کاشف اسرار- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان حوزه خیرین سلامت در  این دستگاه را نیازمند یک حرکت رو به جلو دانست و تاکید کرد:جلب مشارکت خیرین سلامت باید در تمام حوزه های دانشگاه گسترش پیدا کند تا همه بخش ها بتوانند با استفاده از این ظرفیت توسعه یابند.

به گزارش کاشف اسرار،شاهرخ یوسف زاده چابک امروز در شصت و یکمین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با رویکرد بررسی ظرفیت های سازمانی که  در دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شد اظهار کرد: باید با جمع بندی و انعکاس عملکرد و دستاوردهای حوزه سلامت به ویژه طرح تحول سلامت که در زندگی مردم جامعه تاثیر به سزای داشته است، در پاسداست دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران نقشی فعال داشته باشیم.

وی تاکید کرد: حوزه خیرین سلامت در دانشگاه نیازمند یک حرکت رو به جلو است، حرکتی که به فعالیت های این حوزه شتاب بیشتری بدهد و این نیازمند یک دید تطبیقی است.

این مسئول مشارکت خیرین در حوزه سلامت را بسیاز حایز اهمیت دانست و افزود: جلب مشارکت خیرین سلامت باید در تمام حوزه های دانشگاه گسترش پیدا کند تا همه بخش ها بتوانند با استفاده از این ظرفیت توسعه یابند.

یوسف زاده چابک،اذعان کرد:استفاده از ظرفیت های وقف نیز می تواند به توسعه زیر ساخت های بهداشتی درمانی این استان کمک کند، که این مهم نیز باید مورد توجه مسوولین قرار گیرد و عبور کردن از یک نگاه سنتی به یک نگاه همه جانبه نیز در این زمینه مثمر ثمر خواهد بود.

وی متذکر شد: اگر با ابتکار و روش های نوآورانه ای مانند میکرو فاینانس زمینه همکاری و مشارکت بیشتر خیرین سلامت فراهم شود می تواند به عنوان یک منع موثر موجب رشد متوازن در زیر ساخت ها ی سلامت استان شود.

این متخصص مغز و اعصاب،تصریح کرد: نباید ظرفیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسوولین محلی را در جلب مشارکت خیرین سلامت نادیده گرفت،

یوسف زاده چابک،اضافه کرد: باید شرایط افزایش فعالیت های خیر خواهانه در تمامی حوزه های دانشگاه فراهم شود که این مهم بی شک منجر به افزایش درآمدهای غیر عملیاتی خواهد شدکه یکی از اهداف استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز می باشد.

وی با بیان این که امروزه توسعه منابع انسانی و منابع مالی بدون توسعه IT امکان پذیر نیست که توجه به این مهم باید سرلوحه همه فعالیت ها ی دانشگاه قرار گیرد.بیان کرد:حرکت استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز بدون توسعه IT امکان پذیر نخواهد بود که خوشبختانه امروز مسیر IT مشخص است و برای تحقق این مسیر و عملیاتی کردن برنامه های دانشگاه، یک حرکت تیمی باید مد نظر قرار گیرد.

در ادامه تشریح سنجه های استراتژیک در وجه ظرفیت های ذی نفعان مورد توجه قرار گرفت و کتاب حرکتی به سوی دانشگاه های نسل سوم – تدوین شده شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای حاضرین تبیین شد، بررسی درآمدهای غیر عملیاتی، توسعه خدمات الکترونیک، ساماندهی و توانمند سازی منابع انسانی نیز مورد تاکید قرار گرفت.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :