کاشف اسرار-

۱٫       آیا می‌دانید؟ حضرت امام در این وصیت نامه در باره مراقبت و هشیاری فرموده‌اند:

«باید با هوشیاری مراقب باشید و با احساس اولین قدم نفوذی به مقابله برخیزید و به آنان مهلت ندهید، خدایتان یار و نگهدار باشد.
۲٫       آیا می‌دانید؟ بنیان‌‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران در باره چگونگی مأیوس نمودن کفار و منافقان فرمودند:

«توصیه اینجانب به مسلمین و خصوص ایرانیان به ویژه در عصر حاضر آن است که در مقابل این توطئه‌ها عکس‌العمل نشان داده و انسجام و وحدت خود به هر راه ممکن افزایش دهند و کفار و منافقان را مأیوس نمایند».
۳٫       آیا می‌دانید؟ حضرت امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه، به تمام ملت عزیز ایران در وصیت‌نامه خود توصیه به حفاظت و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی فرموده‌اند:

«اما به ملت عزیز ایران توصیه می‌کنم که نعمتی که با جهاد عظیم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آوردید همچون عزیزترین امور، قدرش را بدانید و از آن حفاظت و پاسداری نمایید».
۴٫       آیا می‌دانید؟ نقش پاسداران امنیت و آرامش امت شریف ایران در بیان امام چنین است؟

«همین جوانان فداکار عزیزند که شب‌ها بیدارند تا خانواده‌ها با آرامش استراحت کنند. خدایشان یارد و مددکار باد.
۵٫       آیا می‌دانید؟ حضرت امام خمینی‌ در وصیت‌نامه سیاسی و الهی خود سران و اعضای گروهک‌ها چنین نصیحت کرده است؟

نصیحت و وصیت من به گروهها و گروهک‌ها و اشخاصی که در ضدیت با ملت و جمهوری اسلامی و اسلام فعالیت می‌کنند، اول به سران آنان در خارج و داخل، آن است که تجربه طولانی به هر که اقدامی کردید و به هر توطئه‌ای که دست زدید و به هر کشور و مقامی که توسل پیدا کردید، به شماها که خود را عالم و عاقل می‌دانید باید آموخته باشند که مسیر یک ملت فداکار را نمی‌شود با دست زدن به ترور و انفجار و بمب و دروغ‌پردازی‌های بی‌سر و پا و غیر حساب شده منحرف کرد و هرگز هیچ حکومت و دولتی را نمی‌توان با این شیوه‌های غیر انسانی و غیر منطقی ساقط نمود.
۶٫       آیا می‌دانید؟ بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران در رابطه با افراد مخالف جمهوری اسلامی ایران فرمودند؟ «دست از این کارهای بی‌فایده و غیر عاقلانه بردارید و گول جهانخواران را نخورید و در هر جا هستید اگر به جنایتی دست نزدید، به میهن خود و دامن اسلام برگردید و توبه کنید که خداوند ارحم‌الراحمین است و جمهوری اسلامی و ملت از شما ان‌شاءالله می‌گذرند و اگر دست به جنایتی زدید که حکم خداوند تکلیف شما را معین کرده، باز از نیمه راه برگشته و توبه کنید و اگر شهامت دارید تن به مجازات داده و با این عمل خود را از عذاب الیم خداوند نجات دهید و الا در هر جا هستید عمر خود را بیش از این هدر ندهید و به کار دیگر مشغول شوید که صلاح در آن است».
۷٫       آیا می‌دانید؟ حضرت امام خمینی همواره فریب‌خوردگان گروهک‌های مزدور را به توبه و بازگشت و جبران مافات دعوت می‌فرمودند و در وصیت‌نامه سیاسی الهی با صحبت پدرانه و عاشقانه چنین فرمودند: «تا چه وقت و برای چه گوش به فرمان اشخاصی هستید که جز نفع شخصی خود فکر نمی‌کنند و در آغوش و پناه ابرقدرتها باملت خود در ستیز هستند و شما را فدای مقاصد شوم و قدرت طلبی خویش می‌نمایند؟ شما در این سالهای پیروزی انقلاب دیدید که ادعای آنان با رفتار و عملشان مخالف است و ادعاها فقط برای فریب جوانان صاف‌دل است و می‌دانید که شما قدرتی در مقابل سیل خروشان ملت ندارد و کارهایتان جز به ضرر خودتان و تباهی عمرتان نتیجه‌ای ندارد. من تکلیف خود را که هدایت است ادا کردم و امید است به این نصیحت که پس از مرگ من به شما می‌رسد و شائبه قدرت طلبی در آن نیست، گوش فرا دهید و خود را از عذاب الیم الهی نجات دهید. خداوند منان شما را هدایت فرماید و صراط مستقیم را به شما بنماید.
۸٫       آیا می‌دانید؟ بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران، بیداری اسلامی را سال‌ها پیش‌بینی نموده بودند؟ «اکنون ملت‌های محروم جهان بیدار شده‌‌اند و طولی نخواهد کشید که این بیداری‌ها به قیام و نهضت و انقلاب انجامیده و خود را از تحت سلطه ستمگران مستکبر نجات خواهند داد و شما مسلمانان پای‌بند به ارزش‌های اسلامی می‌بینید که جدایی و انقطاع از شرق و غرب برکات خود را دارد و نشان می‌دهد و مغزهای متفکر بومی به کار افتاده به سوی خودکفایی پیشروی می‌کند و آنچه کارشناسان خائن غربی و شرقی برای ملت ما محال جلوه می‌دادند، امروز به طور چشمگیری با دست و فکر ملت انجام گرفته و ان‌شاءاله تعالی در دراز مدت انجام خواهد گرفت و صد افسوس که این انقلاب دیر تحقق پیدا کرد و لا اقل در اول سلطنت جابرانه کثیف محمدرضا تحقق نیافت و اگر شده بود ایران غارت زده غیر از این ایران بود.
۹٫       آیا می‌دانید؟ حضرت امام در رابطه با نقش آمریکا با  آیا نمی‌دانید؟ چنین فرمودند: «آیا نمی‌دانید که کشور اسلامی در آن زمان (پهلوی) یک پایگاه نظامی برای آمریکا بود و با آن، عمل یک مستعمره می‌کردند. از مجلس تا دولت و قوای نظامی در قبضه آنان بود و مستشاران و صنعتگران متخصصان آنان با این ملت و ذخائر آن چه می‌کردند؟
۱۰٫    آیا می‌دانید؟ حضرت روح‌الله خمینی خطاب به تمام مستضعفان جهان و کشورهای اسلامی چنین فرمانی داده‌اند؟

«و شما ای مستضعفان جهان و ای کشورهای اسلامی و مسلمانان جهان بپا  خیزید و حق را با چنگ و دندان بگیرید و از هیاهوی تبلیغاتی ابرقدرت‌ها و عمال سر سپرده آنان نترسید و حکام جنایتکار که دسترنج شما را به دشمنان شما و اسلام عزیز تسلیم می‌کنند از کشور خود برانید و خود و طبقات خدمتگزار متعهد زمام امور را به دست بگیرید و همه در زیر پرچم اسلام مجتمع و با دشمنان اسلام و محرومان جهان به دفاع برخیزید و به سوی یک دولت اسلامی با جمهوری‌های آزاد و مستقل به پیش روید که با تحقق آن همه مستکبران جهان را به جای خود خواهید نشاند و همه مستضعفان را به امامت و وراثت ارض خواهید رساند. به امید آن روز که خداوند تعالی وعده فرموده است.
۱۱٫   آیا می‌دانید؟ قائد اعظم حضرت امام خمینی‌ در مورد بیداری و هشیاری و خنثی کردن توطئه‌ها چنین فرمودند: «باید ملت بیدار وهشیار ایران با دید اسلامی این توطئه‌ها را خنثی نمایند و گویندگان و نویسندگان متعهد به کمک ملت برخیزند و دست شیاطین توطئه‌گر را قطع نمایند.
۱۲٫   آیا می‌دانید ؟ حضرت امام خمینی از خدمات سربازان گمنام وزارت اطلاعات در تاریخ ۱۴/۴/۱۳۶۶ چنین تجلیل فرمودند:

«با تشکر از زحمات اعضای محترم وزارت اطلاعات، این سربازان گمنام امام زمان  که در جنگ با ایادی استکبار در داخل کشور صدمات بسیار دیده‌اند و از طعن و لعن ضد انقلاب و اغفال شده‌ها نرنجیده و وظیفه اسلامی میهنی خود رانجام می‌دهند.
۱۳٫   آیا می‌دانید؟ بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران سربازان گمنام وزارت اطلاعات را در تاریخ ۱۹/۱۱/۱۳۶۳ چنین دعا فرمودند:

«بارالها! این عزیزان مجاهد فی سبیل‌الله را برای ملت ما حفظ فرما و به شهدای آنان رحمت به بستگان آنان خصوصاً مادران و پدران و همسران آنان صبر و خیر و برکت عنایت فرما و از خداوند متعال توفیق سعادت و سلامت شما را خواستارم. امیدوارم حضرت ولی‌عصر پشتیبان شماباشد».

آیا می دانید؟بیانات مقام معظم رهبری «مد‌ظلّه‌العالی»

در باره وزارت اطلاعات

۱٫       آیا می‌دانید؟ مقام معظم رهبری مد‌ظلّه‌العالی در جمع کارکنان وزارت و در مورخه ۱۲/۱۲/۱۳۸۹ چنین فرموده‌‌اند: بحمدالله، دستگاه ما دستگاه توانایی شد، دستگاه مجربی شد. ما برای تشکیل این تشکیلات بزرگ اطلاعاتی از هیچ کس الگو نگرفتیم. از هیچ جا درس نگرفته‌ایم؟!
۲٫       آیا می‌دانید؟ مقام معظم رهبری مد ظلّه‌العالی در تاریخ ۱۲/۱۲/۱۳۸۹ در جمع صمیمی کارکنان وزارت اطلاعات چنین فرموده‌اند: «وزارت اطلاعات مال همه کشور است».
۳٫       آیا می‌دانید؟ مقام معظم رهبری مدّظلّه‌العالی در مورد جایگاه وزارت اطلاعات چنین فرمودند: «وزارت اطلاعات محور اطلاعات، مادر اطلاعات است»
۴٫       آیا می‌دانید؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی دامت برکاته، کارکنان وزارت اطلاعات را به الماس تشبیه نموده‌‌اند و مطلب زیر را در تاریخ ۶/۴/۱۳۸۵ بیان فرموده‌‌اند:

«شما ایستادگی کردید، ایستادید، این خیلی مهم است، یعنی وزارت اطلاعات ماند، مثل الماس زیر فشارها طاقت می‌آوَرَد، اگر ذغال بودید، پودر شده بودید، اما شما الماس هستید، محکم ایستادید، از این روحیه الماس‌گون هر چه می‌توانید استفاده کنید. این را در راه خدا به کار ببرید».
۵٫       آیا می‌دانید؟ حضرت آیت‌الله مقام معظم رهبری مد ظلّه‌العالی مطلب مهمی را از نظرات حضرت امام خمینی در مورد وزارت اطلاعات در تاریخ ۱۸/۰۴/۱۳۸۶ نقل کردند.

«امام عزیز آن قدر ایشان برای وزارت اطلاعات و مسئولان آن اهمیت قایل می‌شدند و حرف آنها را ملاک می‌دانستند که من نمونه آن را برا هیچ دستگاهی ندیدم. این، بلوغ فکری آن بزرگ‌مرد نشان می‌داد که همه چیز را با دید حکمت الهی نگاه می‌‌کرد.

ایشان خیلی سنجیده فرمودند: برادران مشغول در جبهه اطلاعات، سربازان گمنامند.
۶٫        آیا می‌دانید؟ مقام معظم رهبری مد ظلّه‌العالی در تاریخ ۵/۶/۱۳۸۰ وزارت اطلاعات را «حیاط خلوت نظام» معرفی کردند:

«بارها گفته‌ام : «وزارت اطلاعات، حیاط خلوت نظام است، شوخی‌بردار نیست، جای رفت و آمد هر کس و ناکس نیست».
۷٫       آیا می‌دانید؟ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مد ظله‌العالی در خصوص اعتماد به وزارت اطلاعات چنین فرمودند: «مجموعه وزارت توانسته است همچنان یک اعتما مستحکمی را نسبت به خودش در دل بنده و بسیاری از مسئولین حفظ کند».

