کاشف اسرار- نشست مطالبه گری جمعی از دانشجویان بسیجی گیلان با حضور شهردار و هم چنین رئیس شورای اسلامی شهر رشت در محل سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش کاشف اسرار،مسعود نصرتی قزوینی نژاد و سید امیر حسین علوی امندانی در این نشست به سوالات دانشجویان بسیجی به صورت کامل و شفاف پاسخ دادند و به ضرورت مطالبه گری و بهره مندی از ظرفیت جوانان به ویژه دانشجویان بسیجی تاکید کردند.

شهردار رشت در این نشست طی سخنانی زباله را یک واقعیت پیچیده دانست و اظهار کرد: براساس تجربه ای که سال ها در شهرداری و به عنوان عضو کمیسیون مدیریت پسماند کشور داشتم،تا زمانی که هزینه زباله و تفکیک از مبدا و سرانه زباله کاهش نیابد نتیجه ای نمی گیریم.

نصرتی قزوینی نژاد، تاکید کرد: شهرداری ها نباید با شهر فروشی درآمد تولید کنند و هنگامی که زباله تولید می شود و اهمیتی نداشته باشد که چه مقدار تولید شود و در کجا دفن شود درواقع به سمت شهر فروشی می رویم.

وی با تصریح بر این که پول شهرداری از منابع مردم و متعلق به مردم است و نباید به سادگی از آن بگذریم،متذکر شد:از سال ۲۰۱۲ شش شاخصه به عنوان بهترین راهکار در حوزه بین المللی شناخته شده است،ضمن این که بعد معنویت و فرهنگ اسلامی را به این شاخصه ها اضافه کردیم.

این مسئول،ادامه داد: اگر موفق شویم سرانه زباله را روزانه ۱۰۰ گرم کاهش دهیم این مقدار در پنج سال آینده به ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم کاهش می یابد و با صرفه جویی این مبلغ می توان اقدامات زیادی در حوزه شهری انجام داد.

نصرتی قزوینی نژاد، بروکراسی اداری را نامتوازن و نامناسب ارزیابی و با تاکید بر این که باید از موازی کاری ها جلوگیری شود رودخانه های رشت و ترافیک را از معضلات موجود و در تناقض با مقصد گردشگری شدن رشت دانست .

وی معتقد است: با دست خودمان ترافیک تولید می کنیم و می خواهیم میهمان به شهر ما بیاید و البته رفع این موارد تنها وظیفه مدیریت شهری نیست ولی برای رسیدن به هدف شهرداری پای کار آمده است.

رئیس شورا : انقلاب کردیم تا ایده آل گرا باشیم

رئیس شورای اسلامی شهر رشت  نیز در این نشست طی سخنانی با اذعان بر این که انقلاب کردیم تا ایده آل گرا باشیم اظهار کرد: نسل جوان به ویژه دانشجو باید ایده آل گرا باشد.

سید امیر حسین علوی امندانی یکی از شاخصه های شهر ایده آل را اقتصاد شهری عنوان کرد و افزود: باید دنبال ترویج گفتمان شهر ایده آل در مدیریت شهری باشیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر ساخت تصفیه خانه سراوان گفت: همه سال ساخت تصفیه خانه در ردیف بودجه شهرداری قرار گرفته و تا کنون پیشنهادات زیادی توسط گروه های داخلی و خارجی برای حل مشکلات پسماند ارائه گردیده و تفاهم نامه هایی نیز منعقد شده است.

این مسئول،متذکر شد: کلنگ ساخت تصفیه خانه در سراوان به زمین خورده بود ولی پس از رانش زباله در آن محل باید زمین دیگری برای ساخت تصفیه خانه مشخص شود.

علوی امندانی با اشاره به صدور پروانه برای زمین های نسقی،تصریح کرد: در شورای چهارم صدور پروانه برای املاک نسقی را رواج دادیم ولی بعد از مدتی سازمان بازرسی از اقدام ما جلوگیری کرد.

وی با اذعان بر این که تا کنون مدیریت شهری به راهکار جامعی برای حل مشکل صدور پروانه برای زمین های نسقی نرسیده است، اعتقاد دارد: با حل این مشکل امنیت زندگی مردم تضمین می شود،ضمن این که حل مشکل زمین های نسقی در تعامل و مذاکره با سایر سازمان های متولی و دستگاه های نظارتی است

منبع:اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت

پایان پیام

اشتراک این خبر در :