کاشف اسرار-رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت از طرح های سازمان سیما و منظر شهرداری جهت مراسم های مناسبتی که فارغ از هرگونه نبوغ و بدون برنامه هدف داری به شدت انتقاد کرد .

به گزارش کاشف اسرار،”رضا رسولی” در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با انتقاد از عملکرد سازمان سیما و منظر شهرداری،از عدم تشکیل کارگروه فنی که مصوب کمیسیون عمران جهت ارتقای عملکرد کیفی سازمان سیما و منظر مد نظر قرار گرفت گلایه کرد و خواستار شروع به فعالیت این کارگروه با حضور متخصصین شد.

وی با نقد از عملکرد مشاور طرح تفصیلی رشت در عدم تعامل و مشورت پذیری با کارشناسان معتمد شورای شهر و شهرداری،تدوین این طرح را غیر کارشناسی دانست.

این مسئول با تاکید بر این موضوع که باید برای طراحی و تدوین این قبیل طرح های کلان مطالعات میدانی در ابعاد مختلف تاریخی،فرهنگی و جامعه شناسی در کنار مباحث فنی و شهرسازی انجام شود به دلیل عدم اشراف به مسائل شهر حلقه مفقوده طرح تفصیلی را منافع شهروندان دانست.

رسولی،خاطر نشان کرد: با وجود تلاشهای صورت گرفته و میل به تمایل اعضای شورای شهر با مشاور طرح،طرف مقابل بدون توجه به نکات ارائه شده از سوی مشاورین کمیسیون عمران شورا که نتیجه یک کار کارشناسی از سوی نخبگان شهر محسوب میشود طرحی را تدوین و ارائه نموده که اجرای آن شهر را با چالشهای اساسی و شهروندان را با مشکلات مختلفی روبرو خواهد کرد.

وی با تاکید بر این که  شورای شهر در مقابل اجرای این طرح با تمام توان و ابزار موجود ایستادگی خواهد کرد،با اشاره به طرح تفصیلی منطقه ۵ عدم نگاه توسعه محور در واقعیت و تحقق پذیری طرح در میدان عمل را بزرگترین مشکل این طرح در منطقه ۵ دانست.

این دانش آموخته ترافیک،معتقد است:با توجه به ظرفیتهای موجود در منطقه ۵ از قبیل شهر صنعتی، دانشگاه گیلان و… باید در مبحث شریانها و دسترسی ها که در راستای فرآیند توسعه به عنوان زیر ساختهای لازم محسوب می شوند بازنگری صورت گیرد.

رسولی،کاهش طبقات در ساختمان ها و اختصاص بهترین زمین های منطقه لاکان به فضای سبز شهری را از جمله اشکالات این طرح به دلیل عدم اشراف مشاورین طرح به وضعیت کنونی رشت عنوان کرد.

نایب رییس کمیسیون عمران  و توسعه شهری شورای شهر رشت نیز در این جلسه با نقد اساسی از ساختار انتخاب و نوع فعالیت تیم مشاورین طرح تفصیلی خواستار فعالیت این تیم زیر نظر کارشناسان شورای شهر و شهرداری شد.
اسماعیل حاجی پور با تاکید بر این موضوع که تدوین طرح تفصیلی باید زیر نظر کارشناسان بومی صورت بپذیرد از نارضایتی اعضای شورا و شهروندان از عملکرد مشاور طرح خبرداد و خواستار برگزاری جلسه ای مشترک بین اعضای شورا،مدیر کل راه و شهرسازی استان و مشاور طرح شد.
لازم به ذکر می باشد این جلسه با دستور بررسی نامه اداره کل راه و شهرسازی گیلان موضوع طرح تفصیلی پیشنهادی منطقه ۵ شهررشت و بررسی لایحه موضوع بخشودگی عوارض شهرداری در ازای بهسازی نمای ساختمان برگزار شد./منبع:روابط عمو می شورای اسلامی شهر رشت
پایان پیام
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :