کاشف اسرار-رئیس دفتر مقام معظم رهبری به سوء برداشت از سخنان نماینده سابق ولی فقیه در گیلان مبنی بر این که :”یک وجب مجتمع آدینه رشت مال ما نیست و تمام آن زیر نظر مقام معظم رهبری است”واکنش نشان داد و گفت:رهبر انقلاب از وجود مجتمع آدینه در رشت اطلاع نداشتند،ضمن این که متعلق به رهبری نیست و حقوق خریداران هم احیاء می شود.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،محمد محمدی گلپایگانی پیش از نماز جمعه امروز در مصلای رشت با اشاره به بروز اتفاقات ظرف زمان شش ماه  گذشته عدم اقامه نماز جمعه توسط نماینده سابق ولی فقیه در گیلان،اظهار کرد:برخی افراد و موسسات فعال در خارج از کشور علیه کل نظام حرف می زنند،مطلب پخش و  فضا مسموم می کنند،گرچه اثری هم ندارد.

وی با بیان این که منشاء اقدامات ضد نماینده سابق ولی فقیه در گیلان در خارج کشور بودو مطالبی درباره ساخت مجتمع آدینه رشت توسط “زین العابدین قربانی” مبنی بر این که چنین و چنان است،پخش کردند،،خاطر نشان کرد:خریداران واحدهای این پروژه حقی داشته و دارند و الان هم تدبیر چنین است که ان شاء الله حقوق آنان احیاء بشود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این که در کار احیای حقوق خریداران واحدهای مجتمع آدینه رشت هستیم،تصریح کرد:دفتر مقام معظم رهبری دخالت مستقیمی ندارد و چون نماینده سابق ولی فقیه در گیلان طی سخنانی گفته بودند این ساختمان مربوط به رهبری می باشد و مال شخصی من نیست و چنین و چنان است،برخی از این حرف برداشت غلط داشتند و فکر می کردند چنین و چنان است.

محمدی گلپایگانی با بیان این که مقام معظم رهبری در چند روز قبل به بنده گفتندمن اضلآ از وجود ساختمان آدینه خبر نداشتم ،متذکر شد:نظر”زین العابدین قربانی”این بوده این ساختمان از نهاد نماز جمعه می باشد و  خودشان هم گفتند،آدینه ملک شخصی وی و فرزندان نیست.

وی با تاکید بر این که مجتمع آدینه و هیچ کدام از ساختمان های مشابه در دیگر استانها  و کشور توسط ائمه جمعه ساخته شده و یا در اختیار دارند متعلق به ائمه جمعه نیست،اذعان کردکاین ابنیه متعلق به نهاد نماز جمعه بوده و از چهاردهم فروردین ماه جاری حکم انتصاب برای نماینده جدید ولی فقیه در گیلان صادر شده و امروز هم خوانده می شود ،اختیارساختمان آدینه و چیزهای دیگری که در اختیار نماز جمعه می باشد،با امام جمعه جدید است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اصلاح سخنان نماینده سابق ولی فقیه در گیلان درباره مجتمع آدینه رشت و تکرار مجدد،بیان کرد:این ساختمان و امثال آن هیچ ربطی به حضرت آقا(آیت الله خامنه ای)و دفترش ندارد  و مربوط به نماز جمعه و امام جمعه ای که اقامه نماز می کند  و بعد از انتصاب فرد جدید،او عهده دار ساختمان و امثال آن می شود.

محمدی گیلانی،:”بنده به دین وسیله سوء برداشتی که از تعبییر آقای قربانی شد را اصلاح می کنم و امیدواریم خداوند تبارک و تعالی به همه شما عزیزانتوفیق خدمت بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز نماز جمعه بدهد”.

وی در پایان،ابراز کرد: مدت ها بر روی مساله انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در گیلان کار شد و بین ۷ تا ده نفر در معرض جانشینی “قربانی”بودند و از گیلانی های مقیم در قم بررسی شد و النهایه خداوند با آمدن آیت الله رسول فلاحتی نعمت بزرگی به شما عنایت کرد و به این سادگی نمی توان این کارها را انجام داد .

رییس دفتر مقام معظم رهبری قبل از اقامه نماز جمعه رشت حکم صادره رهبر معظم انقلاب به حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی” نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت” را  ابلاغ و تحویل داد.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :