کاشف اسرار-مدیر عامل شرکت آبفای گیلان ،تاکید کرد:اجرای پروژه‌های تامین آب و احداث چاه در بسیاری از شهرهای استان به دلیل نزدیکی به محل زندگی و احتمال آلوده بودن سفره‌های زیر زمینی امکان پذیر نمی باشد.

به گزارش کاشف اسرار،سید محسن حسینی سالکده در دیدار با فرماندار املش با موضوع پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان با بیان این مطلب،اظهار کرد:تنها راه تامین آب را انتقال آب از منابع دوردست می باشد که یکی از منابع تامین آب پایدار برای املش استفاده از سفید آب و سد طول‌لات است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر طرح ارتقاء تصفیه خانه طول‌لات برای تامین آب شهرهای تابعه از طریق شرکت آب منطقه‌ای در دست اجرا می‌باشد و تا سال ۹۸ سد پلرود آبگیری خواهد شد.

این مسئول  با بیان این که در حال حاضر منابع آب موجود برای شهر املش حتی در تابستان نیز کافی می‌باشد و این کمبود آب در املش پایدار نیست،متذکر شد: علت وقوع کم آبی در شهر املش اتفاقات موردی از قبیل وقوع سیل در زمان بارندگی و بالا رفتن کدورت آب و غیر قابل استفاده شدن چشمه سفید آب و همچنین برداشت‌های غیر قانونی از این چشمه است.

فرماندار  املش نیز در این جلسه ضمن تشکر از حضور مدیرعامل شرکت آبفای گیلان و تقدیر از زحمات مدیریت و کارکنان آب‌وفاضلاب شهرستان املش به بیان مسائل و مشکلات مربوط به منابع آب شهر املش پرداخت.

یونس محمودی ضمن بیان کاهش و محدودیت سالیانه منابع آبی در خصوص تامین آب منطقه ابراز نگرانی کرد و خواستاره ارائه راه کارهای عملی برای ایجاد منابع پایدار آب برای منطقه شد.

در پایان این دیداربا توجه به مطالعات در حال انجام مشاور، مقرر شد دو حلقه چاه عمیق به منظور ایجاد منابع پایدارآب و جایگزین در منطقه حفر شوند. همچنین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل مطالعات بخش فاضلاب شهر املش و حفر یک حلقه چاه این شهر از طریق فرمانداری و از اعتبارات شهرستانی به مبلغ ۶۰۰۰ میلیون ریال تامین شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :