کاشف اسرار- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامات ستاد سلامت نوروزی استان در حوزه های درمان، بهداشت و غذا و دارو در تعطیلات نوروزی را تشریح کرد و گفت:با آغاز تعطیلات نوروزی و ورود مسافران به استان،ارتقای سلامت مردم به ویژه مسافران در دستور کار قرار گرفت.

بیش از ۹۵ هزار نفر به بخش اورژانس مراکز درمانی گیلان مراجعه کردند

به گزارش کاشف اسرار،”شاهرخ یوسف زاده چابک امروز در خصوص عملکرد حوزه درمان،اظهار کرد: به منظور بهبود خدمت رسانی در حوزه درمان،  از ۲۹ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۵ فرودین ماه جاری، تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان، ضمن آمادگی کامل، خدمات قابل توجه ای را در راستای خدمت رسانی به مردم و مسافران به انجام رساندند.
وی خاطر نشان کرد:بر اساس اطلاعات ثبت شده بیماران در سامانه رصد سلامت، طی این مدت بیش از ۹۵ هزار نفر به بخش اورژانس مراکز درمانی گیلان مراجعه کردند و طی آن بیش از ۲ هزار عمل جراحی به انجام رسید که یک هزار و ۵۲۳ مورد از آنها اورژانسی بود.

شش هزار و ۶۴۵ نفر از خدمات فوریت های پزشکی اورژانس ۱۱۵ گیلان بهره مند شدند
این مسئول با بیان این که  تعداد کل بیماران بستری شده در بخش های ویژه، یک هزار و ۸۹۱ نفر و تعداد بیماران بستری در بخش های عادی نیز ۱۴ هزار و ۴۸۷ نفر بوده است.ابراز کرد: مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان با راه اندازی ۲۳ ایستگاه سلامت نوروزی ، استقرار ۵۴ پوشش جاده ای در مسیر های پرتردد و حادثه خیز و آماده باش کامل ۶۳ پایگاه شهری و جاده ای، خدمات خود را به مسافران نوروزی ارایه کرد.
یوسف زاده چابک،ادامه داد:از ۱۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه، شش هزار و ۶۴۵ نفر از خدمات فوریت های پزشکی اورژانس ۱۱۵ گیلان بهره مند شدند که از این تعداد، هزار و ۷۸۲ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی بود.
انجام بیش از ۴۹ هزار بازرسی از مراکز و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، سامانه های آبرسانی و اماکن اسکان
 
وی در ادامه به تشریح اقدامات حوزه بهداشت پرداخت و بیان کرد: در طی اجرای طرح سلامت نوروزی و به همت ۲۵۰ کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیش از ۴۹ هزار مورد بازرسی از مراکز و اماکن تولید و عرضه مواد غذایی، محل های اسکان و سامانه های آبرسانی و … در گیلان انجام شد.
 
معدوم سازی حدود ۳۹ تن مودا غذایی غیر بهداشتی در سطح عرضه
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،در این بازرسی ها۸۰۶ مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی ،برای ۳۵۸۲ محل متخلف، اخطار صادر و همچنین۱۸۴ محل غیر بهداشتی نیز پلمپ گردید و طی آن، حدود ۳۹ تن مودا غذایی غیر بهداشتی از سطح عرضه جمع آوری و معدوم شد.
۱۸۴ داروخانه در گیلان پاسخ گوی نیاز های دارویی مردم در نوروز بود

یوسف زاده چابک،درباره اقدامات حوزه غذا و دارو در ایام تعطیلات نوروزی نیز، گفت: ۱۳۸ داروخانه روزانه و ۴۶داروخانه شبانه روزی در این ایام، پاسخ گوی نیاز دارویی مردم در سطح استان بود.

وی اضافه کرد:همچنین با تشدید نظارت ها از سوی کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی معاونت غذا دارو و انجام بازرسی های مشترک با سازمان های ذی ربط ،بهبود خدمت رسانی به مردم، در دستور کار قرار گرفت./منبع:پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :