کاشف اسرار-حوالی ظهر  امروز یک دستگاه اتوبوس تشریفات دو طبقه متعلق به شهرداری قزوین در پیاده راه فرهنگی هسته مرکزی رشت توقف و تعدادی زیادی از بانوان به اتفاق تعداد کمی از آقایان نسبت به پیاده شدن و عزیمت به سمت ساختمان تاریخی شهرداری واقع در میدان شهدای ذهاب اقدام کردند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این اشخاص پس از رسیدن به درب اصلی ساختمان تاریخی شهرداری رشت مورد استقبال مدیره روابط عمومی این نهاد عمومی غیر دولتی قرار گرفتند و به همراه”فاطمه قدیمی حرفه” و به سمت سالن گفتگو واقع در طبقه فوقانی همراهی شدند.

این اشخاص حاضر در سالن پرسنل اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین بودند که به بهانه بازدید از طرح باز آفرینی و پیاده راه هسته مرکزی رشت مهمانان این نهاد عمومی غیر دولتی بودند و به غیر از”قدیمی حرفه“شهردار و هیچ کدام از معاونین وی،حتی سرپرست منطقه دو شهرداری و نیز مسوول سازمان عمران و باز آفرینی و معاون عمرانی شهرداری هم حضور نداشتند.

نکته قابل توجه این مدعوین جزو پرسنل اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین بودند ولی مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان و معاونین وی در این جلسه حضور نداشتند ولی مورد دست و دل بازی شهردار غیر بومی رشت که همشهری آنان بود به اتفاق تعدادی از کارکنان شهرداری در رستوران محرم واقع در بلوار امام-مابین بلوار منظریه و میدان توشیبا قرار گرفتند.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین طی اظهاراتی زمان حضور در سالن گفتگوی شهرداری رشت خطاب به مدیره روابط عمومی این نهاد عمومی فرا رسیدن روز زن و مادر را تبریک گفت.

مسعود حق لطفی،اظهار کرد:در روز جاری همکاران زن در قالب سفر یک روزه به شهر رشت عزیمت کرده تا از تجربیات استان ها و شهرهای هم جوار دارای کارهای مثبت بتوان استفاده کرد.

وی با اشاره به مقداری آشنایی با پیاده راه فرهنگی هسته مرکزی رشت از هماهنگی با”مسعود نصرتی قزوینی نژاد”به منظور حضور پرسنل زن اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین جهت حضور در مرکز استان گیلان خبر داد تا بتوانند نکات مثبت یا احتمالی منفی در این باقت را رصد کنند تا بتوان این موضوع را به نحوی در قزوین با همکاری شهرداری قزوین انجام بدهند.

این مسوول با اشاره به اجرای طرح پیاده راه در شهر قزوین در چند سال قبل،اذعان کرد:تجربه این طرح در قزوین موفق نبوده است و یک مقدار با عجله صورت گرفت ،.

حق لطفی،ادمه داد:بنابراین از فرصت استفاده کردیم و امروز خدمت شما و شهردار رشت زحمت دادیم ،ضمن این که پرسنل اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین یک سفر دسته جمعی و هم بازدیدی از رشت صورت بگیرد و هم از نکات مثبت سفر استفاده بشود.

وی در پایان،تعداد پرسنل حاضر این تشکیلات دولتی در مهمانی شهردار رشت را ۴۲ نفر عنوان و اظهار کرد:اکثریت مهمانان را بانوان تشکیل می دهند،ضمن این که هدف از انجام سفر بازدید از پیاده راه فرهنگی این شهر بوده است.

مدیره روابط عمومی شهرداری رشت در جریان حضور تعدادی از پرسنل اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین به ایراد سخنرانی درباره مباحث مربوط به بازآفرینی شهری و نکات مثبت و منفی ساخت پیاده راه فرهنگی  در این شهر پرداخت که در روز آینده منتشر می شود.

