کاشف اسرار-مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از سفر دو روزه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جهت افتتاح پروژه ها و نیز بازدید از بنادر آستارا، انزلی، کیاشهر و چمخاله به استان گیلان در هفته جاری خبر داد

به گزارش کاشف اسرار،حسین چراغی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ایران ،هدف از سفر”محمد راستاد و هیات همراه به استان گیلان را  به منظور بازدید از بنادر آستارا، انزلی، چمخاله و کیاشهر و نیز افتتاح پروژه های در نظرگرفته شده،عنوان کرد.

وی ابراز کرد: با حضور مدیرعامل و هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی دستاوردهای خوبی در بخش گردشگری دریایی و تجاری برای بنادر شمالی کشور به دنبال خواهد داشت.

این مسئول با بیان این که در طول این سفر استاندار گیلان نیز مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی را همراهی می کند،خاطر نشان کرد:با توجه به ظرفیت بنادر این استان، به منظور سرمایه گذاری و حضور فعال بخش خصوصی امیدوار هستیم حمایت های لازم در جهت توسعه تجاری و رونق گردشگری دریایی صورت گیرد.

چراغی،با اشاره به اینکه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در اولین بخش از سفر خود به بندر آستارا خواهد رفت،ادامه داد: یک شناور لایروب و یدک کش که توسط بخش خصوصی خریداری شده است و همچنین سالن خدمات اسنادی گمرک، افتتاح می شود،علاوه بر این اسکله ای به طول ۷۵ متر و نیز ساخت یک ترمینال برای غلات کلنگ زنی خواهد شد.

وی همچنین به پروژه هایی که در بندر انزلی افتتاح می شود اشاره و بیان کرد: دو شناور تولید داخل به نام “پاک بوم” به منظور پاکسازی آلودگی ها نفتی و مقابله با این پدیده و شناور “مولتی کت” به نام خط دریا-بندر ۶ که یک شناور تدارکاتی دریایی برای شناورها است در بندر انزلی با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افتتاح خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان،اضافه کرد: علاوه بر این آزمایشگاه کالاهای تجاری دیگر پروژه ای است که در بندرانزلی افتتاح می شود و پس از آن مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از سایت گردشگری این بندر بازدید خواهد کرد

چراغی با بیان اینکه در بخش دیگری از این سفر بازدید از بنادر کاسپین، کیاشهر و چمخاله صورت می گیرد،تاکید کرد: بازدید از بنادر کیاشهر و چمخاله به منظور ایجاد مارینا و سایت گردشگری دریایی انجام خواهد شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :