کاشف اسرار-فرمانده سپاه قدس گیلان با هشدار  و انتقاد شدید از  برخی از افراد مبنی بر این که فکر نکنند کاره ای در این نظام هستند،الان یک ادا و اطواری در می آورند،هم اکنون شهدا کشورمان را دارند مدیریت می کنند بیائیم قدردان و در مسیر شهدا باشیم.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”محمد عبدالله پور”شامگاه دیروز در مراسم آئین رونمایی از فیلم “پروانه خورشید“به تهیه کنندگی”کامبیز کاشفی”در سینما میرزا کوچک رشت به مناسبت  فرا رسیدن روز شهدا بر ارواح مطهر شهدای اسلام و رواح بلند و ملکوتی امام راحل صلوات فرستاد و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا کرد.

وی ضمن خیر مقدم حاضرین به ویژه خانواده های معظم شهدای والامقام مدافع حرم و افتخار دادن برای حضور در مراسم رونمائی از فیلم”پروانه خورشید”،خاطر نشان کرد:تولید این فیلم حاصل زحمات کسانی می باشد که دل در گرو شهدای مدافع حرم داشته اند،البته ظاهرا در این حوزه خیلی هنری برای ساخت فیلم نداریم ولی بین راه متوجه شدیم عده ای از دوستان به صورت عاشقانه دنبال کاری رفتند و بعد دچار مشکل شدند.

این مسئول با اشاره به اطلاع  خویش از ساخت فیلم “پروانه خورشید”پس از تولید،متذکر شد: از اول قرار نبود از این فیلم حمایتی بکنیم،برخی از دوستان گفتند این حرف ها را نزنید ولی من در پاسخ گفتم،ما با شهدا کار کردیم و حرف های اداری و دیپلماتیک هم بلد نیستیم و هر چه صادقانه می باشد به زبان می آوریم و به مردم می گوئیم.

عبدالله پور با ادعا بر این که متوجه شدیم کسی از بچه های حزب اللهی و ارزشی برای ساخت فیلم با موضوع  و مربوط به شهدای والامقام مدافع حرم،حمایت نمی کند،متذکر شد:در ابتدا به عوامل تهیه فیلم بیان کردم ساخت این گونه فیلم ها کار سختی می باشد و در عرصه ای وارد شده اید که به سرمایه زیادی نیاز دارد،ضمن این که کارهای این شکلی تقریبآ یک فضای خاصی دارد.

وی با تاکید بر این که عدم حمایت از بچه های حزب اللهی و ارزشی برای ساخت فیلم،شبیه”ابراهیم حاتمی کیا(کارگردان سینما)می باشد،از عدم راه دادن به بچه های ارزشی در این فضا به شدت گلایه کرد و ادامه داد:”به عامل تهیه فیلم”پروانه خورشید”توصیه به استقامت کردن برای ساخت فیلم کردم”.

فرمانده سپاه قدس گیلان به تبیین دلیل استقامت کردن به عوامل تولید فیلم برای پیدا کردن یک راه جهت ساخت”پروانه خورشید پرداخت و ابراز کرد:شهدا آموخته اند در هر کار سختی استقامت بکنیم خدا راه را به ما نشان می دهد.

عبدالله پور از پرداخت و کمک  ۲۰ میلیون تومان در آغاز کار ساخت فیلم”پروانه خورشید”به ازای هر شهید والامقام مدافع حرم گیلان خبر داد و یاد آور شد:در آن زمان این استان دارای ۲۰ شهید مدافع حرم بوده و به تهید کننده گفتم فیلم را بسازید و نترسید و این کار حل می شود.

وی با اشاره به قول دادن برخی از افراد به عوامل تولید “پروانه خورشید “جهت کمک کردن مالی و عدم تحقق وعده های آنان،بیان کرد:وقتی متوجه شدم این فیلم درباره شهدای مدافع حرم گیلان می باشد ،خیلی از افراد حمایت به عمل نمی آورند و اگر این فیلم موضوع خاص دیگری داشت شاید خیلی افراد حمایت بیشتری برای تولید آن می کردند.

این مسئول نظامی با اشاره به دویدن تهیه کننده فیلم طی حدود ۵ ماه  برای دریافت کمک مالی  از برخی افراد وعده دهنده و عدم حل مشکل،اظهار کرد:سپاه قدس گیلان به مدل بسیجی و از بسیجیان نفری هزار تومان پول اخذ گردید تا مشکل ساخت این فیلم حل  و تا گره باز بشود ،ضمن این که به تهیه کننده فیلم گفتم هر شخصی که بخواهد برای شهدا کار بکند مثل این که باید رنگ و بوی آنها را هم بگیرد.

عبدالله پور،یکی از آثاری از شهدا که در زندگی روزه مره مشاهده می شود را مظلومیت شهدا عنوان و خاطر نشان کرد:نیروهای رزمنده به نبرد با داعش می روند و تکه تکه می شوند و موشکی که برای منهم کردن تانک ساخته شده به انسانها می زنند و بعد پشت سر آنان اتهام می زنند برای پول رفته اند تا بجنگند.

وی ادامه داد: برخی هم به دروغ می گویند نیروهای رزمنده با داعش را شستشوی مغزی داده اند و به جبهه نبرد با گروه های افراطی اعزام شده اند ،حرف های تلخی که از خود شهادت سخت تر است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به تحمل این گونه اتهامات بی اساس توسط خانواده های معظم شهدای مدافع حرم،متذکر شد:یکی دیگر از مظلومیت های این شهدا که سلسله آنها به رزمندگان دفاع مقدس متصل می شود،این موضوع می باشد که می رود می جنگدد دیگری باید برای آنان فیلم تولید بکند.

عبدالله پور با طرح این سئوال مبنی بر این که چرا نویسندگان و هنرمندان اهل سینما و تئاتر ما از این گنجینه مقدس و حادثه بزرگ تاریخ بشریت و نیروهای افراطی داعش که برخی فکر می کنند یک گروه معمولی هستند،ولی می خواستند تاریخ بشریت را مثل هیتلر و مغولها در جهان یک صفحه دیگری بزنند و شهدا نگذاشتند و امروز ما راحت در یک گوشه ای به صورت راحت زندگی می کنیم و امنیت حال حاضر مرهون فداکاری آنهاست،توجهی ندارند.

وی با اشاره به قانون جاری در کشور در راستای مرخصی دادن شش ماه به مردان در زمان زایمان همسران آنان،تصریح کرد:چطور شهدای مدافع حرم به این درک و بصیریت دست یافتند از همه حجابها گذاشتند ،حرفها خوردند و حتی بسیاری از افراد گفتند این ها دل ندارند از زن جوان و بچه ندیده،به جبهه نبرد با داعش رهسپار شده است.

این جانباز دوران دفاع مقدس با بیان این که فیلم”پروانه خورشید”گوشه ای از مظلومیت های شهدای مدافع حرم را به تصویر کشیده است،اضافه کرد:شهدای مدافع حرم هم چون دوران دفاع مقدس مظلومانه و غریبانه رفتند و بنا به تعبیری زیبا ؛شهدای مدافع حرم پا روی شانه شهدای دفاع مقدس گذاشتند و به بهشت رفتند.

عبدالله پور،یکی از امتیازات شهدای مدافع حرم نسبت به دیگر شهدا را اعزام و جنگیدن در جبهه دور از وطن ذکر کرد و گفت:داخل کشور خیلی راحت می توان جنگید ولی دور از وطن جنگیدن با فاصله طولانی سخت و نیروهای اعزامی در فرودگاه حلب سوریه از هواپیما در حال حرکت باید در تاریکی شب و بدون سلاح به سمت پائین می پریدند.

وی با بیان این که آمریکاییها با داشتن سلاح های زیاد در اطراف کشورمان جرات هیچ کاری را ندارند،ابراز کرد:نیروهای رزمنده ایرانی با کت و شلوار به سوریه رفتند و در آنجا سلاح پیدا کردند،کجا این گونه مجاهدین پیدا می شود؟

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان فرموده ای از امام راحل مبنی بر این که :”ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص) و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین بن علی،است”،خاطر نشان کرد:در هیچ نقطه ای از دنیا،ملتی هم چون ایران پیدا نمی شودکه جوانان آن با این نگاه و مظلومیت بروند در یک کشور دیگری دفاع بکنند.

عبدالله پور با بیان این که برخی از افراد فکر می کنند اگر به کشور سوریه نمی رفتیم چه اتفاق رخ می داد،در پاسخ به آنان،اظهار کرد:ایران در سوریه حدود هزار شهید برای دفاع از حرم دارد و عدم اعزام نیروها به سوریه سبب می گردید داعشی ها که به چند کیلومتری مرز عراق  به ایران رسیده بودند،در صورتی که وارد کرمانشاه و اهواز می شدند،روزانه باید هزار کشته  و شهدا می دادیم و هم چنان داعشی ها در خاک ایران حضور می داشتند.

وی متذکر شد:در صورت ورود داعشی ها به کشورمان ،بسیاری از نوامیس ما مثل همین جنایتی که آنان در کشورهای سوریه و عراق کردند و تاریخ این گونه جنایت را ندیده و نشنیده به بار می آورد و ضمن این که در کجای عالم ما دیده ایم دست و پای طفل شش ماه را ببندند و جلوی چشم مادر در ماهی تابه دارای روغن بگذارند؟

به گفته این مسئول نظامی،داعشی ها؛سر طفل هشت ساله را بریدند و جلوی چشم والدین داخل دیس غذا گذاشته و به آنان اجبار بکنند شما باید غذا بخورید و این جور حیوانات وحشی در تاریخ بشریت دیده نشده است،ضمن این که در صورتی که شهدای مدافع حرم نبودند،تمام ارتش های دنیا هم جمع می گردید،توانایی شکست داعش را نداشتند.

عبدالله پور ،هدف از به وجود آمدن گروه های افزاطی و حیوانات وحشی داعشی،شستشوی مغزی آنان ،تحویل سلاح و آموزش دادن به آنان را برای نابودی انقلاب اسلامی ایران دانست و  اذعان کرد:نیروهای مدافع حرم نگذاشتند داعشی ها به هدف خود دست یابند و متاسفانه ما قدردان شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم نیستیم.

وی با تاکید بر این که شهدای دفاع مقدس کشورمان را از همه بلاها دور کردند،تصریح کرد:متاسفانه امروز ما نتوانستیم یک حرکت بزرگ و موثر برای شهدا انجام بدهیم،ضمن این که برنامه راهیان نور بسیار مظلومانه برگزار می شود و برای همه کارهای فرهنگی پول هست ولی وقتی به راهیان نور می رسد،همه دست و پای شان درد می کند و خشک می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان ،اعتقاد دارد:”چون شهدا به خدا پیوسته اند،قدرت خدایی پیدا می کنند و همه گره ها از جمله مشکلات کشورمان و هم چنین این گونه فیلم ها را هم باز می کنند و اگر در اغتشاشات اخیر”شهید بابک نوری هریس”نبود،نمی توانستیم این اغتشاشات را خاموش کنیم و هم اکنون شهدا ناظر ما هستند و کشورمان را مدیریت می کنند.

عبدالله پور با هشدار  و انتقاد شدید از  برخی از افراد مبنی بر این که فکر نکنند کاره ای در این نظام هستند،الان یک ادا و اطواری در می آورند،ابراز کرد:هم اکنون شهدا کشورمان را دارند مدیریت می کنند بیائیم قدردان و در مسیر شهدا باشیم و عمر خیلی کوتاه است و ما همه به زودی به شهدا ملحق می شویم .

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

اشتراک این خبر در :