فاطمه قدیمی حرفه با اشاره به انتخاب و انتصاب شهردار سابق قزوین به سمت شهردار رشت،اظهار کرد:خوش حال هستیم با انتصاب”مسعود نصرتی قزوینی نژاد” به سمت شهردار کار بلد و بین المللی دارای جایگاه جهانی در مجمع شهرهای اسلامی و هم رییس مجمع راه های ابریشم دارند بتوانیم مدل توسعه پایدار با وفاق بیشتر حداقل برای استان های هم جوار و شهرهای نزدیک به هم از جمله قزوین با حضور وی بیشتر کنیم و گام های مطمئن تری برداریم،چون شناخت ها  و اعتمادها بیشتر است.

وی در پایان با بیان اینکه امروزه عصر دانائی می باشد و هر چقدر از ذخیره سازی و پنهان کردن اسرار دست برداریم بهتر می توانیم به جامعه خویش کمک کنیم،مدعوین را به همراه تعدادی از پرسنل شهرداری به صرف نهار در رستوران محرم این شهر دعوت کرد و پس از بدرقه تا درب ورودی ساختمان به محل کار خویش برگشت.

از سوئی دیگر پرسنل این دستگاه دولتی در استان قزوین پس از صرف نهار در رستوران به اتفاق پرسنل شهرداری به منطقه آزاد انزلی در ساعت حدود ۱۶ عصر عزیمت و گشت و گذار کردند.

النهایه با توجه به شرح ماوقع و اظهارات مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین پیرامون دعوت از وی و همکاران توسط شهردار غیر بومی  رشت و هم شهری آنان سئوالات ذیل در ذهن تداعی می شود و انتظار می رود شهرداری حسب قانون مطبوعات و تاکیدات رهبر انقلاب در مولفه های اقتصاد مقاومتی و  تاکید برضرورت شفاف سازی و هم چنین در اجرای  ماده ۷۶ قانون شوراها به سئوالات ذیل پاسخ داده بشود:

یک:مدیرکل راه و شهرسازی در بخشی از اظهارات خویش به اجرای طرح پیاده راه نا موفق در قزوین پرده برداشت،با مداقه به اخبار منتشر شده درباره ساخت پیاده راه در این شهر،آیا می توان به این استنتاج دست یافت زمان احداث این پروژه در نیمه اول دهه نود شمسی و زمان تصدی پست شهرداری توسط”مسعود نصرتی قزوینی نژاد”بوده و هم اکنون عهده دار سمت شهرداری رشت است و قزوینی ها امروز به دعوت شهردار سابق قزوین و هم شهری خودشان به رشت آمده اند تا بتوانند  این موضوع را به نحوی در قزوین با همکاری شهرداری قزوین انجام بدهند و هم صرف نهاری داشته باشند؟!

دو:با توجه به اظهارات مدیره روابط عمومی شهرداری رشت در این جلسه و تاکید بر این که هر چقدر از ذخیره سازی و پنهان کردن اسرار دست برداریم بهتر می توانیم به جامعه خویش کمک کنیم،از “قدیمی حرفه”درخواست میشود ،با انتشار مدارک میزان هزینه کرد برای پذیرایی صرف نهار و یا دیگر هزینه های احتمالی برای مهمانان قزوینی جهت تنویر افکار عمومی منتشر کند.

سه:چرا علی رغم این که مدیرکل راه و شهرسازی قزوین از همکاران و هم خانواده با مدیرکل راه و شهرسازی گیلان هستند و یکی از سیاست های مهم دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی توجه و اجرای طرح باز آفرینی در شهرهاست،به دعوت”علی خاوری دانشور”در رشت حضور نیافتند و حتی مدیرکل و معاونین در پیاده راه و تالار گفتگو حضور نیافتند و فقط با دعوت هم شهری خویش که هم اکنون عهده دار سمت شهرداری رشت می باشد و با دست و دل بازی وی سفری یک روزه انجام داده اند و به مناسبت روز زن با اکثر همکاران مونث سفری انجام داده است؟

چهار:بر اساس چه منطقی وقتی شهرداری رشت میلیاردها تومان بدهی به اشخاص دارد نسبت به دعوت و پذیرایی از همشهریان شهردار فعلی اقدام میکند؟آیا اعضای شورای اسلامی شهر نظارتی بر این روند دست و دل بازی ها “نصرتی قزوینی نژاد”دارند؟با مستندات پاسخ بدهند.

پایان پیام

 

اشتراک این خبر در :