کاشف اسرار-رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر اینکه مجموعه طرحهای آبرسانی موجب ارتقاء کیفیت آب خواهد شد،تصریح کرد: کیفیت محدود شدنی نیست و استانداردها در کیفیت آب استان رعایت شده است و مرکز بهداشت نیز بر آن نظارت دارد

به گزارش کاشف اسرار،سید محسن حسینی در آئین کلنگ زنی پروژه تکمیل خطوط آبرسانی شهر چابکسر و توسعه شبکه آب دوران محله با تشریح سیمای آب گیلان،اظهار کرد: ۹/۹۹٪ جمعیت استان تحت پوشش خدمات آب شهری می باشند و مجموعه آبفای گیلان تلاش دارد مشترکین این حوزه را به ۹۸/۹۹٪ افزایش دهد.

وی با بیان اینکه در شهرهای مختلف جمعیت تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب متفاوت است،اذعان کرد: برای اجرای طرح های آب رسانی زیرساخت هایی مورد نیاز است که وزارت نیرو برای استان گیلان ۸ طرح آبرسانی را پیش بینی نموده و مجری ۵ طرح شرکت آب و فاضلاب و ۳ طرح نیز با مشارکت آب منطقه ای اجرا خواهد شد.

این مسئول با تأکید بر اینکه مجموعه طرحهای آبرسانی موجب ارتقاء کیفیت آب خواهد شد،تصریح کرد: کیفیت محدود شدنی نیست و استانداردها در کیفیت آب استان رعایت شده است و مرکز بهداشت نیز بر آن نظارت دارد.

حسینی سالکده در تبیین فاز اول پروژه آبرسانی شهر چابکسر و توسعه شبکه آب دوران محله،بیان کرد:در فاز اول با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال حدود ۱۰ کیلومتر لوله گذاری شده است و تلاش داریم با همت جمعی فاز اول این پروژه همزمان با دهه مبارک فجر مورد بهره برداری قرار گیرد که آب شرب ۱۰۰۰ خانوار را تأمین خواهد کرد.

وی آب را یکی از مولفه های اصلی توسعه دانست و یاد آور شد: آب کالایی است که دولت در بخش خانگی برای آن یارانه می پردازد و بهره برداری از این پروژه موجب افزایش رفاه، بهداشت و توسعه گردشگری منطقه خواهد شد.

مدیرعامل آبفای گیلان،متذکر شد: علیرغم پرباران بودن استان گیلان، متوسط بارندگی یک هزار و ۱۰۰ میلیمتر است و با توجه به محدودیت منابع آبی باید نسبت به مدیریت مصرف و تقاضا اقدام نمود و صرفه جویی در مصرف آب در برنامه زندگی هر فرد قرار گیرد.

حسینی سالکده با معرفی کمپین من مراقب آبم ،اضافه کرد: این کمپین توسط آبفای گیلان راه اندازی شد و راهکارهای صرفه جویی و برنامه های آموزشی در آن به اشتراک گذاشته خواهد شد و همچنین شهروندان گیلانی از طریق سامانه ۱۲۲ بصورت ۲۴ ساعته می توانند از خدمات آب و فاضلاب بهره مند شوند.

نماینده مردم شریف شهرستانهای رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اینکه اعتبارات استانی جوابگوی این پروژه عظیم نخواهد بود،اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب به بسیاری از روستاها آبرسانی شد و با همت مسئولین و تلاش جمعی آبرسانی به این منطقه نیز انجام خواهد شد که تسریع در اجرای این پروژه و بهره برداری فاز به فاز آن مورد انتظار است.

اسدالله عباسی با بیان اینکه شرایط آب در برخی استانها بحرانی است،هشدار داد:ولی با بی آبی مواجه نیستیم و شرایط سخت تنش آبی در بخشی از روستاها دیده می شود که همه در رفع مشکلات این حوزه مجدانه پیگیر میباشیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر  نیز در این مراسم مسئله آب را یکی از مسائل جدی روز دانست و گفت: باید طرح جامعی درخصوص منابع آب داشته باشیم و از هدررفت حتی یک لیتر آب جلوگیری نمائیم.

علی وارسته بهدانی با تأکید بر ضرورت مدیریت مصرف اظهار داشت: برای مدیریت مصرف باید تلاش همگانی داشت و امیدواریم با پیگیریهای صورت گرفته و اهتمام ویژه، پروژه به گونه ای مدیریت شود که همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب، شاهد بهره برداری فاز اول آن باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :