کاشف اسرار-شهردار رشت با تاکید بر این که ۱۱ ماه پیش با برنامه ریزی و علاقه به این شهر آمدم و با علم به تمام سختی هایی که از گذشته شهر وجود داشت، مدیریت شهری را پذیرفتم،ابراز کرد:قصد فعالیت کوتاه مدت نداشتم ولی تا لحضات آخر وقت گذاشتم که بتوانم کار را ادامه دهم ولی شرایط وجود نداشت شاید خیلی هم اداری نیست.
به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،مسعود نصرتی صبح امروز با حضور در نشست فوق العاده شورای اسلامی شهر رشت که برای بررسی درخواست استعفایش از سمت شهردار این شهر برگزار شد،اظهار کرد:دستور جلسه امروز برای بنده با اهمیت است زیرا یکی از تصمیمات ویژه در طول عمر کاری خود را گرفته ام و بخشی از این تصمیم به دلیل شرایط خاص شخصی بنده و خانوادگی است.
وی با بیان این که ۱۱ ماه پیش با برنامه ریزی و علاقه به رشت آمدم و با علم به تمام سختی هایی که از گذشته شهر وجود داشت، خاطر نشان کرد:مدیریت شهری را پذیرفتم، نه فقط به عنوان کار اداری و حرفه ای بلکه آمدم تا یک کار زیر ساختی و بلند مدت برای رشت داشته باشم.
این مسئول برخی از کارهای انجام شده در این مدت را برشمرد و از همراهی اعضای شورا و مدیران شهرداری و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی در همراهی با شهرداری تقدیر کرد و افزود: سعی کردم با تمام شرایط سخت شهرداری های کشور، یک کار ابتکاری انجام دهم و از تمام فرصت ها استفاده کنم .
نصرتی با تصریح بر این که هر شهری نسخه خودش را برای اداره و تامین مالی می خواهد،متذکر شد:در رشت ویژگی هایی برای فرصت داشت و آن ورود مجموعه سرمایه گذاری بود. فرصتی که همواره به عنوان تهدید به آن نگاه می کردند و آن ایجاد امنیت برای ورود سرمایه گذار بود.
وی یادآور شد: ۱۸ تفاهم نامه فراخوان سرمایه گذاری انجام شده و تشریفات اداری آن طی شده است و ۱۰۷ سرمایه گذار پیشنهاد آوردند و دیروز اولین قرارداد ابلاغ گردید و قرارداد فیبر نوری و ۱۲۲ دوربین اجرایی شد و و باقی پروژه ها نیز هم با همین روند پیش می رود .
این مسئول  با تاکید بر این که انجام این موارد به طور یقین در سایه همراهی و حمایت شورای شهر بوده است در آیین نامه ای که به تصویب رساندند و پیگیری هایی که صورت گرفته است،ابراز داشت:کارهای زیادی برای اجرایی کردن زباله سوز، قطار شهری، اجرای بلوار ۹۰ متری، اصلاحات طرح تفصیلی، پرداخت بدهی ها و اجرایی کردن اتاق شکوفایی و… صورت گرفته است.
نصرتی اخذ پروانه فعالیت کارخانه  آسفالت شهرداری پس از ۳۷سال  و شروع به فعالیت آن را یکی از مهم ترین دستاوردهای مدت زمان فعالیت خویش در سمت شهردار عنوان کرد و گفت:ساختار سازمانی شهرداری و کارگروه ها منطبق با شرایط کشور تدوین شده است. تیم مدیریت شهری با چیدمانی که دارد می تواند به خوبی کارها را پیش ببرد.
وی تاکید کرد: در شهرداری رشت مدیران خوب و با تجربه و متخصصی وجود دارند که کارها را به نحو احسن ادامه دهند.،اضافه کرد:هرکاری که اشاره شد، شرایط برای ادامه آن مهیا هست تا در کنار باقی شهرهای کشور کارها را به فراخور شهر رشت ادامه یابد.
این مسئول،اعتقاد دارد:زمان اداره شهرها در ایران متفاوت شده شرایط آسانی نیست. ولی فرصت های زیادی هم وجود دارد،ضمن این که بنده کارها را در قالب یک کار کوتاه مدت شروع نکردم و اگر قصدم کوتاه مدت بود،به این نوع کارهای زیربنایی نمی پرداختم.
نصرتی،اذعان کرد: در کنار همه اعضای شورا فعالیت شبانه روزی صورت گرفت و اگر کار مثبتی انجام شد، نتیجه همراهی اعضای شورا و مدیران شهری بوده و اگر ضعفی بوده نتیجه ضعف عملکرد مدیریت ارشد بوده است.
وی در پایان با تصریح بر این که تا لحضات آخر وقت گذاشتم که بتوانم کار را ادامه دهم ولی شرایط وجود نداشت شاید خیلی هم اداری نیست.خاطر نشان کرد: تصمیم سختی در زندگی گرفتم و امیدوارم با تعصبی که به شهر و مردم رشت پیدا کرده ام بتوانم، همراهی خودم را در هرجایی که هستم بتوانم ادامه دهم. به خصوص برای کارهایی که پایه گذاری آن با سختی صورت گرفته است.
پایان پیام
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :