کاشف اسرار-فرماندار شفت با اشاره به اینکه  در سال گذشته پیشنهاد تشکیل نخستین گروه مردم نهاد زیست محیطی  با مشارکت دانش آموزان این شهرستان ارایه شد،تاکید کرد : ادارات محیط زیست و آموزش و پرورش باید این موضوع را پیگیری و اجرایی کنن

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا محسنی صبح امروز در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان شفت با اشاره به اینکه نقد مدیران دل سوز توسط دستگاه های نظارتی و رسانه ها به مفهوم نادیده انگاشتن تلاش های نهادهای ذیربط نیست،اظهار کرد : آمارها در طول دوسال گذشته نشان می دهد که شهرستان شفت در حوزه بهبود مدیریت پسماند روند روبه رشدی داشته است .

به گفته وی، مدیریت پسماند و اجرای صحیح آن باید یکی از مهمترین اولویت های کاری شهرداران و دهیاران و دستگاه های ذیربط باشد افزود : آموزش ، اساس و مهمترین اصل در کارها است .

این مسئول با اشاره به اینکه  در سال گذشته پیشنهاد تشکیل نخستین گروه مردم نهاد زیست محیطی  با مشارکت دانش آموزان این شهرستان ارایه شد،تاکید کرد : ادارات محیط زیست و آموزش و پرورش باید این موضوع را پیگیری و اجرایی کنند .

محسنی با بیان اینکه اجرای کامل طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرهای شفت و احمدسرگوراب با وجود همه محدودیت ها و مشکلات ، باید انجام شود،اولتیماتوم داد : مصوبات کارگروه مدیریت پسماند همواره مستمر و لازم الاجرا است .

وی در یخش پایانی خود با اشاره به اینکه در سال گذشته اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صحیح در فصل برداشت برنج سبب کاهش آلودگی های ناشی از آتش زدن کاه و کلش در این شهرستان شد،اذعان کرد : جهاد کشاورزی ، بخشداران ، شورای های اسلامی و دهیاران آگاه سازی کشاورزان را در دستور کار قرار دهند تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری بشود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :