کاشف اسرار-صبح امروز نشست هیئت رییسه دانشگاه علوم علوم پزشکی گیلان با حضور معاون اجتماعی وزارت بهداشت و درمان در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان بر گزار شد.

به گزارش کاشف اسرار ،رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن تقدیر از معاون وزیر بهداشت بابت حضور در استان، گفت: تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر اساس یک برنامه راهبردی مشخص و مدون کارش را آغاز کرده و سعی دارد تا با دوری کردن از آزمون و خطاهای که در گذشته دامنگیر این دانشگاه بود، انرژی و منابع خود را به هدر ندهد.

شاهرخ یوسف زاده چابک ، ادامه داد: بر مبنای برنامه استراتژیک دانشگاه، هر سال یک برنامه به عنوان کار اصلی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد تا در کنار سایر وظایف ذاتی به آن پرداخته شود.

وی تصریح کرد: امسال را به عنوان سال اجتماعی کردن مقوله سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان هدف گذاری کرده ایم و در این خصوص نیز گام های خوبی از اواخر سال گذشته تاکنون بر داشته شده است و سعی داریم تا همراهی و مشارکت مردم این ارزش آفرینی را انجام دهیم.

این مسئول با اشاره به اینکه تمام سعی و تلاش ما بر این است تا به ارتقای سلامت جامعه برسیم ، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این مهم نیازمند همراهی ذی نفعان ما هستیم تا با مشارکت و همرای ان ها به یک هم افزایی دست پیدا کنیم.

یوسف زاده چابک، ادامه داد: با نگاه جدید به مقوله سلامت، تمام احاد مردم جزء ذی نفعان ما خواهند بود و هر روز دامنه آن گسترش خواهد یافت.

وی اشاره ای هم به ساختار و شکل گیری معاونت اجتماعی در گیلان کرد وگفت: با حمایت های معاونت اجتماعی وزارت ساختار این معاونت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان شکل گرفت و افراد توانمند ی در آنجا در حال فعالیت هستند.

این جراح مغز و اعصاب، گزارشی از اقدامات ارزنده دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اجتماعی کردن مقوله سلامت ارایه داد .

یوسف زاده چابک،ابراز کرد افزود: در این خصوص با ۱۴ فرماندار از ۱۶ فرماندار استان گیلان دیدار داشته ام تا ضرورت اجتماعی کردن مقوله سلامت را به این عزیزان یادآور شوم.

وی ادامه داد: علاوه بر فرمانداران با ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسوولان استانی نیز دیدار های داشته ایم تا در خصوص مشارکت همه دستگاه ها در خصوص اجرای موفق این مهم استمداد طلبیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت نیز طی سخنانی ضمن قدر دانی از زحمات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص اجتماعی کردن مقوله سلامت گفت: همانگونه در آیات و روایات از سلامت در کنار امنیت به عنوان دو نعمت مجهول یاد شده است، توجه به همه ابعاد سلامتی از ضروریات است.

ایازی با بیان اینکه کاری که داریم در خصوص اجتماعی کردن سلامت انجام می دهیم یک کاری جدید نیست، تصریح کرد: قبلا هم این کارها به صورت شکست و بست انجام می شد، اما ما با هدف گذاری روی مقوله اجتماعی سلامت آن را ساختارمند کردیم تا با مشارکت مردم به این مقوله بپردازیم.

وی خاطر نشان کرد: تمام هدف گذاری ها باید بر این مهم استوار باشد تا با فرهنگ سازی سعی کنیم مردم کمتر بیمار شوند تا هزینه های اقتصادی، اجتماعی کمتری بر دوش کشور و ملت تحمیل شود./منبع:وبدا گیلان

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :