کاشف اسرار-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از زمان انتصاب به این سمت تاکنون بارها نسبت به برگزاری نشست خبری اقدام کرده که یکی از آنها در هفته جاری برپا شده است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”فیروز فاصلی”در نشست اخیر با موضوع”اکران همزمان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در رشت” برگزار شده نسبت به دعوت تبعیض گونه از اصحاب رسانه مبادرت کرده و بنا به تصاویر منتشر شده در سایت اداره کل تحت مدیریت وی تعدادی از صندلی ها هم خالی بوده است.

این مسئول  دولتی باید نقش پدرانه برای اصحاب رسانه استان گیلان داشته باشد،اصحاب رسانه را زیر چتر خویش قرار بدهد،از ظرفیت همه رسانه های دارای مجوز استفاده بکند و جوری رفتار بکند تا اصحاب رسانه از دست دیگری به دوست شکایت بکنند و مشکل گشا باشد،نه این گونه باشد جلسات خبری تبعیض گونه از حیث دعوت برگزار می کند.

“فاضلی”که از چهره های دانشگاهی،فرهنگی و سیاسی در گیلان و عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ایران به شمار می آید و مدیر روابط عمومی دستگاه تحت مدیریت وی هم از حامیان انتخاباتی “محمود احمدی نژاد”بوده از ظرفیت تمام رسانه های دارای مجوز استفاده نمی کند وباید پرسید آیا نقش پدرانه دارند؟

اینک سئوال می شود چطور در زمان اعلام تعداد رسانه های دارای مجوز در گیلان احساس افتخار به وجود می آید ولی برای دعوت از رسانه های فعال و به روز جهت حضور در نشست های خبری تبعیض صورت می پذیرد؟آیا این روند تا چه زمانی میخواهد تداوم یابد و نمی خواهد اصلاح بشود؟

با توجه به این که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان از ظرفیت همه رسانه ها جهت حضور در نشست های خبری استفاده نمی کند و متاسفانه با این اوصاف باید گفت در روی همان پاشنه قبل می‌چرخد،لکن به “فاضلی”توصیه می شود حداقل به ماده ۵ قانون مطبوعات که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجری آن است توجه اساسی بکنند.

با توجه به این که وی عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ایران و از خود را از حامیان دولت تدبیر و امید می داند به بند یازدهم ماده هشتم  “حقوق شهروندی در نظام اداری”مصوب شورای عالی اداری و ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری در امسال،توجه بکنند و به اجرای آن تن بدهند.

در این بند از ماده قانونی تاکید شده است:”در جلسات پرسش و پاسخی که از سوی سخنگوی دستگاه اجرایی یا روابط عمومی دستگاه برگزار می شود، نباید تبعیضی از حیث دعوت، شرکت، طرح پرسش، ارائه پاسخ و سایر موارد، علیه رسانه های منتقد صورت گیرد.

النهایه برابر ماده ۱۹ این مصوبه،نقض یا عدم رعایت حقوق و الزامات مندرج در این مصوبه و دستورالعمل های آن؛ در چارچوب ماده (۲۰) آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، حسب مورد از مصادیق بندهای ماده (۸) قانون رسیدگی به تخلفات  اداری کارمندان محسوب می شود و شکایات واصله از مردم یا دستگاه های نظارتی، ضمن بررسی و تطبیق با مقررات توسط واحدهای ذیربط، بر احقاق حقوق آنان از منظر تخلفات مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی، در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری مربوط مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :