کاشف اسرار- مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان فومن با اعلام خبر پیشرفت پروژه آبرسانی شهر ماسوله از افزایش ظرفیت تأمین آب این شهرک برای ۷۸۰ خانوار به میزان ۵ لیتر بر ثانیه خبر داد

به گزارش کاشف اسرار،وحید مهجور امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد:پروژه آبرسانی از چشمه دولی‌چال ماسوله با اعتباری بالغ بر ۵٫۴۰۰ میلیارد ریال بطول ۷٫۱کیلومتر توسط شرکت عمران بتن بانژ با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در حال اجراست.

به گفته وی، باتوجه به کوهستانی بودن منطقه و موانع، تاکنون ۶٫۳کیلومتر لوله گذاری با نصب اتصالات و مخازن ذخیره در مسیر حفاری انجام شده است که به زودی با اتمام پروژه و اتصال خط آبرسانی به مخزن ماسوله مشکل کم آبی این شهر تاریخی و توریستی در ایام پیک مصرف مرتفع خواهد شد.

این مسئول،خاطر نشان کرد:سیستم کنترل از راه دور (تله متری) پایش مقدار حجم آب ذخیره شده‌ی شهرک ماسوله نیز در خردادماه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال در فاز اول اجرا شد و در ادامه قرار است.

مهجور ادامه داد:فاز دوم تله متری تحت عنوان پروژه‌ی تقلیل فشار شبکه آب، برای مدیریت بهینه مصرف شامل نصب کنتور آب خروجی مخزن و نصب فشارسنج الکترونیکی در شبکه اجرایی بشود که امیدواریم در هفته دولت جمهوری اسلامی بتوانیم پروژه را به طور کامل به مرحله بهره برداری برسانیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :