کاشف اسرار-سه تن از خبرنگاران گیلانی در نهم آذر ماه امسال با انجام مکاتبه ای با شهردار رشت مدعی سفارش و درخواست مدیره ارتباطات و امور بین الملل این نهاد عمومی غیر دولتی جهت انعقاد قرارداد با آنان به عنوان تیم تهیه خبر پرده برداشتند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این نامه صادره خطاب به”مسعود نصرتی قزوینی نژاد“به امضای”سعید ابراهیم خانی،مهدیه رزاقی“و”لیلا پاکیزه،رسیده که شخص اول به عنوان”عکاس و خبرنگار”و دو بانو به عنوان”خبرنگار و گزارشگر”تیم تهیه خبر مدیریت و ارتباطات این نهاد عمومی غیر دولتی معرفی شده اند.

در بخشی از ابتدای این نامه خطاب به شهردار رشت آمده است:این جانبان “س.الف به عنوان عکاس و خبرنگار،«ل.پ» و« م. ر» به عنوان خبرنگار و گزارشگر ،تیم تهیه خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت می باشیم”.

این خبرنگاران در ادامه ،خاطر نشان کردند:متاسفانه با وجود گذشت بیش از ۹ ماه از آغاز فعالیت تهیه خبر و عکس در حوزه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت هیچ گونه قراردادی با ما منعقد نشده و امضای آن با مشکلات و مخالفت های مداوم همراه بوده که موجب شده تا به امروز هیچ گونه دریافتی مالی نیز از شهرداری نداشته باشیم در حالی که در طول این مدت هزینه های ایاب و ذهاب بابت تهیه ،ارسال عکس و خبر مراسمات مختلف شهرداری را شخصا پرداخت نموده ایم.

آنان در ادامه،مدعی شدند:”جریان از این قرار است:قراردادهای نامبردگان به سفارش و درخواست خانم “فاطمه قدیمی حرفه”به عنوان مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری در دوره سرپرستی آقای “فرامرز جمشید پور”و به و (منظور از و به و توسط امضاء کنندگان نامفهوم است!؟)مدیریت مالی مالی آقای حق بین تنظیم و امضاء شد”.

این خبرنگاران می افزایند:”سپس با تغییر مدیر مالی به نام آقای”ماه پسند”تنظیم و تا امضای مدیر مالی نیز پیش رفت ،سپس با انتصاب شما به عنوان شهردار رشت نام شما به عنوان طرف اصلی قرارداد قید گردیده است و اکنون حسب الامر حضرتعالی مقرر گردیده قردادها(منظور قرار داد است و امضاء کنندگان اشتباه نوشته اند)توسط آقای “مرتضی شریفی”به معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری رشت به عنوان بهره بردار امضاء گردد که این امر تاکنون محقق نشده و هر مسئولی انجام اقدامات را به عهده مسئول دیگر واگذار می کند تا آن جا که تاکنون کاری از پیش نرفته و ما به عنوان زحمت کشان رسانه ای شهرداری هم چنان در بلاتکلیفی و بی سرانجامی این قرارداد به سر می بریم”.

در پایان این نامه خطاب به شهردار قید شده است:”بر این اساس و با توجه به مطالبات فراوان و هم چنین در جهت انگیزه در این تیم خبری،خواهشمند است نسبت به عقد قرارداد،اجرای مراحل اداری و پرداخت هزینه ها دستورات و مساعدت های لازم را مبذول فرمایید”.

ناگفته نماند.درخواست انعقاد قرارداد در حالی مطرح شده است هر چند گاهی مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر رشت در خصوص نیروهای مازاد در این دستگاه اعلام موضع می کنند .

برابر مستنداتی به دست آمده ،مدیر ارتباطات شهرداری رشت اقدام به سفارش جهت انعقاد قرارداد سه نفر از اصحاب رسانه جهت همکاری در این  نموده و همان گونه که در متن درخواست نیز آمده ، این همکاران رسانه ای بیش از ۹ ماه نیز بابت کارکردشان از شهرداری مطالبه دارند ؟!البته سفارش کردن مدیره روابط عمومی  و مطالبه خبرنگاران یاد شده مورد تائید نیست و در دست بررسی است و صدق ندارد.

سوالی که از “فاطمه قدیمی حرفه”به عنوان مدیره کثیرالسفر  ارتباطات شهرداری باید پرسید این است که مطابق چارت این اداره چه تعداد نیرو باید داشته باشد و در حال حاضر چه تعداد نیرو با مشارالیها در این اداره همکاری دارند آیا افرادی بیشتر از چارت تفصیلی در این اداره اشتغال دارند یا خیر؟آیا اشتغال به کار بیشتر از چارت صحت دارد؟

سوال دیگر اینکه ، آیا صحیح است که اداره پورتال شهرداری رشت در اختیار یکی از مدیران مسئول رسانه ها قرار دارد ؟اگر صحت دارد این شخص چه حرف تازه ای در پورتال شهرداری می تواند داشته باشد که همکاران “قدیمی حرفه”ناتوان از انجام آن هستند !؟

ارتباط این شخص با یکی از اعضای شورای شهر که علاقه وافری نیز به منابع انسانی شهرداری دارند و به حمایت از مدیران تحت امر خود نیز شهره هستند ، چگونه است ؟

النهایه آیا ادعای سه تن از خبرنگاران خطاب به شهردار مبنی بر سفارش “قدیمی حرفه”جهت انعقاد قرارداد با شهرداری صحت دارد یا خیر؟با مدرک پاسخ بدهند.

امام خامنه ای: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

در کنار این، نظام پاسخگویی را برای خودتان متحتم بدانید. واقعا وزیر در حوزه‌ی کار خودش، مدیران وزارتی در حوزه‌ی کار خودشان، معاونان هر کدام در حوزه‌ی کار خودشان پاسخگو باشند. یعنی هم در برابر خطایی که انجام می‌گیرد، واقعا پاسخگو باشند؛ هم در برابر کار لازمی که باید انجام می‌گرفته و انجام نمی‌گیرد، پاسخگو باشند.

قضاوت را به خوانندگان می سپاریم…….

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :