کاشف اسرار-مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان این که نفوذ بیمه ای در این استان ۴٧ درصد از جمعیت را در بر دارد،گفت: در پایان سال ٩۶ تعداد ۴٠٧ هزار بیمه شده اصلی و ١١٧ مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی بوده است.

به گزارش کاشف اسرار،جمیل حق پرست در نشست خبری با خبرنگاران ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیمه ای را از اهداف این نشست برشمرد و اظهار کرد : درسال گذشته در بخش بیمه ای ، تامین اجتماعی گیلان ، بیش از ٢١٠٣٢  میلیاردریال انواع تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران استان پرداخت کرد.

وی ۱۹ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال تعهدات بلندمدت با رشدی معادل ٢١ درصد درکنار ۵۶١ میلیارد ریال تعهدات کوتاه مدت با رشد ١٩ درصدی و ١٠٨٧ میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری را از تعهدات پرداختی در سال گذشته به بیمه شدگان و مستمری بگیران اعلام و از رشد ٢٠ درصدی میزان تعهدات نسبت به سال ما قبل آن خبر داد .

این مسئول با اعلام صدور بیش از ۴۷ هزار و ۸۰۰ سند تعهدات کوتاه مدت در سطح شعب تابعه ،خاطر نشان کرد: درسال  گذشته تعداد یک میلیون و ۳۰۵ هزار جلد دفترچه درمانی صادر ، تجدید و تمدید اعتبار شد.

حق پرست با بیان اینکه علی رغم وصول مبلغی در حدود ۱۴ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال حق بیمه به عنوان اصلی ترین منبع درآمدی در سال گذشته ، رقمی بیش از ۲۱ هزار و ۳۲ میلیارد ریال تعهدات در بخش بیمه ای توسط تامین اجتماعی در قالب تعهدات پرداخت شده است ، تلاش درجهت امنیت خاطر و آرامش جامعه کارگری وکارفرمایی را از اهم اهداف این سازمان ذکر کرد.

وی در تشریح دستاوردهای شاخص گیلان با اشاره به اینکه تعداد زنان خانه دار بیمه شده استان با ۱۹ هزار و ۵۶۰ نفر در پایان سال قبل از رشدی ۴٢ درصدی برخوردار بوده است روشن فکری و بالابودن فرهنگ بیمه ای در اقشار مختلف استان را مهم ترین دلیل این افزایش و استقبال دانست .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان اجرای دومرحله بخشودگی جرائم در سال  گذشته را نیز گامی از سوی تامین اجتماعی در جهت حمایت ازکارفرمایان و واحدهای تولیدی بیان کرد و به تشریح طرح ها و اقدامات دیگری هم چون حذف مراجعات حضوری جهت دریافت دفترچه های درمانی ، پرونده های الکترونیکی ، میز خدمت ، معرفت شغلی ، بازدیدهای دانش آموزی از شعب تامین اجتماعی با هدف آشنایی با مفاهیم و مصادیق بیمه ای و… پرداخت.

حق پرست با تبیین دستورالعمل مشوق های بیمه ای برای کارفرمایان ، آن را از جدیدترین  برنامه های سازمان در راستای حمایت از کالای ایرانی و عرصه های تولیدی و ایجاد اشتغال معرفی کرد و افزود : بر اساس این طرح کارفرمایان میتوانند با رعایت ضوابطی با بهره گیری از افراد فارغ التحصیل دانشگاهی از معافیت های سهم کارفرما برخوردار شوند ./منبع:سایت اداره کل

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :