کاشف اسرار-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تشکیل شدن نخستین مجمع سلامت این استان در  شهرستان آستارا خبر داد و گفت:در راستای اجتماعی شدن مقوله سلامت و مشارکت آحاد مردم برای ارتقای سلامت در جامعه، به زودی مجمع سلامت در همه شهرستان ها، تشکیل می شود.

به گزارش کاشف اسرار،”شاهرخ یوسف زاده چابک “امروز با اعلام این خبر، اجتماعی شدن سلامت در جامعه را به عنوان یکی از طرح های ارتقای اطلاعات و دانش عمومی در حوزه سلامت، بهداشت و درمان گیلان در سال ۹۷ برشمرد.
وی با بیان این که استقرار این مهم با همکاری مسولان استانی و شهرستانی در قالب مجمع سلامت استانی و شهرستانی و در راستای خدمت به مردم، اجرایی می شود،اظهار کرد:تشکیل کانون های سلامت محله به عنوان یکی از طرح های جامعه محور کردن مقوله سلامت در زمینه افزایش سطح سواد جامعه و دغدغه مند کردن خانواده ها پیرامون پیگیری سلامتی خودشان است.
به گفته این مسئول،همان گونه که در روستاها، خانه های بهداشت با بررسی های دوره ای و منظم در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها، علی الخصوص بیماری های غیر واگیر فعال هستند، در شهر ها هم کانون های سلامت در محلات می توانند در این مسیر، نقش آفرینی ویژه و حائز اهمیتی داشته باشند.

یوسف زاده چابک ،تاکید کرد: اجتماعی شدن مقوله سلامت، نیازمند یک بسیج همگانی است،نیازمند آگاهی مردم با موضوع خود مراقبتی و اهمیت آن در پیشگیری و ابتلا از بیماری هاست..

وی متذکر شد:در این زمینه با مسوولان استانی، رای زنی های لازم انجام و نشست های متعدد برگزار شده است و خوشبختانه دغدغه سلامت و حمایت برای اجرای این طرح در استان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،ابراز کرد:با حمایت مسوولان شهرستان آستارا، نخستین مجمع سلامت گیلان جهت جلب مشارکت سازماندهی شده تمام آحاد مردم برای ارتقای سلامت، در آستارا تشکیل شده است.

یوسف زاده چابک،ابراز کرد: امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به منظور، ارتقای همه جانبه سلامت در خانواده ها و محلات، به دنبال جذب مشارکت موثر و کارآمد مردم است.
وی یاد آور شد: در راستای اجتماعی شدن مقوله سلامت و بر اساس ساختارهای مصوب وزارت بهداشت، مجمع سلامت در همه شهرستان های گیلان به ریاست فرماندار و دبیری مدیر شبکه بهداشت و درمان آن شهرستان، تشکیل خواهد شد.
  این مسئول،بیان کرد:با عنایت به اینکه ۸۰درصد سلامت در خارج از حیطه کاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد، هدف از این مجامع، ورود به مبحث اجتماعی کردن سلامت است .
یوسف زاده چابک،در پایان،گفت: مجمع استانی سلامت گیلان، در سی ام فروردین ماه جاری، به ریاست استاندار و دبیری ریاست دانشگاه علوم پزشکی، برگزار خواهد شد.منبع:پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان
پایان پیام

اشتراک این خبر در :