–          آیا می‌دانید؟ مقام معظم رهبری مد‌ظلّه‌العالی همواره دعاگوی سربازان گمنام وزارت اطلاعات بوده و در این باره در تاریخ ۹/۱۰/۱۳۷۶ چنین فرمودند:

–         «بنده حقیقتاً این مجموعه زحمتکش و مغتنم و عزیز را همیشه گرامی می‌دارم و برای دعا می‌کنم». و ان‌شاءالله مشمول ادعیه زاکیه حضرت بقیه‌الله ارواحنا فداه‌ هم باشید.
۸٫       آیا می‌دانید؟ مقام معظم رهبری حضرت آیت‌‌الله سید علی خامنه‌ای وزارت اطلاعات را در تاریخ مهر ماه ۱۳۶۵ و در مراسم افتتاح دانشکده اطلاعات، منبع صفا و نور توصیف فرمودند:

«روزی اینجا، ]ساواک[ مرکز و محور همه فسادهای دستگاه ظلمانی و طاغوتی بوده وامروز اینجا ]وزارت اطلاعات[ منبع صفا و نور و یکی از مراکز عمده مبارزه با همان دستگاه‌ها و نظایر آن‌هاست. این نعمت را قدر بدانید، نعمت بزرگی است این نعمت را قدر خودمان به دست نیاورده‌ایم بلکه خدا به ما داده است اگر چه:

ما بِِکُمْ مِنْ نِعْمَهِ فَمِنَ‌الله (نحل آیه ۳۵)

همه نعمت‌ها از سوی خداست، اما این یکی و برخی از نعمت‌ها، نتیجه توجه و عنایت خاص الهی است، قدر بدانید.

۹٫       آیا می‌دانید؟ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد نقش وزارت اطلاعات در جنگ تحمیلی عراق و در تاریخ ۱۸/۴/۱۳۶۸ چنین فرمودند:

«در قضیه جنگ هم اگر ما بیشتر می‌زدیم و کمتر می‌خوردیم، به خاطر این بود که کار اطلاعاتی شایسته و ممتازی انجام می‌دادیم. با چشم بسته که نمی‌شود به جنگ رفت، باید با چشم باز دشمن را دید و محل پرتاب ضربه‌اش را برآورد کرد، تا متقابلاً پاسخ کوبنده‌ای به او داد».
۱۰٫    آیا می‌دانید ؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۵/۱۲/۱۳۶۴ از وزارت چنین تجلیل نمودند:

«بحمدالله کارها تا حدود امکان شماها، دارد خوب انجام می‌گیرد و حاکی از یک تلاش انصافاً صادقانه است. لذاست که جا دارد از شما برادران عزیز، و به وسیله شما از همه همکارانتان تشکر کنم.

ستاد خبری وزارت اطلاعات 

۱-      آیا می‌دانید؟ پل ارتباطی مردم با وزارت اطلاعات ستاد خبری می باشد .

۲-      آیا می‌دانید؟ شماره تلفن ستاد خبری وزارت اطلاعات ۱۱۳ می باشد .

۳-      آیا می‌دانید؟ از طریق شماره گیری پیش کد استانی امکان ارتباط با ستاد خبریهای سراسر کشور مقدور می باشد .

۴-      آیا می‌دانید؟ دریافت اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی با رویکرد امنیتی در حوزه فعالیت ستاد خبری وزارت اطلاعات است .

۵-      آیا می‌دانید؟ شماره سامانه پیامکی ستاد خبری وزارت اطلاعات ۶۰۰۰۱۱۳ می باشد .

۶-      آیا می‌دانید؟ ارسال اخبار امنیتی به موقع به ستاد خبری وزارت اطلاعات،ثمرات ارزشمندی را برای نظام ج .ا.ا به همراه دارد .

۷-     آیا می‌دانید؟ سرنخ بسیاری از کیس های امنیتی ،اخبار مردمی بوده است .

۸-      آیا می‌دانید؟ ستاد خبری وزارت اطلاعات به نوعی مرکز فوریتهای امنیتی به شمار می آید.

۹-     آیا می‌دانید؟ ارتباط با ستاد خبری وزارت اطلاعات از ۳ طریق تماس تلفنی،مکاتبه و مراجعه مردمی امکان پذیر است.

۱۰-   آیا می‌دانید؟ با اطلاع رسانی به موقع به ستاد خبری وزارت اطلاعات،چه نقش مهمی در تحقق اهداف عالیه نظام خواهید داشت .

۱۱-   آیا می‌دانید؟ ستاد خبری وزارت اطلاعات در راستای تکریم و قدردانی از گزارش دهندگان سالانه به تعداد قابل توجهی از آنان هدایایی به رسم یادبود اهداء می نماید .
۱۲-   آیا می‌دانید؟ طبق آمار رسمی وزارت اطلاعات میزان همکاری مردم با سیستم امنیتی در کشور ایران به مراتب بیشتر از سایر کشورها می باشد.

۱۳-   آیا می‌دانید؟ ستاد خبری وزارت اطلاعات همواره سپاسگزار و قدردان همکاری شما مردم عزیز می باشد .

۱۴-   آیا می‌دانید؟ ستادهای خبری وزارت اطلاعات با شماره ۱۱۳ به صورت شبانه روز آماده دریافت گزارشات امنیتی،اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی شما می باشد ،در ستادهای خبری وزارت اطلاعات کارشناسانی جهت ارائه مشاوره امنیتی حضور دارند .

۱۵-   آیا می‌دانید؟ بزرگترین مشکلات امنیتی با گزارشات شما مردم غیور در وزارت اطلاعات مرتفع گردیده است .
۱۶-   آیا می‌دانید؟ شماره صندوق پستی ستاد های خبری در سراسر کشور ۱۱۳ می باشد .

۱۷-   آیا می‌دانید؟ امکان ارتباط از خارج از کشور با شماره ۱۱۳ مقدور می باشد .

۱۸-   آیا می‌دانید؟ امنیت در سایه سار همکاری مردمی محقق میگردد .

۱۹-   آیا می‌دانید؟ همکاری شما در ایجاد امنیت تا چه حد حائز اهمیت است ،آهنگ دلنشین زندگی اجتماعی در گرو تامین امنیت عمومی می باشد .

۲۰-   آیا می‌دانید؟ سایت رسمی وزارت اطلاعات با آدرس www.vaja.ir در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز نموده است .

آیا میدانید شما مردم عزیز میتوانید بدون هیچگونه محدودیت و حساسیتی با حضور در ساختمانهای آشکار ستاد خبری وزارت اطلاعات اخبار و گزارشهای خود را با کارشناسان امنیتی در میان بگذارید .

آیا می دانید؟تاسیس وزارت اطلاعات

آیا می‌دانید قانون تأسیس وزارت اطلاعات و شرح وظایف وزارت اطلاعات در تاریخ ۳/۶/۱۳۶۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

آیا می‌دانید نمایندگان مجلس شورای اسلامی حسب قانون بر عملکرد وزارت اطلاعات نظارت قانونی دارند.
وزارت اطلاعات در نگاه امام (ره) و مقام معظم رهبری مد ظله العالی

آیا می‌دانید حضرت امام خمینی فرمودند: کارکنان وزارت اطلاعات باید منزه، مستقل و متقی باشند.

آیا می‌دانید مقام معظم رهبری مد ظله‌العالی وزارت اطلاعات را محور اطلاعات و مادر اطلاعات نامیدند.

آیا می‌دانید مقام معظم رهبری مد ظله‌العالی فرمودند: «توفیق وزارت ناشی از تلاش و توکل است».
وزیر  اطلاعات

آیا می‌دانید بر اساس قانون وزیر اطلاعات باید دارای شرایط زیر باشد:

– از نظر تحصیلات در حد اجتهاد باشد

– اشتهار به عدالت و تقوی داشته باشد

– دارای سابقه‌ای روشن از نظر سیاسی و مدیریت باشد

– و عدم عضویت در احزاب، سازمان‌ها و گروه‏های سیاسی

آیا می‌دانید از سال ۱۳۶۳ تا کنون شش وزیر سمت وزارت اطلاعات را متصدی بوده‌اند.

آیا می‌دانید اولین وزیر اطلاعات حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی ری شهری بودند.

آیا می‌دانید وزیر اطلاعات فعلی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی می‌باشند.

آیا می‌دانید بر اساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی وزیر اطلاعات عضو ثابت شورای عالی امنیت ملی است.

آیا می‌دانید وزیر اطلاعات در اسفند سال ۱۳۹۰ از طرف مقام معظم رهبری ‏مدظله العالی به عضویت شورایعالی نظارت بر فضای مجازی کشور منصوب شده‏اند.
در قانون اساسی

آیا می‌دانید بر اساس اصل بیستم قانون اساسی: «همه افراد ملت اعم از زن و مرد یکسان در حمایت قانون قرار دارد و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت و موازین اسلام برخوردارند.
آیا می‌دانیدبر اساس اصل بیست و پنجم  قانون اساسی بازرسی و نرساندن نامه‌ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون.

آیا می‌دانید بر اساس اصلی سی و سوم قانون اساسی «هیچ کس را نمی‌توان از محل اقامت خود تبعید کرد یا از اقامت در محل مورد علاقه‌اش ممنوع یا به اقامت اجباری در محلی مجبور ساخت، مگر در مواردی که قانون مقرر می‌دارد.
آیا می‌دانید بر اساس اصل سی و ششم قانون اساسی: «حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد».

آیا می‌دانید بر اساس اصل سی و هفتم قانون اساسی «اصل، برائت است و هیچ‌کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود، مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد».
آیا می‌دانید بر اساس اصل نوزدهم قانون اساسی: «مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود.

آیا می‌دانید بر اساس اصل سی و هشت قانون اساسی هر گونه شکنجه برای گرفتن اقرار یا سوگند مجاز نیست و چنین شهادت و اقرار و سوگند فاقد ارزش و اعتبار است.
آیا می‌دانید بر اساس اصلی سی و نهم قانون اساسی هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.

آیا می‌دانید بر اساس اصل یکصد و پنجاه و پنجم قانون اساسی: «دولت جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به کسانی که پناهندگی سیاسی بخواهند پناه دهد مگر این که بر طبق قانون ایران، خائن و تبهکار شناخته شوند.

برخی قوانین مرتبط با ماموریت های وزارت اطلاعات

آیا می‌دانید بر اساس تصویب‌نامه مورخه ۲۷/۲/۱۳۶۸ هیأت وزیران مقرر شده است: وزارت اطلاعات به عنوان بخشی از وظایف خود، در زمینه قاچاق فرش، طلا، عتیقه‌جات و کتب خطی فعالیت نماید.

در قانون مجازات اسلامی

آیا می‌دانید بر اساس ماده ۵۵۴ قانون مجازات اسلامی «هر کس از وقوع جرمی مطلع شده و برای خلاصی مجرم از محاکمه و محکومیت مساعدت کند از قبیل این که برای او منزل تهیه کند یا ادله جرم را مخفی نماید یا برای تبرئه ادله جعلی ابراز کند حسب مورد به یک تا سه سال محکوم خواهد شد».
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۵۳۸ قانون مجازات اسلامی «هر کس شخصاً یا توسط دیگری برای معافیت خود یا شخص دیگری از خدمت دولت یا نظام وظیفه یا برای تقدیم به دادگاه گواهی پزشکی به اسم طبیب جعل کند به حبس از شش ماه تا یک سال به سه تا شش میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد.
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی «توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک چنان‏چه موجب حد قذف نباشد به مجازت شلاق تا (۷۴) ضربه شلاق یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود.
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۵۰۲ قانون مجازات اسلامی : «هر کس نقشه‌ها، اسرار، اسناد و تصمیمات راجع به سیاست داخلی یا خارجی کشور را عالماً و عامداً در اختیار افرادی که صلاحیت دست‏رسی به آن‏ها را ندارند، قرار دهد یا از مفاد آن مطلع کند به نحوی که متضمن نوعی جاسوسی باشد، نظر به کیفیات و مراتب جرم به یک تا ده سال حبس محکوم می‌شود.

 

شرایط استخدام در وزارت اطلاعات

آیا می‌دانید یکی از شرایط ورود به خدمت در وزارت اطلاعات «اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و مقام رهبری» می‌باشد.
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۸ قانون استخدامی وزارت اطلاعات یکی از شرایط ورود به خدمت در وزارت اطلاعات «عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‏ها و سازمان‌های سیاسی» می‌باشد.
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۸ قانون استخدامی وزارت اطلاعات یکی از شرایط ورود به خدمت در وزارت اطلاعات «التزام عملی به مبانی و احکام اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت موازین اخلاق اسلامی» می‌باشد.
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۸ قانون استخدامی وزارت اطلاعات یکی دیگر از شرایط ورود به خدمت در وزارتاطلاعات «داشتن حسن شهرت و سابقه از نظر اعتقادات، تعهد و صداقت، امانت‌داری، رازداری، دلسوزی و حسن خلق» می‌باشد.
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۷۴ قانون استخدام وزارت اطلاعات «قبول هرگونه هدیه ،نشان از بیگانگان و معامله با آن‏ها جز با اطلاع مسئولان ذی‏ربط و بنا به وظایف اداری ممنوع است».
آیا می‌دانید بر اساس ماده ۷۶ قانون استخدامی وزارت اطلاعات «ازدواج مستخدمین وزارتخانه با اتباع بیگانه، یا کسانی که قبلاً به تابعیت ایران در آمده‌اند، ممنوع است».

 

آیا می‌دانید بر اساس ماده ۷۸ قانون استخدامی وزارت اطلاعات «مستخدمین وزارتخانه حق عضویت و وابستگی به احزاب و گروه‏های سیاسی را ندارند».
آیا می‌دانید بر اساس تبصره ۲ ماده ۷۸ قانون استخدامی وزارت «مستخدمین وزارتخانه حق هیچگونه موضع‌گیری له یا علیه احزاب و گروه‏های سیاسی در مجامع عمومی به گونه‌ای که باعث تأیید یا تکذیب آن‏ها شود را ندارند».
آیا می‌دانید رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت اطلاعات همانند سایر کارکنان دولت در هیأت رسیدگی به تخلفات اداری وزارتخانه انجام می‌شود! و در این رابطه بین کارکنان وزارت اطلاعات و سایر کارکنان دولت تفاوتی وجود ندارد؟
آیا می‌دانید دانشکده اطلاعات همه ساله از طریق آزمون سراسری دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی می‌پذیرد.
برخی وظایف و ماموریت های وزارت اطلاعات

آیا می‌دانید وزارت اطلاعات یکی از ارکان اساسی و مهم رسیدگی به جرائم و تخلفات شرکت‌های هرمی می‌باشد.
آیا می‌دانید یکی از مراکز چهارگانه تعیین صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شورا‌های شهر و روستا و …وزارت اطلاعات است.
آیا می‌دانید رسیدگی به امر مهم ضد جاسوسی به عهده وزارت اطلاعات است.
آیا می‌دانید وزارت اطلاعات ریاست شورای هماهنگی اطلاعات کشور را به عهده دارند.
آیا می‌دانید جامعه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران از سیزده سازمان و دستگاه تشکیل شده است .

آیا می‌دانید در دستورالعمل نحوه مقابله با متهمین ضد انقلابی مورخ ۲۶/۱/۱۳۶۶ (اجلاس سران قوا) چنین آمده است: «به وزارت اطلاعات اجازه داده می‌شود در مواردی که اتهام متهمین ضد انقلابی را محرز تشخیص دهد در صورت فوتی بودن مورد، رأساً وارد عمل شده و متهم را حد اکثر تا ۲۴ ساعت بازداشت نماید. ادامه بازداشت متوقف بر حکم دادستان است.
آیا می‌دانید مدیران کل اطلاعات استان‌ها، عضو رسمی شورای تأمین استان می‌باشند.
آیا می‌دانید اطلاعات نظامی با حفظ هماهنگی با وزارت اطلاعات بر عهده ارگان‌های نظامی خواهد بود.

آیا می دانید شماره تلفن ۱۱۳ آماده دریافت گزارشات امنیتی هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد.

  ماموریت های توجیهی و آموزشی

آیا می‌دانید کارشناسان وزارت اطلاعات با حضور در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها در آموزش‌های توجیهی نقش ارزنده‌ای را ایفا و در پیش‏گیری از لغزش‌ها و خطاها مؤثر هستند.
آیا می‌دانید اساسنامه «مرکز آموزش عالی وابسته به وزارت اطلاعات» در ۱۷ ماده و یک تبصره و بیست و دو بند در تاریخ ۲۰/۱/۱۳۶۶ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است.
آیا می دانید دانشکده اطلاعات در حوزه آموزش‏های اطلاعاتی سرآمد مراکز آموزشی جامعه اطلاعاتی کشور می‏باشد.

  آیا می دانید مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات تاکنون بیش از ۲۴۰ عنوان کتاب تاریخی مستند به اسناد ساواک منتشر کرده است .
آیا می‌دانید در سایت اینترنتی وزارت اطلاعات تازه‌های نشر در حوزه‌های امنیتی اطلاعاتی مطالب ارزنده‌ای را به شما ارایه می‌دهد.

 

درعرصه گمنامی

آیا می‌دانید وزارت اطلاعات تا کنون بیش از ۲۰۰ شهید سرافراز در راستای مأموریت‌های اطلاعاتی تقدیم انقلاب اسلامی نموده‌ است.
آیا می‌دانید روز نیمه شعبان المعظم از طرف شورایعالی انقلاب فرهنگی روز سرباز گمنام نامیده شده است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :