معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت از انتخاب ۵ سازمان مردم نهاد به عنوان نماینده سایر سازمان ها در مناطق ۵ گانه شهرداری این شهر خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا علیزاده با اشاره به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارش برف در شامگاه شنبه اظهار کرد: در راستای اهداف و وظایف تعیین شده برای این سازمان ؛ برای خدمت رسانی مطلوب در بارش برف هماهنگی های لازم جهت بهره مندی از ظرفیتها و توانمندی های تشکلها و سازمانهای مردم نهاد صورت گرفته است.

وی با اشاره به جلسات برگزار شده در معاونت خدمات شهری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت  با حضور سازمان های مردم نهاد،خاطر نشان کرد: در این جلسات فعالیتهایی که از سوی سازمانهای مردم نهاد قابل اجرا است تشریح شد‌.

این مسئول با تاکید بر سرمایه اجتماعی و پتانسیلهای سازمان های مردم نهاد،متذکر شد: از بین سازمانهای مردم نهاد ۵ سازمان به عنوان نماینده سایر سازمانها در پنج منطقه شهرداری رشت معرفی شدند و این پنج ngo مسیولیت هماهنگی با سایر سازمانهای مردم نهاد را عهده دار هستند.

علیزاده شاخه تکانی درختان با هماهنگی سازمان سیما منظر و فَضای سبز شهری ، آگاه سازی مردم در حوزه پسماند خانگی ، یاری رساندن به افراد در راه مانده و کمک به افراد آسیب پذیر و آموزش و توصیه های ایمنی برای جلوگیری از آسیبهای ناشی از برف و یخبندان را از جمله وظایف محوله به سازمانهای مردم نهاد در بارش برف عنوان کرد.

و ی یکی دیگر از وظایف سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت در هنگام بارش برف را اسکان و تهیه غذای گرم برای کارتن خوابها و افراد بی خانمان ذکر کرد.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت ،توجه به سلامت جامعه یکی از وظایف ذاتی این سازمان ذکر کرد و ادامه داد: علاوه بر مکان سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت یکی از مکان های در اختیار سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی  به صورت موقت در حال آماده سازی است.

علیزاده،یاد آور شد:این مکان  با کمک یکی از سمن ها که کار تخصصی ساماندهی افراد بی خانمان را انجام می دهد  به عنوان سرپناه برای این افراد در هنگام بارش برف و یخبندان در نظر گرفته شده است.

علیزاده ،هشدار داد: در بارش برف احتمال مسدود شدن راه ها وجود دارد و  بدین منظور با هماهنگی خدمات شهری پنج منطقه ، معانت خدمات شهری شهرداری رشت ، هلال احمر شهرستان رشت، امکان اسکان اضطراری افراد در راه مانده فراهم شده است و هلال احمر شهرستان رشت عهده دار این مسئولیت شده است.

به گفته وی، اسکان اضطراری افراد در راه مانده در داخل مساجد بین راهی با هماهنگی هیئت امنای مساجد انجام می شود و یکی دیگر از مکانهای در اختیار سازمان که رایزنی آن برای آماده سازی اسکان موقت انجام شد سالن ورزشی چندمنظوره آتش نشانی رشت واقع در میدان انتظام می باشدکه برای تجهیز آن با هلال احمر هماهنگی شده است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :