بهمن لطیفی(۱۸ رای)،طاهر زمرد نیا(۱۵ رای)به عنوان اعضای اصلی و “مهر بخش حسین زاده”با (۹ رای)و “سیاوش غلامی”،(۸ رای)به ترتیب به عنوان علی البدل اول و دوم انتخاب شدند.

IMG_20180111_123403

ناگفته نماند با توجه رای برابر مهر« بخش حسین زاده »و «سیاوش غلامی»،با تائید اعضای رای دهنده حاضر در جلسه،مراسم قرعه کشی برگزار شد و«حسین زاده» توانست به عنوان علی البدل اول انتخاب بشود.

IMG_20180111_123617

طبق ماده ۳۱ اساس نامه اتحادیه،هیئت مدیره در اولین جلسه ای که حداکثر ظرف یک هفته بعد از قطعی شدن انتخاب آنها تشکیل می شود از بین خود یک نفر را به عنوان رئیس،دو نفر را به عنوان نائب رئیس،یک نفر را به عنوان خزانه دار و یک نفر را به عنوان منشی انتخاب خواهد کردو برابر نبصره ذیل ماده رئیس هیئت مدیره،رئیس اتحادیه نیز است.

اتحادیه صادر کنندگان و بازرگانان گیلان به منظور سامان دهی صادرات کالا و خدمات در امور مربوط و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و هم چنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در این گونه موارد و دفاع از منابع مشروع اشخاص حقیقی و حقوقی به استناد بند(ک)ماده(۵)قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تشکیل شده  و حوزه فعالیت آن در سراسر این استان است.

هدف های «اتحادیه» عبارتند از:
۱- تلاش برای ساماندهی صادرات و بهبود کیفیت خدمات دهی اعضا.
۲- بازاریابی مستمر با کسب اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضا، قیمت، بازارهای مصرف و تولید برای عرضه به اعضا با بهره گیری از آخرین رهیافت های جهانی جهت نیل به اهداف قانونی توسعه صادرات.
۳- مشارکت گروهی در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها و تهیه و تنظیم پیش نویس قوانین و مصوبات مرتبط با صادرات کالاها و خدمات در جهت حفظ منابع ملی و اعضا با هماهنگی اتاق ایران.
۴- ایجاد ارتباط با بانک ها و سازمان های اعتباری کشور و همچنین سازمان های مالی و پولی بین المللی در قالب قوانین جمهوری اسلامی و فراهم سازی زمینه تسهیلات مالی در جهت توسعه فعالیت های اعضا.
۵- ایجاد بانک اطلاعاتی در زمینه های مرتبط با اهداف و وظایف اتحادیه، فعالیت های صادراتی اعضا و اطلاع رسانی از طریق ایجاد شبکه اطلاع رسانی و نشر کتب، مجلات و بروشورهای تخصصی.
۶- فعالیت برای جذب و مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط جهت عضویت در اتحادیه.
۷- ارتقاء اعتبار و حیثیت اعضا اتحادیه از طریق سازمان دهی و ایجاد روابط مناسب بین واحد های عضو.
۸- انجام هر گونه فعالیت های علمی، تحقیقاتی در داخل و خارج کشور در چار چوب قوانین موضعه برای نیل به اهداف اتحادیه.
۹- تلاش برای توسعه صادرات کالاها و یا خدمات موضوع فعالیت اتحادیه.
۱۰- کمک به تحقق هدف های کمی و کیفی تعیین شده برای صادرات کالاها و یا خدمات موضوع فعالیت اتحادیه.
۱۱- حمایت از منافع مشترک اعضا.
۱۲- ارائه خدمات حقوقی و مشورتی اعضا.
۱۳- تشویق و حمایت از سرمایه گذاری در آن بخش از تولید که زمینه و افزایش صدور کالا یا خدمات را فراهم می کند.
۱۴- جلوگیری از انجام رقابت های ناسالم اعضا در بازار های هدف از طریق اعمال ضوابط کمیته انضباطی اتاق ایران.
۱۵- تلاش برای افزایش دسترسی به بازار های جهانی کالاها یا خدمات صادراتی کشور و ایجاد فرصت ها مناسب برای کلیه اعضا جهت ورود به این بازارها.
۱۶-مشارکت در تدوین و اجرای استانداردهای مورد نیاز صادرات کالاها و خدمات موضوع فعالیت اتحادیه و کنترل از طریق تأسیس شرکت بازرسی.
۱۷- کوشش در جهت رفع اختلافات فی مابین اعضا و عندالزوم از طریق حکمیت مرکز داوری اتاق ایران.
۱۸- معرفی اعضاء به وزارت خانه ها و سازمان های مختلف جهت استفاده از خدمات و تسهیلات مورد نیاز.
۱۹- اجرای آن دسته از وظایف اجرایی مرتبط به صادرات وزارت خانه ها و سازمان های اقتصادی که به اتحادیه تفویض می شود.
۲۰- تهیه گزارشات هر ۶ ماه یکبار از عملکرد اتحادیه و ارزیابی آن و طرح مسایل و مشکلات همراه با پیشنهاد راه حل های اجرایی برای رفع مشکلات و ارائه گزارش مزبور به اتاق ایران.
۲۱- ارائه پیشنهاد های اجرایی جهت رفع مشکلات صادرات گروه کالایی و یا خدماتی موضوع فعالیت اتحادیه مربوط به نهادها و سازمان ها و وزارت خانه های ذیربط و ارسال رونوشت آن به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران جهت اطلاع.
۲۲- برگزاری دوره های آموزشی و انجام تحقیقات علمی صنعتی و تجاری مورد نیاز اعضا و برگزاری همایش های تخصصی و میز گردها و همچنین حضور در همایش های مختلف داخلی و خارجی و تألیف و ترجمه مقالات علمی در زمینه موضوع فعالیت اتحادیه.
۲۳- برگزاری و یا حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی مرتبط با وظایف اتحادیه.
۲۴- کوشش برای جذب سرمایه فناوری مدیریت، دانش فنی و نیروی انسانی ماهر خارجی برای رشد و ارتقای زمینه های موضوع فعالیت اتحادیه.
۲۵- الزام اعضا به اجرای صحیح مقررات تجاری کشور و اساسنامه و مقررات ضوابط اتحادیه و همکاری مستمر با کمیته انضباطی اتاق ایران.

۲۶-اقدام در جهت تشکیل صندوق غیر دولتی توسعه صادرات استان گیلان

۲۷-اقدام در جهت ایجاد مراکز دائم تجاری در بازارهای هدف

۲۸-دعوت از هیات های خارجی و هم چنین اعزام هیات های بازاریاب به بازارهای هدف

۲۹-اقدام در جهت صادرات خدمات در بخش های آموزشی،کشاورزی،فنی و مهندسی

۳۰-اقدام در جهت ایجاد انجمن تخصصی-بازرگانی استان گیلان

۳۱-ایجاد سایت اطلاع رسانی صادر کنندگان و ارائه خدمات نرم افزاری

۳۲-تلاش در جهت ارتقاء صادرات غیر نفتی استان از طریق تجارت الکترونیک و ایجاد زیر ساخت های لازم در این زمینه

۳۳-اقدام در جهت کمک به برنامه ریزی های اجرائی دولت در استان در راستای ارتقاء بازارهای ملی و فرا ملی کالاهای استراتژیک چای،برنج،ابریشم و خاویار استان گیلان

۳۴-اقدام به اخذ شعبه صندوق ضمانت صادرات ایران

پایان پیام

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :