کاشف اسرار- جهارشنبه هفته گذشته نشست خبری مدیرکل بنیاد شهید گیلان در آستانه ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت مقام شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید  در محل ستاد مرکزی این دستگاه دولتی واقع در روبروی بوستان ملت رشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،بنا به آنچه که در سایت اینترنتی این دستگاه اجرایی منتشر شده مدیر کل بنیاد شهید استان به نقش برجسته اصحاب رسانه در آگاهی  بخشی و فرهنگ سازی تاکید کرده است.

عبدالله پاکاری،در بخشی دیگر از سخنان خویش به تبیین اهمیت جایگاه رسانه ها پرداخته است و اظهار کرد:”رسانه ها به لحاظ ظرفیت بالا، اثرگذاری قابل توجه و گستردگی از حیث مخاطبین می توانند نقش ویژه ای در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشند و لذا نباید از این ظرفیت عظیم بالفعل غافل شویم”.

وی از رسانه ها به عنوان بازوان مدیریتی در پیشبرد وظایف دستگاه ها یاد کرد و متذکر شد: “رسانه ها به خاطر نفوذی که در آحاد جامعه دارند، می توانند نقش ارزشمندی در انعکاس عملکرد مدیران و افزایش سطح رضایت مندی مردم ایفا کنند”.

با مداقه به اظهارات روز گذشته این مدیرکل برای خوانندگان به نظر می رسد “پاکاری “به ظرفیت عظیم بالفعل رسانه ها اذعان دارد و رسانه ها را به عنوان بازوان مدیریتی مدیریتی در پیش برد وظایف دستگاهها و انعکاس عملکرد مدیران دارند ولی کافی است به واکاوی نحوه برگزاری این نشست مطبوعاتی و تعداد شرکت کنندگان نکاتی را مطرح کرد.

یکی از ابهامات تعداد شزکت کنندگان  و نحوه دعوت از خبرنگاران جهت حضور در این نشست مطبوعاتی بوده به طوری که معاون فرهنگی و اجتماعی مدیرکل و  نیز رئیس اداره فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان  به صورت جداگانه دو روایت متضاد را به خبرنگار کاشف اسرار بیان کرده اند،ضمن این که خبرنگار کاشف اسرار در نشست مرداد ماه امسال حضور داشت،جهت شرکت در برنامه اسفند ماه دعوت به عمل نیامد!

“محمد رضا داوطلب”تعداد خبرنگار حاضر در مراسم را ۱۳۰ نفر بیان و بر عدم ارسال پیامک جهت حضور آنان در نشست خبری اخیر مدیرکل تاکید ولی “اسماعیل ایوبی”حاضرین در نشست مذکور را ۹۰ نفر و نحوه دعوت از آنان را از طریق لیست تهیه شده در نشست قبلی (مرداد ماه )اعلام داشته و متذکر شد:از حیث دعوت تبعیضی صورت نگرفت.

اظهارات متضاد این دو مدیر اداره کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان در حالی می باشد نه تنها دعوتی از این رسانه جهت حضور در نشست اخیر دعوتی به عمل نیامد،متاسفانه با این اوصاف باید گفت در روی همان پاشنه قبل می‌چرخد،لکن به “پاکاری”توصیه می شود حداقل به ماده ۵ قانون مطبوعات توجه اساسی بکنند.

به مدیرکل منصوب شده در دولت تدبیر و امید توصیه تاکید می شود به بند یازدهم ماده هشتم  “حقوق شهروندی در نظام اداری”مصوب شورای عالی اداری و ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری در امسال،توجه بکنند و به اجرای آن تن بدهند.

در این بند از ماده قانونی تاکید شده است:”در جلسات پرسش و پاسخی که از سوی سخنگوی دستگاه اجرایی یا روابط عمومی دستگاه برگزار می شود، نباید تبعیضی از حیث دعوت، شرکت، طرح پرسش، ارائه پاسخ و سایر موارد، علیه رسانه های منتقد صورت گیرد.

برابر ماده ۱۹ این مصوبه،نقض یا عدم رعایت حقوق و الزامات مندرج در این مصوبه و دستورالعمل های آن؛ در چارچوب ماده (۲۰) آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، حسب مورد از مصادیق بندهای ماده (۸) قانون رسیدگی به تخلفات  اداری کارمندان محسوب می شود.

النهایه،شکایات واصله از مردم یا دستگاه های نظارتی، ضمن بررسی و تطبیق با مقررات توسط واحدهای ذیربط، بر احقاق حقوق آنان از منظر تخلفات مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی، در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری مربوط مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

پایان پیام

 

اشتراک این خبر در :