کاشف اسرار-فرماندار آستانه اشرفیه از مهم ترین مسائل روز این شهرستان که  وضعیت برخورد با متصرفین غیر قانونی تالاب ملی بوجاق توسط برخی از اشخاص و هم چنین روند تخریب برخی از ابنیه شیلات بندر کیاشهر ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران به دلیل بی توجهی متولیان پرده برداشت.

“رحمت حیدری “امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در پاسخ به سئوالی درباره برخورد با متصرفین غیر قانونی تالاب بوجاق بندر کیاشهر،اظهار کرد:در زمینه پارک ملی بوجاق از دقت شما تشکر می کنم،ضمن این که در سال جاری توسط اداره محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه،دعاوی حقوق یدر محاکم دادگستری مطرح و ثبت شده است.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم دادگستری آرای خوبی در این زمینه صادر بکند و منجر به رفع تصرف توسط اشخاص بشود،ولی با توجه به این که تاکنون حکم قضایی درباره متصرفین صادر نشده  است اجازه بدهید اسامی متصرفین عنوان نشود ولی بیشتری متصرفین اشخاص حقیقی  می باشند.

این مسئول درباره روند تخریب برخی از ابنیه ثبت شده بندر کیاشهر در فهرست آثار ملی ایران از طی سالیان گذشته تاکنون ،تصریح کرد:”به دنبال احداث موزه شیلات در مجموعه یاد شده هستیم و قرار بوده در سال ۹۳ راه اندازی بشود و در این باره اعتبار مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

حیدری از در حال مطالعه بودن احداث موزه شیلات توسط اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خبر داد و از روبت طومار مردم بندر کیاشهر به رئیس جمهوری در سال ۹۳ اظهار بی اطلاعی کرد .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :