کاشف اسرار-شهردار رشت از نصب ۱۱۰ دوربین ترافیکی جهت تسهیل و افزایش ایمنی تردد در معابر سطح شهر و نیز پیگیری مداوم شهرداری  برای اجرای ۲۱ پروژه عمرانی در شهر خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،”مسعود نصرتی  قزوینی نژاد امروز با اعلام این خبر با اشاره به پیگیری مداوم شهرداری رشت برای اجرای ۲۱ پروژه عمرانی در اظهار کرد: این پروژه ها با رویکرد گردشگری، حمل و نقل و تأمین زیر ساخت ارائه خدمات شهری به شهروندان همراه است، تا پایان شهریور ۹۷ فرایند قانونی اجرایی آنها انجام می شود.

وی با تأکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار در اجرای پروژه های عمرانی شهر رشت و انجام فرآیند قانونی جذب سرمایه گذار ۱۸ پروژه ،از جمله پروژه ها را باغ ۴۵ هکتاری لاکان، شهربازی، مجموعه خوراک و سلامت، جنگل سراوان، کافه کتاب، پارک گردشگری ۱۴ هکتاری، مجموعه تفریحی پارک آبی، زمین فوتبال چمن مصنوعی، تجهیز و به روز کردن و نگهداشت پارک ملت،مجموعه خدماتی و گردشگری، مجموعه توریستی و درمان، کاشت و صادرات آلوئه ورا؛عنوان کرد.

به گفته  این مسئول، مجموعه اقامتی، پارکومتر و احداث ایستگاه اتوبوس، کارت شهروندی، احداث سرویس بهداشتی، خصوصی سازی ناوگان اتوبوسرانی و فیبر نوری از طریق فراخوان و طی فرآیند قانونی تعیین سرمایه گذار به صورت عمومی انجام شده و سرمایه گذاران بالقوه واجد الشرایط برای اجرای عناوین ذکر شده اعلام آمادگی کرده اند که فرایند قانونی آن توسط سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری رشت در حال پیگیری می باشد.

نصرتی قزوینی نژاد از اجرای سه پروژه با عناوین هتل آپارتمان، هتل ورزش و پارکینگ طبقاتی خبر داد و گفت: این پروژه ها با برگزاری فراخوانی عمومی پیگیری می شود.

وی بر ضرورت اجرای فیبر نوری در شهر رشت  تاکید کرد و افزود: پروژه فیبر نوری شهرداری رشت با طول تقریبی ۱۰۰ کیلومتر برای تأمین زیر ساختهای شهرداری پس از طی فرایند قانونی آماده عقد قرارداد طی چند روز آینده است.

شهردار رشت همچنین از نصب ۱۱۰ دوربین ثبت تخلفات رانندگی در سطح شهر خبر داد و یاد آور شد: نصب ۱۱۰ دوربین ترافیکی جهت تسهیل تردد و افزایش ایمنی تردد در معابر شهر، کاهش آلودگی صوتی و زیست محیطی، کاهش تردد های غیرضروری و اطلاع رسانی وضعیت ترافیک به شهروندان  و سفرهای درون شهری، تسهیل در اعمال قانون و عدالت محوری در اجرای قانون، بهبود وضعیت نظم ترافیک علی الخصوص تقاطع ها و کاهش تصادفات درون شهری از طریق کاهش تخلفات شهری در حال اجرا است.

نصرتی قزوینی نژاد اجرای فرآیند قانونی برای دیگر پروژه ها را ضروری دانست و ابراز کرد: به زودی در خصوص سایر پروژه های ذکر نشده که فرایند قانونی آن در حال پیگیری است نیز اخبار خوشی به اطلاع شهروندان می رسد./منبع:سایت شهرداری رشت

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :