کاشف اسرار-فرماندار رشت،تاکید کرد:ادارات؛شیلات، میراث فرهنگی ،صنایع دستی گردشگری و صنعت،معدن و تجارت این شهرستان باید تحرک جدی در ارسال و ثبت‌نام پرونده‌های اشتغال داشته باشند.

به گزارش کاشف اسرار،سیدمحمد احمدی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اشتغال زایی را محور توسعه دانست.

وی با تصریح بر این که با اجرای طرح‌های اشتغالزایی به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود شهرستان پی ببریم،اظهار کرد:دهیاران و بخشداران در خط مقدم اشتغالزایی روستایی هستند.

این مسئول ،خاطر نشان کرد:متقاضیانی در سامانه ثبت‌نام کردند که درخواست‌هایی با موضوع پرورش دام غیرصنعتی داشتند و پس از برآورد متخصصان و کارشناسان امر به این نتیجه رسیدیم که با کمک بخش خانگی این موضوع را پیگیری کنیم.

احمدی،ادامه داد: تجربه نشان داده است که پرورش دام سبک در تعداد پنج الی ۶ عدد پاسخگو نیست و نمی‌تواند باعث رونق اقتصادی در روستا شود اما باتوجه به حجم تقاضاها با حمایت استاندار می‌توانند از تسهیلات اشتغالزایی بهره مند شوند.

به گفته وی،پرورش ماهی در مزارع خانگی، نوغانداری، پرورش دام نیمه صنعتی و سبک از دیگر ظرفیت‌های اشتغال روستایی است که می‌تواند در کمیته فنی شهرستان مورد بررسی قرار گیرد و در صورت پاسخگو بودن و تایید استان تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان از تسهیلات اشتغالزایی بهره مند شود.

نماینده عالی در رشت،متذکر شد: طرح‌های تلفیقی استخرها و اقامتگاه‌های شناور بر روی تالاب‌ها ازجمله طرحهای حوزه گردشگری است که مورد استقبال کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بوده و به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

احمدی،اضافه کرد: احداث بازارچه‌ها در شهرها و روستاها که محلی برای ارائه محصولات صنایع دستی و بومی بوده، از دیگر فرصت‌های سرمایه گذاری است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران شهرستان باید اطلاعات کافی از ارائه تسهیلات اشتغالزایی داشته باشند، گفت: در موضوعات بوم گردی و اشتغال زایی هدف رونق اقتصادی و حمایت از تولید داخلی است و با هر اهمالی مقابله می‌شود، براساس قوانین و اختیاراتی که قانون به دستگاه‌ها داده شده، تقاضاها پیگیری می‌شود.

این مسئول،تاکید کرد:بخشداران باید روزانه پیگیر موضوعات اشتغال باشند و روزانه مسائل و موانع را رصد و گزارش کنند،ضمن این که طرح‌های اشتغال زایی را یک اولویت می‌دانیم .

احمدی،اذعان کرد: در این راستا باید از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم و موضع انفعال نگیریم، تغییرات اشتغالزایی باید مشهود باشد،ضمن این که هیچ هزینه‌ای اضافی از متقاضیان دریافت نمی‌شود و دولت و نظام علی رغم همه محدودیت‌های موجود این هزنیه را گذاشته تا همه مردم از رفاه برخوردار شوند و در چرخه اشتغال ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه معمولا مشکلات در اجرای طرح بروز می‌کنند لذا اگر موردی بود دستگاه‌ها گزارش دهند،تاکید کرد:‌ شیلات، گردشگری و صنعت و معدن باید تحرک جدی در ارسال و ثبت‌نام پرونده‌های اشتغال داشته باشند./منبع:روابط عمومی فرمانداری

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :