کاشف اسرار-شهردار رشت از اجرای  مقدمات اجرای فاز اول طرح رینگ ۹۰ متری میدان گیل تا احمد گوراب جهت اتصال غرب به جنوب شهر و تسهیل تردد شهروندان در محور حد فاصل میدان گاز به طرف لاکان، مسکن مهر و دسترسی مستقیم از مبدا ورودی شهر به شهرک مسکن مهر،خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار، مسعود نصرتی قزوینی نژاد امروز با اعلام این خبر فوق اظهار کرد: با توجه قرار گرفتن حدود ۲۵ هکتار از اراضی شرکت سپیدرود در مسیر اجرای طرح، حدود هشت هکتار از اراضی سپیدرود در مسیر فاز اول قرار خواهد گرفت.

وی متذکر شد: از آن جایی که در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مقرر شده تا اراضی شرکت سپیدرود رشت به بخش خصوصی واگذار بشود،در این راستا بهاء اراضی توسط هیات کارشناسان رسمی تعیین و به مزایده گذاشته خواهد شد.

این مسئول با قدردانی از حمایت های استاندار گیلان در تسریع بخشی اجرای این طرح خاطرنشان کرد: شهرداری رشت به منظور تسریع در تملک و اجرای طرح پیش از واگذاری به بخش خصوصی با برگزاری جلسات متعدد با مدیرعامل شرکت سپیدرود رشت ضمن جلب نظر استاندار  و با رضایت  وی،مکاتباتی را با سازمان خصوصی سازی داشته  است.

نصرتی قزوینی نژاد،ابراز کرد: با پیگیری های به عمل آمده از سوی شهرداری ،موضوع در هیئت عامل سازمان خصوصی کشور مطرح و در آینده بسیار نزدیک به تأیید وزیر امور اقتصاد و دارایی می رسد.

وی کاهش بارترافیکی خیابان های جنوب غربی شهر را هدف اصلی اجرای طرح رینگ ۹۰ متری اعلام کرد و افزود: پس از تملک عرصه آن بخش از اراضی شرکت سپیدرود که در مسیر طرح رینگ ۹۰ متری قرار دارد نسبت به اجرای طرح و حل معضل ترافیک جنوب غربی شهر فرهنگی رشت اقدام عاجل به عمل می آید./منبع:سایت شهرداری

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :