کاشف اسرار-سومین جشنواره تالاب گردی و گل دهی لاله دریایی روستای هندخاله صومعه سرا با حضور فرماندار این شهرستان،معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان و در غیاب نماینده مردم این ولایت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و در گرمای هوا مورد توجه گردشگران و اهالی محل قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این جشنواره که بنا بر بنر نصب شده در میدان صابرین رشت قرار بود از ساعت ۱۷ برپا بشود با یک ساعت تاخیر و پخش سرود ملی و  تلاوت آیاتی از قرآن کریم و بدون حضور مسئولان شهرستانی اعم از نماینده مجلس،امام جمعه و فرماندار شروع به کار کرد و نماینده عالی دولت در شهرستان حدود ساعت ۱۸٫۳۰ به محل برگزاری برنامه آمد.

پلیس راهنمایی و رانندگی در مسیر دسترسی به محل برگزاری جشن واره با گذاشتن خودروی متعلق به پلیس از عبور خودروها من جمله خبرنگاران و مدیران رسانه خودداری و آنان را به پارکینگ در نظر گرفته شده با فاصله دور از محل برپایی برنامه هدایت می کرد ولی برخی افراد نورچشمی توانستند با خودروی شخصی به محل برگزاری بروند.

اجرای نمایش توسط گروه هنری گیلکی متشکل از دختران و پسران با البسه محلی،توزیع برگه های قایق سواری،اجرای برنامه توسط رسول حق دوست و برادر زاده اش،سخنرانی فرماندار و مسئول اداره گردشگری شهرستان و زیباترین برنامه اجرای اجرای آئین لافند بازی توسط جمشید حسین زاده و زینب گل پور(همسر)،کوروش(پسرش)با همکاری امیرعلی اخوان اصغری(هنگام تاب بازی)بود.

حسین زاده از چهره های لافند باز گیلان در عرصه های ملی و بین المللی بوده به طوری که تاکنون در کشورهایی هم چون:فرانسه،بلاروس و آذربایجان اجرای برنامه داشته و حدود دو دهه در این رشته هنری به اجرای برنامه های جذاب می پردازد.

ناگفته نماند این جشنواره هم از قطع دوره ای برق در فصل تابستان بی نصیب نشد به طوری که حدود نیم ساعت با قطعی برق و اخلال در برگزاری جشنواره شد و حتی فرماندار هنگام سخنرانی از قطعی برق روز گذشته از مردم عذرخواهی کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :