کاشف اسرار-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان،اذعان کرد:این استان دارای پراکندگی استقرار واحدهای صنعتی و عدم دسترسی راحت به صنایع مختلف است،ضمن این که حفظ و صیانت از محیط زیست امری غیرقابل اجتناب است.

به گزارش کاشف اسرار،احمد علی شهیدی  با بیان این مطلب به مناسبت روز جهانی زمین پاک و با اشاره به رشد روزافزون جمعیت و افزایش سطح تقاضا برای تأمین کالا ،اظهار کرد: توسعه فعالیت های صنعتی لازمه پاسخگویی رفع این نیازها است.

وی با تاکید بر این که وجود تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی می‌تواند در بحث آب‌گردانی و استفاده دوباره از آب نقش مهم و حیاتی داشته باشد تاکید کرد: در این میان همسو با رفع نیازهای جمعیتی و رشد و توسعه صنعتی، حفظ و صیانت از محیط زیست امری غیرقابل اجتناب است.

این مسئول با اشاره به حساسیت های زیست محیطی گیلان استقرار و تمرکز واحدهای صنعتی جدیدالتأسیس در شهرک ها و نواحی صنعتی  ضروری دانست و ابراز کرد: مدیریت یکپارچه، تقویت زیرساخت ها و مدیریت بهینه زیست محیطی به ویژه در اموری مانند تصفیه فاضلاب های صنعتی با اجتماع واحدهای صنعتی در شهرک ها به راحتی میسر است و با هزینه هایی کمتر و عملی تر می توانیم به اهداف توسعه صنعتی دست یابیم.

شهیدی ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب را از موارد مهم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور عنوان کرد و معتقد است: ساخت تصفیه‌خانه از مشکلات زیست‌محیطی جلوگیری می‌کند و آلودگی را کاهش می‌دهد.

وی  مسئله آب در کشور را بسیار جدی خواند و تصریح کرد: وجود تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی می‌تواند در بحث آب‌گردانی و استفاده دوباره از آب نقش مهم و حیاتی داشته باشد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی گیلان پراکندگی استقرار واحدهای صنعتی و عدم دسترسی راحت به صنایع مختلف در استان به دلیل مسافت زیاد شمالی- جنوبی استان و نیز مشکلات تخصیص زمین به عرصه های صنعتی را یکی از مهم ترین محدودیت های صنعتی در گیلان ذکر کرد.

شهیدی، افزود: با توجه به آماده سازی زیرساخت ها در عرصه های صنعتیِ شهرک ها و نواحی صنعتی استان، سرمایه گذاری و آغاز فعالیت های صنعتی در این عرصه ها مواهب بسیاری در زمینه های مدیریتی، زیستی و اقتصادی دربر دارد.

وی برون سپاری بهره برداری و نگهداری از زیرساخت ها به بخش خصوصی و ایفای نقش نظارتی از سوی بخش دولتی و مدیریت صحیح هزینه کردها را از دیگر مزایای استقرار صنعت در شهرک های صنعتی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان در پایان،یاد آور شد : بهره مندی از زیرساخت های صنعتی و مدیریت بهینه زیست محیطی مزیت استقرار صنعت در شهرک های صنعتی است .

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :