کاشف اسرار-شهردار رشت در مورد انتقال خود به وزارت کشور،گفت: با توجه به تماس ها و مذاکرات و استعلام ها، امکان این انتقال وجود داشته است اما بنده کاری را که آغاز کرده ام ادامه می دهم و هنوز به تصمیم خاصی نرسیده ام.
به گزارش کاشف اسرار ،مسعود نصرتی قزوینی نژاد امروز با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر نسبت به ارائه گزارش درباره نهاد عمومی غیر دولتی تحت مدیریت خویش اقدام کرد و مورد تصفیه خانه شیرابه سراوان توضیحاتی داد.
به گفته وی، دو روز گذشته دو جلسه در فرمانداری برگزار شده و دیوان محاسبات موضوع را بررسی کرد و در نهایت تصمیم بر ادامه کار شرکت طرف قرارداد بود تا کار را تحویل دهد. یک ماه بر اساس قرارداد آزمایشی کار کند و بعد از تاییدیه محیط زیست با پیمانکار مربوط تسویه حساب بشود.
این مسئول،خاطر نشان کرد: پرونده ای در دیوان محاسبات تشکیل شده و اگر بعد از آزمایش مشکل نداشت، به دیوان محاسبات گزارش شود تا دوستانی که صورتجلسه را امضا کرده اند، دچار مشکل نشوند،ضمن این که ۲۵ پروژه داریم که منابع آن ملی یا استانی است و تا پایان ۳۱ تیر قرارداد آن نهایی می شود. هر ۲۵ پروژه اعتبار منابع دولتی را برای اجرا جذب خواهد کرد.
نصرتی قزوینی نژاد  با بیان این که قرارداد مطالعات ساخت تراموا به مبلغ ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با مشاور آن منعقد شده است،متذکر شد:در مورد قرارداد پروژه های عمرانی نیز ملاک بودجه سال جاری است که ۱۲ پروژه را باید اجرا کنیم. این پروژه ها بررسی و توضیح داده شده است.
وی درباره ساخت تقاطع غیر همسطح مصلی ،اذعان کرد:ساخت این پل در بودجه امسال منظور شده است و  در این راستا چندین جلسه برای اجرایی کردن آن داشتیم در گذشته مورد تایید نبود که پل کابلی مصلی اجرا شود. با این حال هنوز نتوانستیم رضایت نماینده  ولی فقیه را جلب کنیم تا پل جلوی مصلی اجرا گردد و اگر به نتیجه نرسیم باید از بودجه امسال حذف بشود.
شهردار رشت در مورد مشکلات مالکیت تالاب عینک هم گفت: جلسه برای تالاب عینک داشتیم برای رفع اختلاف مالکیت با نمایندگان و شرکت آب منطقه ای و یک مالک خصوصی جلسه برگزار شد و فارغ از بحث های مالکیت قرار شد، بصورت اجاره ای و توافقی کار صورت گیرد. بعد از توافق، جزییات در جلسات مشترک بررسی می شود.
نصرتی قزوینی نژاد در مورد جشنواره تئاتر خیابانی و موسیقی خیابانی،خاطر نشان کرد: مدیر پروژه انتخاب کردیم و قرار است هر شب در پیاده راه فرهنگی برنامه هنری داشته باشیم. هفتگی تسویه حساب ها با تایید سازمان فرهنگی با هنرمندان صورت می گیرد و چهارشنبه شب افتتاح نخست آن صورت خواهد گرفت.
وی همچنین در مورد پرسش یکی از اعضای شورا گفت: مدیران شهرداری اجراییات پلیس ساختمان و… که دچار مشکلات قضایی می شوند، هیچگونه ضمانت ملکی ندارند. تقاضا دارم طی یک لایحه تعدادی از املاک شهرداری به عنوان وثیقه تعیین شود.
این مسئول در مورد کلیات اجلاس آذرماه شهر های خلاق خوراک هم،تاکید کرد: کلیات تصویب شده و برای بررسی جزییات نیازمند بررسی و تایید اعضای شورا هستیم تا ریز هزینه ها را مشخص نماییم تقاضا دارم، نمایندگانی از طرف شورا مشخص شود تا جزییات را به اتفاق عضو شورا بررسی  کنیم
نصرتی قزوینی نژاد  در مورد انتقال خود به وزارت کشور نیز توضیح داد: با توجه به تماس ها و مذاکرات و استعلام ها، امکان این انتقال وجود داشته است اما بنده کاری را که آغاز کرده ام ادامه می دهم و هنوز به تصمیم خاصی نرسیده ام.
وی در تبیین وضعیت مودیان و طلبکاران نیز گفت: به لحاظ حقوقی نمی توانیم اسامی را منتشر کنیم ولی می توانیم محرمانه به شورا گزارش دهیم،ضمن این که در مورد لیست پاداش ها و کمیته انتصاب مدیران هم قبلا به شورا گزارش شده است. چند بار هم قرار شد کمیته انتصابات ایجاد کنیم ولی در عمل با واقعیت های موجود نمی توان کاری از پیش ببرد.
شهردار رشت ،خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر،تاکید کرد:اگر فکر می کنید کمیته انتصابات در رشت پاسخگو خواهد بود و تحت فشار انتصابات صورت نمی گیرد، می توان یک روزه این کمیته را ایجاد کرد.
نصرتی قزوینی نژاد در پایان با اذعان بر این که برخی ردیف های بودجه نظیر فروش اموال و دریافت وام و تسهیلات طبیعتا در هر ماه وصول نمی شود،خواستار دعوت معاونت های شهرداری به صحن شورا شد تا شخصا عملکردهای خود را گزارش دهند.
پایان پیام
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :