کاشف اسرار-دوشنبه هفته جاری نشست خبری رئیس پارک علم و فناوری  گیلان به مناسبت تشریح عملکرد سال جاری در محل ستاد مرکزی این دستگاه دولتی واقع در فلکه گاز روبروی اداره کل ثبت املاک و اسناد استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،متاسفانه نشست خبری”مجید متقی طلب”با سابقه کاری بیش از یک دهه های در این مسند به صورت گزینشی و تبعیضی در حیث دعوت صورت گرفت به طوری که در تصاویر منتشر شده توسط پارک علم و فن آوری استان،تصویری یک راننده خبرنگاری هم مشاهده می شود و مشخص نیست خبر وی در کدام رسانه منتشر می شود؟یا تماشاگر بوده است؟

از رئیس این پارک سئوال میشود ملاک دعوت حدود ۵۰ نفر از اصحاب رسانه برای حضور در این نشست خبری چگونه بوده و با مستندات پاسخ بدهند و چرا علی رغم تهیه لیست در مرداد ماه امسال از خبرنگاران حاضر در جلسه از آنان برای شرکت در جلسه اسفند ماه جاری دعوت به عمل نیامد؟ضمن این که به بند یازدهم ماده هشتم حقوق شهروندی در نظام اداری پایبند نیستند؟

به”متقی طلب”توصیه جدی می شود، برگزاری نشست خبری به صورت گزینشی خلاف بند یازدهم ماده هشتم “حقوق شهروندی در نظام اداری”مصوب شورای عالی اداری و ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری در امسال،توجه بکنند و به اجرای آن تن بدهند.

در این بند از ماده قانونی تاکید شده است:”در جلسات پرسش و پاسخی که از سوی سخنگوی دستگاه اجرایی یا روابط عمومی دستگاه برگزار می شود، نباید تبعیضی از حیث دعوت، شرکت، طرح پرسش، ارائه پاسخ و سایر موارد، علیه رسانه های منتقد صورت گیرد.

برابر ماده ۱۹ این مصوبه،نقض یا عدم رعایت حقوق و الزامات مندرج در این مصوبه و دستورالعمل های آن؛ در چارچوب ماده (۲۰) آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان، حسب مورد از مصادیق بندهای ماده (۸) قانون رسیدگی به تخلفات  اداری کارمندان محسوب می شود.

النهایه،شکایات واصله از مردم یا دستگاه های نظارتی، ضمن بررسی و تطبیق با مقررات توسط واحدهای ذیربط، بر احقاق حقوق آنان از منظر تخلفات مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی، در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری مربوط مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :