کاشف اسرار-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان،اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران را  از دغدغه های اصلی این دستگاه دولتی عنوان کرد و گفت:توجه به یادگاران این عزیزان به عنوان مصداق عملی ایثار و شهادت بهترین شیوه برای ترویج و تکریم این فرهنگ والاست.

به گزارش کاشف اسرار،اسماعیل پاکاری امروز در مراسم تجلیل از مادران و همسران شهدای مدافع حرم شهرستان رشت که در صحن شورای اسلامی رشت برگزار شد،اظهار کرد: نمی توانیم نقش مهم و اثرگذار مادران و همسران بزرگوار شهدا در تاریخ پرافتخار کشورمان را فراموش کنیم

وی با اشاره به نقش شهدا و خانواده های آنان چه در شکل گیری و تکوین انقلاب اسلامی و چه در دوران دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: امروز نیز شهدا و خانواده های معظم و معزز آنها در پاسداشت ارزش ها و اصول انقلاب و دفاع از حریم اهل بیت(ع) نقش ایفا می کنند.

این مسئول با بیان اینکه مادران و همسران شهدا دوشادوش فرزندان و همسرانشان در خطوط مقدم جبهه تلاش کردند،ابراز کرد: از دامان پاک چنین مادرانی بود که شهدا تربیت شدند.

پاکاری ،اضافه کرد: همسران شهدا در غیاب همسران خود به مدیریت منزل و تربیت یادگاران عزیزانشان پرداختند.تقدیم ۳۳ شهیده استان گیلان نشان دهنده حضور مستقیم بانوان غیور در جبهه های حق علیه باطل و دفاع از این مرز و بوم است.

وی با اشاره به صبر و شکیبایی مادران و همسران شهدا بعد از شهادت عزیزانشان،تصریح کرد: خانواده های شهدا حماسه آفریدند و اسوه صبر و مقاومت و ایثار شدند. در واقع صبر و مقاومت مادران و همسران شهدا به این ملت عزت و آبرو بخشید.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان ضمن قدردانی از شهرداری و شورای شهر رشت جهت برگزاری این مراسم معنوی در آستانه ۲۲ اسفند،روز بزرگداشت مقام شهدا،تاکید کرد: همه ایام سال مربوط به شهداست و نمی توان شهدا را محدود به یک روز و یک هفته کرد،اما این هفته فرصت خوبی برای ماست تا به بررسی عملکردمان در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بپردازیم.

پاکاری،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را نیاز اصلی جامعه دانست و  اعتقاد دارد:این فرهنگ غنی بیشتر از هر چیز دیگری می تواند گره گشای مشکلات کشور در عبور از بحران ها باشد.

وی نامگذاری معابر و میادین به نام شهدا، احداث یادمان های شهدا و تکمیل و تجهیز بزرگترین گلزار شهدای استان در شهر رشت را از جمله اقدامات فرهنگی شورای اسلامی شهر بیان کرد.

این مسئول،یادآور شد: موضوع اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران یکی از دغدغه های اصلی است لذا توجه به یادگاران این عزیزان به عنوان مصداق عملی ایثار و شهادت بهترین شیوه برای ترویج و تکریم این فرهنگ والاست./منبع:ایثار گیلان

پایان پیام

اشتراک این خبر در :