کاشف اسرار-عصر روز گذشته،یست و نهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در غیاب نائب رئیس کمیسیون در ساختمان این نهاد عمومی غیر دولتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این جلسه از کمیسیون در حالی برگزار شد که از ورود خبرنگاران مستقل توسط انتظامات شورای اسلامی شهر به بهانه عدم اجازه ورود بیش از پنج نفر ممانعت به عمل آمد.

جلسه مذکور در حالی هم زمان با غیبت مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر برگزار شد که از ورود خبرنگاران مستقل ممانعت به عمل آمد و سید پیام جعفری نیا از دلیل ممانعت ورود اظهار بی اطلاعی کرد

وی در حالی متولی برگزاری جلسات را رئیس کمیسیون فرهنگی این نهاد عمومی غیر دولتی می داند که”محمد حسن عاقل منش”که در پنجمین دوره انتخابان شورای اسلامی شهر توانست رای موافق برخی از اصحاب رسانه را کسب کند و به عضویت پارلمان شهری بپیوندد از روز گذشته تا زمان مخابره این گزارش در برابر دلایل عدم اجازه ورود به صحن کمیسیون سکوت کرده است .

ناگفته نماند رئیس این کمیسیون به تماس های مکرر و ارسال پیامک های خبرنگار این رسانه پاسخی نداده است و این در حالی می باشد مقام معظم رهبری بر دسترس بودن و پاسخگویی مسئولین به مردم تاکید فراوان دارند.

“عاقل منش”که دارای سابقه عضویت در دوره های دوم،سوم و پنجم شورای اسلامی شهر رشت می باشد،سه تن از همکاران شورایی وی در سومین دوره بر اثر بروز برخی از تخلفات به حبس محکوم شدند،داعیه دار انجام رفتارهای انسانی و حرمت گذاشتن به اشخاص می باشد،ولی آیا عدم اجازه ورود خبرنگاران مستقل به جلسه اخیر کمیسیون تحت مدیریت وی بر مبنای تعاملات فرهنگی و حفظ حرمت رسانه ها است؟

“عاقل منش”باید بداند حرمت امام زاده بر عهده متولی آن می باشد،اینک سئوال می شود آیا عدم حرمت گذاشتن به اصحاب رسانه برای اجازه ورود به جلسات علنی کمیسیون مذکور مطابق ماده پنج قانون مطبوعات و حق قانونی مطبوعات برای کسب خبر است؟آیا ممانعت از کسب خبر،برابر با ماده ۸۱ فصل یازدهم آئین نامه داخلی شورای اسلامی شهر رشت است؟

از سوئی دیگر،با توجه به این که پسر  رئیس کمیسیون به نام”مصطفی”در اغلب جلسات کمیسیون مذکور در دوره پنجم حضور می یابد و از جمله آنها می توان به جلسه روز گذشته نیز اشاره کرد، این سئوال در ذهن تداعی می شود  با توجه از ورود برخی از خبرنگاران ممانعت به عمل می آید وی دارای چه سمتی می باشد که در جلسات شرکت دارند؟با مستندات پاسخ بدهند،

ممانعت از حضور در کمیسیون و کسب خبر در حالی صورت گرفت که “احمد رمضان پور نرگسی و فاطمه شیرزاد،محمد حسن علی پور کسبخی”به عنوان اعضای  کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر از ممانعت ورود به جلسه اظهار بی اطلاعی کردند و بر این نکته اذعان داشتند ورود یا عدم اجازه ورود اشخاص به کمیسیون توسط رئیس آن صورت می گیرد.

النهایه دلایل عدم اجازه ورود به جلسه کمیسیون با مستندات قانونی جهت تنویر افکار عمومی در اختیار قرار بدهند،ضمن این که دو نفر از خبرنگاران دارای حکم مشاوره از عاقل منش به همراه حدود سه خبرنگار دیگر در جلسه حضور داشتند.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :