کاشف اسرار-فرماندار رشت از قطع برق کارخانجات این شهرستان بدون هماهنگی با فرمانداری به شدت انتقاد کرد و گفت: رئیس اداره برق رشت نتوانست پاسخگو باشد،ضمن این که عدم حضور مدیران استانی دعوت شده در جلسه نشان دهنده مظلومیت این شهرستان است.

به گزارش کاشف اسرار، سیدمحمد احمدی در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان که در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در سطح شهرستان قابلیت‌های بی نظیر کشاورزی داریم که قابل اثبات است و با برنامه ریزی‌های مختلف از ابتدای فصل کشت کشاورزان را حمایت کردیم که مهم‌ترین آن آب زراعی بود،ضمن این که امیدواریم با الطاف الهی این سال زراعی را به خوبی پشت سر بگذاریم و کشاورزان هم بتوانند محصولات‌شان را بدون دغدغه برداشت کنند.

وی با بیان اینکه شورای کشاورزی شهرستان یکی از موضوعاتی است که غریب مانده، خاطر نشان کرد: سرانه زمین زراعی کشاورز ما به طور میانگین ۰٫۸ هکتار است و با وجود مشقت و استرسی که از ابتدای فصل زراعی وجود دارد، در این راستا جهاد کشاورزی چه برنامه‌ و سهمی داشته است؟!

این مسئول،تصریح کرد:فصل کشت گذشت ولی حتما طی هفته آینده باید شورای کشاورزی توسط جهادکشاورزی برگزار و برنامه جهاد برای توسعه و رونق کشاورزی که از محورهای توسعه اقتصادی استان است، تشریح شود.

احمدی با بیان اینکه ۲۷ درصد زمین‌های شالیکاری استان در شهرستان رشت وجود دارد، متذکر شد: همه در تلاشیم تا اجازه ندهیم که زمین‌های زراعی ما تبدیل به ویلا یا کاربری‌های غیرکشاورزی شود. باید برای توسعه برنامه‌های منسجم و منظم داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نمی‌دانیم برنامه‌های جهادکشاورزی برای کشت دوم مشخص چیست؟! بسیاری از موضوعات اینچنینی باید در کارگروه کشاورزی بررسی و بیان شود تا بتوانیم از ظرفیت همه دستگاه‌ها استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت در رشت با بیان اینکه برخورد جزیره‌ای راه حل درستی نیست، تاکید کرد: تا هفته آینده شورای کشاورزی این شهرستان به صورت منسجم تشکیل شود.

احمدی در ادامه با اشاره به اینکه اداره برق باید در بخش قطعی برق مدیریت بهتری داشته باشد تا وسایل برقی مردم آسیب نبیند؛ اعتقاد دارد: که عدم حضور مدیران عامل استانی دعوت شده در جلسه نشان دهنده مظلومیت شهرستان رشت است.

وی با بیان اینکه ساختار مدیریت موفق، پاسخگویی است،اذعان کرد: روز گذشته از قطع برق کارخانجات شهرستان بدون هماهنگی فرمانداری انتقاد کردم که رئیس اداره برق شهرستان نتوانست پاسخگو باشد،ضمن این که امروز بیش از هر زمانی به همدلی و کمک همدیگر نیازمندیم و باید به یکدیگر کمک کنیم تا کارها به خوبی پیش رود./منبع:روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :