کاشف اسرار-شهردار رشت از تدارک دیدن اجرای ۴۰ برنامه برای ۴۰ هفته سال در این شهر خبر داد و ابراز کرد:باید با اجرای با کیفیت برنامه های هنری انتظار اجتماعی را افزایش دهیم و افتتاح تئاتر دایمی خیابانی در رشت نقطه عطفی در تاریخ رشت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”مسعود نصرتی قزوینی نژاد”امشب در مراسم افتتاح تئاتر دائمی خیابانی شهر رشت برای نخستین بار در کشور که در پیاده راه فرهنگی هسته مرکزی این شهر برگزار شد،با ابراز خرسندی از افتتاح تئاتر دائمی خیابانی در رشت ،اظهار کرد: تئاتر خیابانی در ۳۶۵ روز سال در شهر رشت اجرا می شود و این اقدام بزرگ فرهنگی رویداد سازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در روز نهم اردیبهشت “روز شوراها”، آیین سنگ بنای شب های روشن رشت برگزار شد،خاطر نشان کرد : شب های رشت زنده و پویا است و این ویژگی در سایر شهرهای کشور وجود ندارد و می توانیم از این ظرفیت رشت بهره برداری کنیم.

این مسئول شب های رشت را فرصتی مناسب برای جذب گردشگران دانست و اذعان کرد: اکثر گردشگران وارد شده به استان گیلان در شعاع ۳۰ کیلومتری رشت وارد می شوند و با توجه به اینکه شب های رشت ترافیک روز را ندارد می توان از این ظرفیت برای جذب و ماندگاری گردشگر استفاده کرد.

نصرتی قزوینی نژاد بر برگزاری با کیفیت تئاتر و نمایش خیابانی در رشت تاکید کرد و  افزود: اگر موسیقی و تئاتر خیابانی را با کیفیت مطلوب برگزار کنیم، شهر اولین ها برای تولید رویداد و جاذب گردشگر شدن خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری تئاتر خیابانی تنها برای شهروندان رشتی نیست خطاب به هنرمندان و متولیان برگزاری جشنواره،تاکید کرد: باید این برنامه ها با کیفیت مطلوب اجرا شوند تا تمام ایران از آن استقبال کنند.

این مسئول،معتقد است:با برگزاری تئاتر خیابانی، شب های روشن رشت و ورود گردشگران ۱۷۰ نوع تنوع غذایی گیلان معنا خواهد یافت و این مسئولیت سنگین بر دوش هنرمندان گیلانی است.

نصرتی قزوینی نژاد از تدارک دیدن اجرای ۴۰ برنامه برای ۴۰ هفته سال خبر داد و ابراز کرد: باید با اجرای با کیفیت برنامه های هنری انتظار اجتماعی را افزایش دهیم و افتتاح تئاتر دایمی خیابانی در رشت نقطه عطفی در تاریخ رشت خواهد بود.

وی برگزاری تئاتر دائمی خیابانی را فرصتی مناسب برای اشتغال زایی همراه با ورود گردشگران دانست و متذکر شد: باید این شرایط را ادامه دهیم و الگویی برای سایر شهرها باشیم.

شهردار رشت با تاکید بر این که وظیفه داریم رشت شهر اولین ها باقی بماند و این برنامه ها با کیفیتی برگزار شود که در حوزه ملی و فرا ملی برند شود،تصریح کرد:دغدغه های هنرمندان تئاتر رشت و بروکراسی اداری را حذف می کنیم و علاوه بر آن هنرمندان تنها به ارائه با کیفیت برنامه های فرهنگی و هنری خود بپردازند و هیچ نگرانی برای دریافت دستمزد خود نداشته باشند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :